Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri

Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri

Etiketler saç bakim önerileri,saç bakımı zeytinyağı,saç maskeleri
Kiz-Kiza Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri
Kategori saglik
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Hakkında Detaylar

Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.

 

Her kadın ipek gibi pırıl pırıl parlayan saçlara kavuşmak ister.Evde yapabileceğiniz özel ve az maliyetli bakım maskeleri ile imkansız değil.
Rutin bakımlarınızda kullanmanızı tavsiye ederim.Kış ve Yaz mevsimlerde saçlar hava imkanlarından dolayı değişime uğrayacaktır.Her mevsim beslemek korumak saçları güçlendirmek ve daha güzel ipeksi saçlara kavuşmanız hayal değil.
Her Saç Sorunlarına değineceğiz ve çözümleri sizlerle paylaşacağız.Öncelikle saç yapını ve derini tanımalısın.Bunun için eczanelerden saç testi uygulaması yaparak saçlarını tanı sonra bakımlarına başla.

Işıl Işıl saçlar ve kepeğe karşı Aspirin Makesine ne dersin?
Evet Aspirin Maskesi biraz şaşırtacak sizi.Fakat Aspirinin içinde bulunan kimyasal maddeler,kepeğe neden olan mantarları yok ederek derinin daha iyi nefes almasını sağlıyor.

Aspirin, ilaç olarak sağladığı tüm faydalara ek olarak ayrıca içeriğindeki çeşitli maddeler sayesinde kozmetik amaçlarla da kullanılabilir.

Aspirin Maskesinin Yapımı ve kullanımı;
3 tablet aspirin
3 yemek kaşığı şampuan
Aspirinleri ezerek un haline getirin.

Normalde kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın.

Duştayken saçlarınızı ıslatın ve tüm saçınızı kaplayana kadar karışımı uygulayın.

Beş dakika yıkamadan bekleyin ve ardından saçınızı durulayın.

Eğer dilerseniz bunun ardından kendi saç nemlendiricinizi kullanabilirsiniz il denemeden gözle gürülür farkı hissedeceksiniz.

 

Yumurta Maskesi;
Yumurta içerisindeki zengin vitaminler sayesinde saçınızı besler ve kısa sürede gereken parlaklığı saçınıza kazandırır.
Hazırlanışı Ve Uygulanışı;
Yumurta
Badem Yağı
Yoğurt
Saç bonesi
Saçlarınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre 1 veya 2 yumurtayı çatalla köpürene kadar çırpın.
2 yeme kaşığı badem yağı  ve yarım çay bardağı yoğurt ekleyin.Saç derisine ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.Bone takıp 30 dk bekletin.Saçın ısı görmesi önemlidir saç bonesi takılırsa ısı sayesinde saça daha çabuk nüfus edecektir.
Soğuk Suyla yıkayın ve şampuanınızı sürüp durulayın.

 

Doğal Saç Nemlendirici;
Yoğurt 
Bal 
Elma Sirkesi(natural)
3 yemek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı balı bir kapta karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

 

Saç Kırılıklarını Engellemek İçin;
Avokado yağı 
badem yağı 
zeytinyağı
Zeytinyağı nasıl saçlar için etkiliyse avokado yağı ve badem yağı o kadar önemlidir.Her bir yağın mucizevi özelliklerini herkes bilir.
Ayrıca Badem yağını dökülen kirpik ve kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz.Maskemizin hazırlanışı ise göz kararı miktarınca hazırlayıp tek kullanımlık,saçlarınıza masaj yaparak uygulayan duşa girmeden 1 kaç saat öncesinden sürük bekletin yıkayıp durulayın.

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.