Herşey Sensin

Herşey Sensin

Etiketler insanın beğenilme, takdir edilme, sevilme ihtiyaçlarının ne kadar yoğun olduğunu fark ettim
Kiz-Kiza Herşey Sensin
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 351 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Herşey Sensin Hakkında Detaylar

Dün akşam üzeri denize gitmiştim. Hava lodostan poyraza dönmeye çalışıyor ve adete koca denizin dalgalarının seyrini değiştirmeye çalışıyordu. Şemsiyeler, şezlonglar, pet şişeler, şapkalar...havada uçuşuyor, bazıları da denize düşüyordu.

 

Deniz kenarından biraz uzaklaşmış denizinde içinde rüzgarın gücünü, neler yapabileceğini, mağdur olanları, bakmakla sorumlu olduğum ve birlikte yaşamı paylaştığımız sevgili Goji'yi ve insanların tepkilerini gözlemliyordum. Devrilen şemsiye ve sandalye eğer kendine gelmemişse diğerini umursamayan, önüne düşen şapkaların göz göre göre denize ilerlemesine izin veren, denize düşmüş ve dalgasıyla kıyıya vurup geri tekrar denize giden pet şişeleri görmezden gelen ancak denizde boy boy poz verenleri görmek beni oldukça üzüyor korkutuyor ve ne kadar güvensiz bir ortamda olduğum hissi ile endişelendiriyordu.

Bir tarafta son ses müzikle tüm plajı inleten hoparlörden gelen ses konuşmayı ve duymayı engellerken diğer taraftan gelen sesle karmaşa yaratıyor adeta ortamın huzuru ve doğanın dengesi bozuluyordu.

Doğanın dengesini bu denli bozan ve hatta bozma hakkını kendinde bulan, ne doğa için ne de diğerleri için kılını kıpırdatmayan, rüzgarın etkisi ile mağdur olanlara kendini göstermek için poz verirken yardım elini uzatamayacak ancak amuda kalkarak kendini göstermede yoğun çaba sarf edenleri gördüğümde insanın beğenilme, takdir edilme, sevilme ihtiyaçlarının ne kadar yoğun olduğunu fark ettim.

Bu yoğun ihtiyaçları içsel olarak karşılayamayanların dışarıya ne kadar bağımlı olduklarını, hergün kendisini rahatlatan denizi temiz tutmanın en çok kendi ihtiyacı olduğunu fark edememeleri, orada mağdur olana yapacağı yardımla alacağı sevginin ve yaptığı iyi davranışla kendini takdir edebileceğinin önüne nasıl kendisinin engel oluşturduğunu görememek ve bu güzel hislerden kendisini mahrum bırakmak sevgisizliğin ve artan ihtiyacın asıl nedeni değil miydi?!

Kendi kendine oluşmayan ve ancak ilahi olana hissedilebilen sevginin tanımının insan düşüncesiyle farklı algılanması, insanın temel ihtiyacı olan huzurun hazla karıştırılması, olumlu ve olumsuz duyguların bizlere yolumuzu belirlemede ve huzura kavuşmada birer öğretici rehber olduğunun farkına varılmaması ve duygularımızı yaşamaya izin vermeme sebebi ile insan olmaktan çıkmış adeta birer robota dönüşmüşüz!

Hakikatte cihad olarak geçen ve mücadele anlamı taşıyan ve her dinde mutlak yapılması istenilenin dışarıyla değil kendi nefsimizle olması gerektiği aksi takdirde yaşayan ölüler olarak huzuru hissedemeden ve aslında hiç var olmadan yok olup gideceğimizi kısa bir anın özetiyle sizlere aktarmak istedim.

En büyük idrak belki de karşımızdakinin aslında kendimiz olduğunu fark edebilmek, insanlığının bütünü oluşturan birlik ağacında eğer yaşadığımızı hissetmek istiyorsak önce kendi ihtiyaçlarımızı tespit edebilmek ve bunu herkese ve herşeye verebilmektir...

Mağdur olan;

....kucağında bebeği olduğu için uçan şapkayı yakalayamayan anne değil, kim bilir belki de imkanın varken elini uzatmayan ve kendini gülümseyen ve teşekkür eden iki çift gözden ve buradan doğan sevgiden mahrum bırakan sensindir!

...kucağına pet şişe düştüğü için sürekli kirlenen ve içindeki canlıların ve yaşamın sona erdiği sana armağan edilmiş deniz değil; tüm bu güzelliklerden mahrum kalacak olan sensindir!

...hergün şikayet edip sızlanmaya harcadığın enerjiyi iyileştirmek için harcamayan sensindir!

İnsan olmanın bir sorumluluk olduğunu hatırlayabilmek, bir sisteme dahil olduğumuzu ve bu sistemin çok büyük bir güç tarafından yönetildiğini ve tüm dünya olarak iyileşmenin taassuplardan, önyargılardan sıyrılarak gerçeği araştırma ve uygulama ile gerçekleşeceğini fark edebilmek, harekete geçebilmek ve ışık olup aydınlatabilmek ümidiyle..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.