Tatlı dil ruhun gıdasıdır

Tatlı dil ruhun gıdasıdır

Etiketler Tatlı dil ruhun gıdasıdır, kalpten inanıyorum
Kiz-Kiza Tatlı dil ruhun gıdasıdır
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 178 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Tatlı dil ruhun gıdasıdır Hakkında Detaylar

Taşa, ağaca ve betona iş verir, bu malzemelerle evler ve saraylar yaparsanız bu inşaattır, el becerisi iş başındadır. Fakat aniden yüreğime dokunur, kendimi iyi hissetmemi sağlarsanız mutlu olur ve içimden derim ki çok güzel işte bu mimaridir. Le Corbusier

 

"Tatlı dil insan kalbini çeken bir mıknatıstır. Tatlı dil ruhun gıdasıdır, kelimeleri mana ile donatır, hikmet ve irfan nurunun çeşmesidir." Kutsal Söz

"Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık." Kutsal Söz

"İman; davranışta ifadesini bulan bilinçli bilgi." Bahai Yazılarından

Her insanın yaratılıştan verilen ve yaşamını devam ettirebilmesi için kendinde olan özellikler (yeme, içme, konuşma, yürüme, oturma, kalkma, üretme, tüketme, söz söyleme...) doğduğu, bulunduğu ortama göre şekil almakta ve hatta hergün görüştüğümüz beş kişinin ortalaması olduğumuz söylenmektedir.

Yukarıda alıntılar baktığımda fark ediyorum ki insan olmak kaba inşaattan mimari esere geçiş aşamasında kendi çabamıza bağlı. Bizler kalplerimizi zihinde kodlanmış hakikat dışı bilgilerden, korkulardan ne kadar arındırabilir ve bilinçli olarak kendimizi gerçek bilgi ile donatabilirsek o denli yaşanılabilir hayatlar inşaa edebiliriz. İman ın tanımında da belirtildiği gibi bize verilen akıl ve irade ile doğru bilgi ile hareket etmek sanırım bu dünyayada en önemli sorumluluğumuz olsa gerek.

Dışarıyı suçlayarak kurban psikoloji ile gerçeklerden uzak kalmak, hem kendi hayatımızı en güzel hislerle yaşamamıza, hem de bu dünyaya olan borcumuzu ödememizi engelleyecek ve kendi gönül ışığımızı söndürerek karanlığa ve yalnızlığa sebep olacaktır. Kendini seven her insanın bu durumu fark edeceğini ve cihad olarak bahsedilen savaşı burada kullanacağına kalpten inanıyorum.

Görünmez bağlarla birbirimize bağlı ve müthiş bir sisteme dahil olduğumuzu hatırlayarak ve karşılaştığımız her olay ve kişide kendi halimin en iyi versiyonunu nasıl ortaya çıkartabilirim sorusunu kendimize sorarak başlayabileceğimize inanıyor ve kendi sanat eserimiz ortaya çıkarmada hepimizin şikayet ettiklerimizden kurtularak daha iyiye yükselmeyi umut ediyorum..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.