Günaydın

Günaydın

Etiketler sevgiye ve, övgüye, layık davranışları ,ayırt edebilmek
Kiz-Kiza Günaydın
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 441 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Günaydın Hakkında Detaylar

Günaydın Son zamanlarda aldığım eğitimle daha çok farkettigim bir durumu paylaşlasmak istiyorum sizlerle

 

Aldığımız eğitimde zihnimizden geçenleri hergün yazıyoruz ki Öz'ümüze ulaşabilelim. Tanrı'nın bizden yansımasına izin verelim. Bunu sanat ile birleştirerek sağ beyini aktif hale getirelim. Yani insanı diğer canlılardan ayıran işlevlerin kontrol edildiği en önemli beyin alanı olan prefrontal korteksi geliştirelim.

Yapılan bilimsel açıklamalarda bu beyin bölgemizin kişiliğimizi ve toplum içinde nasıl davranacağımızı kontrol eden sinir devrelerini içerdiği, gelecekteki hedeflerimize yönelik olarak düşünce ve hareketlerimizi organize ettiği belirtilmektedir.

Genelde “bilinçli” bölge olarak nitelenen, algılama, hafıza ve irade gibi yüksek bilişsel işlevlerimizle ilişkili olan bu beyni geliştirmek; birey olabilmek, toplumda saygınlığını koruyabilmek, sevgiye ve övgüye layık davranışları ayırt edebilmek en önemli sorumluluğumuz diye düşünüyorum.

Bahai İnancında her bireyin bir sanatla ilgilenmesi gerektiği belirtilmiş olması dikkatimi çekmişti. Bu durum tüm evreni Sevgisinden Yaratan Güç'ün muazzam Sistemin iyi işlemesi ve Cennet diye vaat edilen Bilinç durumunu kendimizin yaratabileceğini anlatan küçük ama aslında oldukça büyük bir kanıtı değil midir!

Bugün etrafimiza baktığımızda kitap okuyan, sanatla uğraşan, okuduğunu hayata geçirebilen her insanda bir takım değişiklikler olduğunu hepimiz fark edebiliyoruz. Yazılar üzerinde düşünmek ve hayata gecirebilmek dolayısıyla kendi cennetimizi yaratabilmek bizim elimizde ise; bunu yapmamak hem kendimize hem de topluma karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemek anlamına gelmez mi!

Nasıl yediğimizlerimiz ve içtiklerimiz bedensel sağlığımızı etkiliyorsa okuduklarımız, duyduklarımız ve gördüklerimiz de davranışlarımızı o denli etkilemektedir.

Bu durumu fark edebilmek, gerçek sevgiyi ve saygıyı hak etme halimizi etkileyen bu hali yaratabilmek ve yansıtabilmek ümidi ile.Gürcan Güneş

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım