Meditasyon ve İbadet

Meditasyon ve İbadet

Etiketler Meditasyon ve İbadet, isimlı ,muhteşem bir,koşe yazısı
Kiz-Kiza Meditasyon ve İbadet
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 180 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Meditasyon ve İbadet Hakkında Detaylar

Hepimiz gün içerisinde dengede kalabildiğimiz o noktadan uzaklasabiliyor ve iç huzurumuzu kaybedebiliyoruz

 

Psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyordum. Derinlerde psikolojik olarak beni rahatsız eden durumun eş zamanlı fizyolojik olarak bedenime yansıdığını bilmiyor ancak bedenimin rahatlama ihtiyacını hissedebildigim için spor ve yoga yapmaya karar vermiştim. Yoga da pek çok hareketin beni rahatlattiğını, daha sağlıklı düşünmeme yardımcı olduğunu ve değişik ibadet şekilleri ile oldukça benzediğini fark ettim. Bu arada suyun ve müziğin de bana iyi geldiğini özellikle el bileklerimi ve yüzümü yıkayarak rahatladığımı da...

Bu konuda biraz araştırma yaptığımda çakralar olarak tarif edilen ve bizim dengemizi sağlayan endokrin sistemimizin aktif olabilmesi için nefes ve ibadetlerde yapılan hareketlere bedenimizin ihtiyaç duyduğunu, düzenli yapılması ile hormonal dengemizi korumaya yardımcı olduğunu ilişkilendirmeye başladım. Bu muhteşem sistemin kurucusu bu denli muhteşem bir bedeni yaratmış ve düzenli çalışabilmesi için kullanma talimatlarını da göndermeyi ihmal etmemişti.

Kendimdeki iyileşmeyi fark ettikçe Kutsal Yazılarda geçen acaba bu okyanusta saklı daha ne kadar inciler olduğunu merak etmeye başlamıştım.

Sonra fiziksel olarak rahatlamanın ardından ruhsal olarakta rahatlayabilecegim bilgiler olduğunu düşündüm. Ve Allah ın Bir olduğunu ve neden farklı kitapları olduğunu ve bu farklılıkların gerçekten insanları bölmek için olup olmadığını merak etmeye başladım. Ve Kutsal Kitapları incelemeye başladım. Okudukça Kaynağın aynı olduğu ve aslında hepsinde benzer şeylerin yazıldığını, insanlık geliştikçe o dönemin ihtiyaçlarına uygun bizlere rehberler gönderildiğini fark ettim. Bizlere söylenilen değiştirilmiş o nedenle gelmiş şeklinde anlatımının büyük bir kandırmaca olduğunu ve bizi nasıl da yanılgıya düşürdüğünü de!

Şimdi çevremize baktığımızda ekonomik olarak güçlü olsa da zayıf olsa da bireylerin; ahlaki sisteminin çöküşü ile içsel huzurunun kaybolduğunu, fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkların oldukça artığını, kalplerin birbirinden uzaklaşarak yalnızlıkla mücadele edilmeye çalışıldığını hepimiz gözlemleyebiliyoruz ve bu durumun önüne geçmek için bu konuda birşeyler yapılması gerektiğini konuşuyor ama ne yapacağımızı bilmiyoruz sanırım.

Kendinizden başlayarak değişime davet ediyor ve

Meditasyon ve İbadet ile merkezimize ve dengeye gelmemimizin bizlere verdiği rahatlamayı dikkate alarak, ruhsal olarak dengeye gelebilmemizin ön koşulunun doğru bilgiyi almak ve uygulamak olduğunu, ancak tekrar ve derin düşünme ile hayatımıza katkı sağlayabileceğini hatırlamak ve hayatımızın her alanına yansıtabilmeyi ümit ediyorum..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.