Aloe Vera bakımı ve kullanıldığı alanlar

Aloe Vera bakımı ve kullanıldığı alanlar

Etiketler Aloe Vera bakımı, aloe Vera nerelerde yetişir, Aloe Vera bakımı, Aloe Vera jeli, kırışıklar için jeller,yanık izi nasıl geçer,boyun kırışıklığı da ne kullanılmalı, cilt bakımı nasıl olur, jel ile cilt bakımı
Kiz-Kiza Aloe Vera bakımı ve kullanıldığı alanlar
Kategori cicek-bakimi
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Aloe Vera bakımı ve kullanıldığı alanlar Hakkında Detaylar

Aloe Vera çiçeği hakkında neler biliyoruz. Neler sever, nasıl bakılır ve en önemlisi faydaları nelerdir. Ilıman iklimlerde bahçelerde yetişirken iklimi sert olan yerlerde saksıda pencere önlerinde ılık ortamda ve güneş alan yerlerde daha iyi gelişip büyüyen yapraklarında gizli olan jelin ise bir çok faydası olduğu bilinmekte. Yanık izlerinden kadınların korkulu rüyası olan kırışıklara kadar kullanım alanları bulunmakta.

 

Evlerimizde yetiştirdiğimiz Aloe Vera bitkisi tıp,kozmetik hatta tatlılarda bile kullanılmaktadır.  Bizler sadece bir bitki olarak evlerde yetiştirirken bazı ülkelerde bu bitki bir geçim kaynağı olmaktadır. Yaprakları kaktüler gibi hafif dikenlidir. Geniş yapraklara sahip olan Aloe Vera bitkisi yapraklarında ki jel ile cilt bakımında önemli bir etkiye sahiptir. 

Birazda Aloe Vera bitkisinin nelere iyi geldiğine bakalım.

Gün aşırı gece yatmadan önce küçük bir miktar jel ile yüzüme masaj yapıp beş dakika bekletip sonra bol suyla duruladığınızda cildinizin gençleştiğini sizde göreceksiniz.

Dudak kuruluğu da kullandığımız scticklerden daha fazla etkisi olmaktadır.

Ciltteki yanık,yara, çiban, sivilce güneş lekesi izlerine ciltteki leke ve küçük yanıklarda evimizde ki aleo Veranın en kalın yaprağı arasındaki jeli çıkarıp cilde krem gibi kullanarak pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bazı kullanım alanları

Nemlendirici kremlerinizin içine katıp kullanabilirsiniz.

Bayanlar föndeten sürmeden önce makyaj bazı olarak da kullanmalarını tavsiye ederim.

Saç bakımında

Aloe Vera jelinden bir miktarını elinize alıp avucunuza sürünüz daha sonra o jeli saç diplerini yediriniz. Jel saclarınıza yapılmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tıraş sonrası bakımda

Hep bayanlar kullanacak değil ya erkeklerde traş sonrası jeli kullanarak traştan tahriş olan cildine bakım sağlayabilir.

Son olarak ta Aloe Vera jelini tırnaklarınızda da kullanırsanız tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz. 

Bunun gibi birçok bilgi ve paylaşımlar için bizi takipte kalınız. Sevgiler

 

 

 

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.