Kırk Yıllık Hatır

Kırk Yıllık Hatır

Etiketler Hatır, kahve,sohbet,Özlem,fal,beklemek,
Kiz-Kiza Kırk Yıllık Hatır
Kategori guzel-sozler
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Kırk Yıllık Hatır Hakkında Detaylar

Kırk Yıllık hatır yükledik yorgun yüreğimize. Geçip giden zaman mı yoksa zamana kapılan ömür mü? İşte bunun arasına sıkışmış kalmış olan bizler. Dumanına özlem koyduğumuz sigaramız ve derin bir iç çekişler. Sonra bir yürek burukluğu ile andığımız dostlar. Yaş mı hiç önemli değil kaç yaşına gelirsen gel insan bir dost konuşacak bir insan arıyor.

 

Usulca kalktım zar zor yerimden, yaşında getirdiği yorgunlukla birlikte. Bir kahve yapma için, aslında her zamanki gibi kahve bahane idi. Eski günlerde ki gibi dostlarla birlikte sohbet eşliğinde içilen kahvelerdi. Ne kadar arar olduk iki kelam edecek insanları. Bakıyorum da kaybolup gitmişiz hayat mücadelesi,hayat telaşı içinde. Onun için belki de para biriktirdiğimiz kadar iyi insanlar da biriktirmek lazımmış. Öyle bir an oluyor ki para var ama sohbet edecek kimse yok. Geçip giden ömrümüze yüklemişiz özlemleri bakıp duruyoruz yanan sigaramızın dumanına. Yıkılmış gönlümüz buruk kalmış umudumuz olmadan iyi insanlar bulup sohbet etmek günün yorgunluğunu atmak gerek. Gelin vakit geçmeden yarınımız bugün,bugünümüz dün olmadan yalnız kalıp yalnız kahve içmeden sigara dumanına özlem hasret yüklemeden sevdiklerinize zaman ayıralım sohbet edelim kıymet bilelim. 

Bu arada kiz-kiza.neti takip edip sohbetimize de katılmanızı isterim.  :) Sevgiler..

YORUM YAP


NeDeSeM

Yazı gerçekleri yansıtmiş tamda bu zaman da maalesef her seyimizi kaybetmiş olduk , türlü , türlü bahanelerle .Bide en büyük sorun (Korona ) nın cıkmasıyla.. Her şey güzel olacak ben inaniyorum umutluyum... Bu özlemler bitecek.. eskı dostluklar gelecek .. Şu zamanda dinlenme ve yanlızlığın tadını cıkarma zamanı.. Ya Sabır .. Gönüllerinizden Sevgi eksik olmasın .Sohbetlerimiz daim olsun.. emegine saglık .. sayın adminn...

Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.