Günaydın herkese

Günaydın herkese

Etiketler Bu sabah yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim
Kiz-Kiza Günaydın herkese
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 112 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Günaydın herkese Hakkında Detaylar

Bu sabah yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istedim. Belki farkındalık olur, yapamadıklarımızı deneyimler ve BİR olduğumuzu hatırlar yolumuza daha keyifli şükran dolu devam edebiliriz.

 

Çok değerli Gülen Gündüz Yılmaz 'dan farklı modüllerde devam ettiğimiz bir eğitim sürecinin içerisindeyim. Bu egitimlerin hem kendime hem de gruptaki arkadaşlarıma hem de kendi etrafımızdaki kişilere oldukça katkısı olduğunu hem düşünüyor hem de yaşayarak hissediyorum.

Şu an aldığımız eğitim ile Koçluk konusunda yeni beceriler öğreniyor, öğrendiklerimizi uygulamaya koyuyor ve bu alanda ihtiyaç duyan kişilere ulaşmaya çalışıyoruz. Hem biz ögrendiklerimizi uygulama konusunda gelişiyor hem de bu süreçte bizimle çalışan danışanlarımız bu süreçten faydalanmaya çalışıyor. Karşılıklı bir alma verme dengesi içerisinde çift taraflı fayda sağlıyoruz ve en büyük katkısıda sanırım toplum adına oluyor.

Burada bizden istenilen yakın arkadaş ve akrabalarımıza henüz bu alanda çalışma yapmamızın uygun olmadığı. O nedenle bunu tercih etmiyoruz. Fakat çok sevdiğim bir arkadaşım var. Ve uzun zamandır dertlesiriz. Yaşadığı sıkıntıların sebebini aldığım eğitimlerle birleştirince bir koçla çalışmasının onun hayatında fark yaratabileceğini uzun zamandır kendisine söylüyorum. İstiyor belki ama bir hareket olmadı şimdiye kadar. Bu sabah gruptaki arkadaşlarıma yazdım. Ve şöyle bir cevap aldım...

"Yeni bir strateji ile gruba katkı sağladığım katkı için teşekkür"

Çok şaşırdım çünkü burada amacım arkadaşıma yardım etmekti. Fakat farkında olmadan ben arkadaşıma yardım etmek isteyen diğer grup arkadaşlarıma da yardımcı olmuşum. Ve şimdi biraz daha derin düşündüğümde koçluk alan arkadaşım faydalanırken yakın çevresi de faydalanacak ve koçluk veren arkadaşım da topluma ve insanlığa sunduğu katkılarla kendini gerçekleştirmenin verdiği mutluluğu ve huzuru yaşayacak. Ve bende kendi adıma bu duruma vesile olmanın sevincini yaşıyorum.

Benzer durum Bahai Yazılarında en çok ilgimi çeken bir durum olmuştur. Bahai İnacında Kutsal Yazılarda İnsanlık Aleminin Bir olduğundan bahsediliyor. Ve Allah ın Bilgisini ögrenirken diğerine kolaylaştırıcı olarak eşlik etmenin hem bireysel gelişime hem de toplumsal gelişime katkı sunduğundan bahsediliyor. Yukarıda bahsettiğim durum insanlık âleminin BİR olduğunun en güzel örneği...

Ben o zaman anlıyorum ki yaratılış amacımız diğer insanlara yardım etmek. Hepimizi farklı yeteneklerle bu maddi aleme gönderen Yaratıcı yardım etmenin yardımı alan ve veren üzerinde etkisini biliyor ve bu nedenle bize tavsiye ediyor.

Art niyeti ayırarak belirtmek istiyorum ki gerçekten ihtiyacımız oldugunda yardım isteyebilmek karşımızdakine de armağan sanki öyle değil mi?

Gerçek susamışlık hali...

Gerçekten susadığımızı hem bedensel hem de ruhsal anlamda fark edebilecek kadar kendimizle iletişim halinde olabilmek, susuzluğumuzu temiz su ile giderebilmek için su isteyebilecek kadar kendi değerimizi fark edebilmek ve su vermenin ne kadar kıymetli olduğu bilinci ile cömertçe su verebilmek ümidiyle..Gürcan Giray Güneş

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım