Kendini sevmek

Kendini sevmek

Etiketler Herkese günaydın, sevgiler.Kendini sevmek Kişisel gelişim
Kiz-Kiza Kendini sevmek
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 142 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kendini sevmek Hakkında Detaylar

Herkese günaydın, sevgiler Bugün hayata daha huzurlu, daha mutlu olabilmek ve biraz daha farkında olarak bakabilmek için aklımdan geçenleri paylaşmak istedim sizlerle

 

İnsan doğası gereği yaşamının devamı için en temel ihtiyacı olan sevgi, saygı, güven ve kabul ihtiyacı ile yaşamda yerini alabiliyor ve kendini gerçekleştirmek için adımlar atabiliyor. Elbette bu ihtiyaçların yanı sıra giderilmesi gerekli başka önemli duygusal ihtiyaçlarımızda var. Şimdi burada onlara değinmek istemiyorum.

Bugüne kadar aldığımız akademik eğitimlerde yaşamın devamı için insanın fiziksel ihtiyaçlarına değinilmiş ancak sağlığın tanımında yer alan fiziksel ve ruhsal bütünlüğün inşaa edilmesi kısmı bilinçlenmediğimiz sürece eksik bırakılmıştır. Aslında Kutsal Ruhu taşıyan Elçiler ve Kutsal Kitaplar aracılığı ile bu yönümüzü güçlendirmek ve bütünsel sağlığı korumak gayesiyle bizleri Sevgisinden Yaratan Yüce Güç bizleri rehbersiz bırakmamış ancak bu sevgiden pay alma kısmını da kendimize olan sevgimiz oranında bize bırakmıştır.

Tüm Kutsal Kitaplarda kaderimizi kendi çabamiza bağladığını açıkça bildirmenin sırrının aslında insan doğasında bulunan gerçek hazza ulaşmada en etkili yöntem olduğunu düşünüyorum.

Okudugum bir kaynakta insan doğasının aradığı en temel duygunun huzur olduğunu öğrenmiştim. Ve yaşamım boyunca deneyimledigimde ve onu bulduğumda gerçek mutluluğu yaşadığımı fark ettim. İnsanın kendi huzurunu kendisinin yaratabildigini fark ettiğimde ise daha fazla ne yapabilirim sorusu aklımda belirmeye başlamıştı. Bu soru ise yaradılış sebebimi sorgulamama sebep oldu. Ve bugün belki de burada yazabilme görevi ile gönderildiğimi ve bu görevi yerine getirdikce duyduğum hazzı sizlerle paylaşmak istedim.

Bu dünyaya gönderilirken diğer insanlara faydalı olabilecek yeteneklerle gönderildiğimiz ve bunları gerçekleştirmedigimiz sürece bizim lanetimiz olacağı bildiriyor.

Bu farkındalıkla ben buradan bizlere gönderilen Kutsal Kitapların anlamını bilmek, uygulamak ve kendimizde davranış değişikliği yaratabilmek ve gerçek hazzın çabamız oranında olduğunu hatirlatmak ve kendini sevmenin kendi huzurunu yaratabilmekten geçtiğinin altını çizmek ve sizlere olan sevgimi bu yolla ulaştırabilmek istedim.

Daha çok kişiyle paylaşabilir ve belki daha çok farkindalikla yeni bir dünya yaratabiliriz umuduyla...

Sevgiler.. Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.