O çok vericidir

O çok vericidir

Etiketler Neden fakirlik var, Aslında cevabı, apaçık ortada, değil mi
Kiz-Kiza O çok vericidir
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 262 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

O çok vericidir Hakkında Detaylar

Bugün dünyadaki açlık, fakirlik, ortaya çıkan kötü olaylarla ilgili direk Yaratıcıyı suçluyor ve kendimize gözlemci olarak bakamıyoruz malesef.

 

Neden fakirlik var?

Aslında cevabı apaçık ortada değil mi?

Çok şükür ki en önemlisi açlığı çekenin ruhu aç değil! Afrika'da ki açlık ve susuzluk yaşayan insanlara bakabilirsek eğer fark edebiliriz ki ekonomisi iyi olandan daha huzurlu ve daha mutlular. Yaratıcı onların ruhlarına hepimizde olması gereken Sabrı, Sevgiyi, Hoşgörüyü nasip etmiş. Onlara acıyan tarafımız aslında bizim kendimizdeki fark etmemiz ve düzeltmemiz gereken kibrimiz olabilir mi?

Üzerimizde taşımamız gereken ve hem kendimizi hem de diğerlerini sevebilme yetimizi geliştiren merhamet duygusu acımak değil aslında insanı insan yapan insani yardım yapmaya yönlendiren, kalp inceliği ve gönül yumuşaklığıdır diyor.

Burada elbette fakirler daha mutlu zenginler daha mutsuzdur demek istemiyorum. Fakat kendisine verileni paylaşabilen zengin hem varoluşundaki yeteneğini gerçekleştirdiği için, hem de buradan elde ettiği gelirle hem kendisine hem de çevresine yardımcı olduğu için en mutlu ve en huzurludur diyebiliriz diye düşünüyorum.

Kendimizdeki bize verilen yeteneği fark edebilmek, bizdeki yeteneği diğer insanlara faydaya dönüştürebilmek, buradan elde ettiğimiz gelirle hem kendimizin hem de çevremizin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ümidiyle...Gürcan Güneş

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım