Beğenmek mi sevmek mi

Beğenmek mi sevmek mi

Etiketler Beğenilmek mi sevilmek mi? Beğenmek mi sevmek mi? Olmak mı yapmak mı?
Kiz-Kiza Beğenmek mi sevmek mi
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 59 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Beğenmek mi sevmek mi Hakkında Detaylar

Beğenilmek mi sevilmek mi? Beğenmek mi sevmek mi? Olmak mı yapmak mı? Hafta sonu eşimle bu konuyu konuşurken aklıma yazmak geldi. Sizlerinde neler düşündüğünü merak ediyorum aslında.

 

Uzun zamandır yazmaya ara verdiğimi bu konuda çok değerli dostlarımın beni araması ile fark ettim. Bu süreçte biraz yoğunluğum oldu sanırım. Ve yazmayı ne kadar özlediğimi fark ettim.

Beğenilmek, onaylanmak, kabul görmek ve sevilmek endişesi ile yapmak istemediğimiz ve yapmak zorunda hissettiğimiz ne çok şey var belki de yaşantımızda...

Peki ne yapalım? Kafamıza göre mi yaşayalım? 2000 li yıllardan sonra pompalanan anı yaşa modunda mı takılalım. Belki de deneyenleriniz vardır. Bu olumlu bir sonuç getiriyor mu? Ben deneyimlediğimde olumlu sonuç alamadığımı ve bunun doğru bir yol olmadığını, beni daha da olumsuz etkilediğini fark etmiştim. 

İçimizde doğrunun ne olduğunu arayan ya da bilmeyen, geçmişten getirdikleri ile yol almaya çalışan çocuğa eşlik edebilecek yetişkin nerede? 

Bir olay karşısında tetiklendiğimizde elimizi tutacak bizi sakinleştirebilecek, o anda doğru olanı tercih edip uygulayabilecek yetişkin halimiz! 

Çoğumuz bu hallerimizde ya önümüze gelen arkadaşımıza anlatıp onun tecrübeleri ile kendimizi doldurabiliyor ya da içimize atıp kendimizi hasta edebiliyoruz öyle değil mi!

Gerçekten olaya objektif gözle bakabilecek, yargılamaktan çok bizi dinleyebilecek bilgelik yolunda olan arkadaslarimiz var ise bu durumda oldukça şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Ya yoksa!

Bilmek ve uygulamak, yapmak ve olmak arasındaki fark sanırım burada ortaya çıkıyor. Hepimiz okuyor, bilgileri alıyor ve zihnimizde bir yerlerde o bilgi ile bildiğimizi zannederek kendimizi iyi hissediyoruz. Peki bizi tetikleyen o an gerçekten bildiklerimizi uygulayabiliyor muyuz? 

Bu konuda yazmaya devam etmeye niyet ediyorum.

Sizleri de bu konuda düşünmeye belki fikirlerinizi yazmaya davet ediyor ve bu farkindalikla aydinliğa birlikte çıkmaya davet ediyorum...

Sevgilerimle...Gürcan Giray Güneş

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım