Evde Kaş Farı Hazırlama

Evde Kaş Farı Hazırlama

Etiketler Kaşlar, kirpikler, gür kaşlar, kaş kalınlaştırma yolları, doğal yağlarla kaş kirpik bakımı, doğal yağar, dolgun kaşlar kirpikler için yapılması gerekenler
Kiz-Kiza Evde Kaş Farı Hazırlama
Kategori makyaj
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Evde Kaş Farı Hazırlama Hakkında Detaylar

Yüzümüzün en belirgin özelliği ve bakışlarımızın anlamı manasını ortaya koyan kaşlarımız. Bizim için ne kadar önemlidir. Kirpikler kadar kaşların dolgunluğu belirginliği şekli çok önemlidir. Bakımı ise hem kimyasal farlar hem evde hazırladığımız malzemeler yada kalıcı kaş teknikleri ile olmaktadır. Kimyasal farlar zamanla bakım yerine yıkım olabiliyor özellikle tam orjinal olmayan ürünler çok büyük kaş kayıplarına neden oluyor. Onun için sizlere yazımızın devamında evde hazırlayabileceğiniz bir far tekniği anlatıyoruz.

 

 

 

Kaşlar... Evet kaşlarımız yüzümüzün en belirgin özelliği güzelliğidir. Bakışları ortaya çıkaran dolgun belirgin kaşlara sahip olmayı kim istemez ki. Bir çok kimyasal kaş farları zamanla kaşlarımızın azalmasına neden oluyor. 

Kaş doldurma işlemi kaşları olduğundan daha dolgun, belirgin ve şekilli olmasını sağlayan uygulamadır. Makyajda doğallık akımı ile kaş belirginliğini sağlayan ürünlerde oldukça moda olmuştur.

Ama bizler sizlere elimizin altında evimizde olan malzemelerle belirgin dolgun gösterecek kaş farı hazırlayacağız. Dediğim gibi oldukça basit ve maliyeti az olan malzemelerle yapacağız. Şimdi Türk kahve kakao ile kaş farı nasıl hazırlanır birlikte bakalım.

Türk kahvesinin telvesi cilt temizliği,bakımı kırışıklığa karşı olduğu gibi kaş farında da kullanacağız. Gelelim tarifimize...

Bir fincan türk kahvesi içtikten sonra telvesini bir kaseye dökün daha sonra ardından aynı ölçüde kakao ekleyin. Daha sonra içerisine bir çay kaşığı hindistancevizi yağı, bal ve aloevera jelini ekleyerek karıştırmaya devam edin. Tüm malzemeleri homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Sonra beş dakika kadar dinlendirin daha sonra ince bir kaş fırçası ile kaşlarınıza uygulayın. Dip not olarak da kaşlarınızın rengine uygun bir far yapmak istiyorsanız kahve ölçüsünü azaltabilirsiniz.

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.