Herkese merhaba

Herkese merhaba

Etiketler İnsan beden, ruh(kalp) ve zihinden oluşuyor.
Kiz-Kiza Herkese merhaba
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 296 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Herkese merhaba Hakkında Detaylar

Herkese merhaba... Narsistlerin ya da diğer kişilik bozukluğuna maruz kalanların yaşadıkları sıkıntıları dinleme ve gözlemleme fırsatım oldu.

 

Burada fark ediyorum ki bu kişilik bozukluğuna sahip olanlar bilinçaltında kendisindeki değeri hissedememiş, ailesinden ya da bir zamanlar yaşadığı bir olay sebebi ile kendisinin değerinin farkında olamayan ve kendisini yetersiz bulan, kendisine güven duyamayan ve korkularına yenik düşerek bu hayatı bu şekilde yaşamayı kabul edenler. Ancak yaratılmış hiç bir ruh bunu hak etmediği için herkesin içinde bir yarası var ve ruh bu duruma son vermek istiyor. Kendi ruhunun sesini duymak istemeyenler bu durumu bastırmak için antidepresanlar, alkol, uyuşturucu, aşırı yemek, aşırı temizlik yapmak, işkoliklik, spor, vücut gelistirme, alışveriş gibi farklı alanlarla gerçeği görmekten imtina ediyor ve kendisini uyuşturuyor.

İnsan beden, ruh(kalp) ve zihinden oluşuyor. Zihnin zekası olduğu kadar kalp ve bedenimizin de zekası var. Çeşitli hastalıklarla, ağrılarla, istek ve arzularla bizi yanlış olana karşı uyarsa da bunu duymak istemeyen bizler farklı alanlara kaçış yapabiliyoruz. Kendimize veremediğimiz sevgiyi karşımızdakinden almak için hak etmedigi şekilde verici davranıyor ve kendimizi yok sayıyoruz. Alma ve verme dengesi olmayan hiçbir ilişkinin sağlıklı yürümesi mümkün olmadığı içinde alan tarafta veren tarafta öfke duymaya başlıyor.

Burada alma ve verme dengesi denildiğinde kafalar karışabiliyor.

Yaradılışımız gereği farklı beden ve hormonal dengelerle yaratildigimiz için kadın ve erkek haklar olarak eşit ancak sorumluluklar olarak farklı yaratıldığı bildiriliyor. Yaratıcı tıpkı bilgisayarın kullanma talimatı gibi yarattıklarının nasıl çalıştığını anlatan kitaplar ve bunu uygulayan örnek insanlar göndermiş ve bizlerinde bunu uygulamasının kendimiz için gerekli oldugunu anlatmaya çalışmıştır. Ve en önemlisi de kendisinin farkında olan her insanı başı boş bırakmamış ve hayatının devamı için yollar açmıştır.

Tüm dinlerde anlatılan bu durum farklı yorumlarla insanlarla aktarıldığı için pek çoğumuzun kafası karışmış ve şu an içinde bulunduğumuz kaos giderek daha da çıkmaza girmeye devam etmektedir.

İslami kaynaklarda akli dengesi yerinde olmayanlarla evlenmemek tavsiye edilmiştir. Burada kasdedilen aslında tam olarak insan olma konusunda yeterli donanıma sahip olamayan, gelişime kapalı, çevresine zarar veren insanlardır. Bahai İnancında ise merhametin tüm canlılara gösterilmesi gerektiği, ancak yanlış davranışa gösterilen merhametin o insanı daha da çok hasta edeceği belirtilmiştir.

Burada kendimize şu soruları sormamızın uyanmamızda işe yarayacağını düşünüyorum.

Ben ne için yaratildim? Ben kendime ne kadar değer veriyorum? Ben kendime ne kadar saygı duyuyorum? Ben kendi ihtiyaçlarımin ne kadar farkındayım ve ihtiyaçlarını ne kadar önemsiyor ve yerine getiriyorum? Benim sorumluluklarım ve haklarım neler? Bunları biliyor ve uyguluyor muyum?

En çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi, saygı ve güven olduğunu hepimiz biliyoruz aslında.

Peki ben kendimi ne kadar seviyor, saygı duyuyor ve kendime güveniyorum?

Fark edebilmek, Hakikatle bulusabilmek ve sağlıklı sınırlarla hastaların da uyanmasına iyileşmesine katkıda bulunabilmek umudu ile..Gürcan Güneş

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım