Tırnak Bakım Kürleri

Tırnak Bakım Kürleri

Etiketler tırnak bakim kürleri,tırnak bakim tekniği,tırnak bakim ve güzellik
Kiz-Kiza Tırnak Bakım Kürleri
Kategori saglik
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Tırnak Bakım Kürleri Hakkında Detaylar

Tırnaklarım Çok bakımsız Ve evde rutin tırnak bakımı yapmak istiyorum nasıl yapmalıyım diyenler sorununuza çözüm önerileri burada , tırnaklarınızı gülümsetiyoruz bayanlar

 

Bayanlarda en çok göze çarpan detaylardan biride eller ve tırnak bakımıdır.
Tırnak bakımı için bayanlar evde kendi güzellikler yaratmak istiyor.
Bu zor ve imkansız gibi görülsede ufak ipuçlarıyla kendi bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.
Özellikle kış aylarında eller kuruyor ve bakım gerektiriyor.
Nemlendiricilere ve el bakım maskeleri burada büyük görev düşüyor.
Pratik bakım teknikleri nelerdir herkesin uygulayabilecegi bakım önerilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

 

 

Evde Tırnak Bakım Nasıl Uygulanmalıdır.
Evde uygulanabilecek bir çok bakım önerileri ve maskeler bulunmakta.Siz cilt tipinize uygun bir bakımla başlayarak tırnak bakımına ön hazırlık yapabilirsiniz.
Tırnaklarım çok güçsüz ve çabuk kırılgan yapısı var bu durum beni rahatsız ediyor diye şikayetçiyseniz hemen bir kaç tırnak bakım kürlerinden başlayalım.

Tırnaklarınızın güçlenmesi için ılık suya ve bir kasenin içerisine;
Bir Tatlı Kaşığı zeytiyağı Ve yarım limon suyunu ekleyiniz.
Tırnaklarınızı 10-20 dk boyunca karışımın içinde bekletiniz.Limonun faydası tırnaklarınızın daha parlak ve mat gürnmesini sağlayacaktır.
Zeytinyağı ise yumuşatarak tırnaklarınızı besleyecektir.

 

Tırnaklarınızı Güçlendirecek Ve Sağlıklı Olmasını sağlayacak bir diğer Kürümüz ise;
1 çy kş.Buğday tohum yağı
1 çy kş. Hintyağı
2 çy kş. Sofra tuzu
Yarım çy kş. nemlendirici krem
Karışımı hazırlayacağınız kasenin içerisine hepsini karıştırıp gece uyumadan önce tırnak diplerinize masaj yaparak uygulayınız.
Sabaha kadar tırnağınızda kalması daha etkili olacaktır.

Güzellik uzmanlarının önerilerini sizlerle paylaştık.
Kuaföre gitmeye vaktim yok diyen bayanlar için hem pratik hemde evde istediğiniz zaman yapabileeğiniz bakım kürlerini sizlere sunduk.


 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.