Herşey Sensin

Herşey Sensin

Etiketler insanın beğenilme, takdir edilme, sevilme ihtiyaçlarının ne kadar yoğun olduğunu fark ettim
Kiz-Kiza Herşey Sensin
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 155 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Herşey Sensin Hakkında Detaylar

Dün akşam üzeri denize gitmiştim. Hava lodostan poyraza dönmeye çalışıyor ve adete koca denizin dalgalarının seyrini değiştirmeye çalışıyordu. Şemsiyeler, şezlonglar, pet şişeler, şapkalar...havada uçuşuyor, bazıları da denize düşüyordu.

 

Deniz kenarından biraz uzaklaşmış denizinde içinde rüzgarın gücünü, neler yapabileceğini, mağdur olanları, bakmakla sorumlu olduğum ve birlikte yaşamı paylaştığımız sevgili Goji'yi ve insanların tepkilerini gözlemliyordum. Devrilen şemsiye ve sandalye eğer kendine gelmemişse diğerini umursamayan, önüne düşen şapkaların göz göre göre denize ilerlemesine izin veren, denize düşmüş ve dalgasıyla kıyıya vurup geri tekrar denize giden pet şişeleri görmezden gelen ancak denizde boy boy poz verenleri görmek beni oldukça üzüyor korkutuyor ve ne kadar güvensiz bir ortamda olduğum hissi ile endişelendiriyordu.

Bir tarafta son ses müzikle tüm plajı inleten hoparlörden gelen ses konuşmayı ve duymayı engellerken diğer taraftan gelen sesle karmaşa yaratıyor adeta ortamın huzuru ve doğanın dengesi bozuluyordu.

Doğanın dengesini bu denli bozan ve hatta bozma hakkını kendinde bulan, ne doğa için ne de diğerleri için kılını kıpırdatmayan, rüzgarın etkisi ile mağdur olanlara kendini göstermek için poz verirken yardım elini uzatamayacak ancak amuda kalkarak kendini göstermede yoğun çaba sarf edenleri gördüğümde insanın beğenilme, takdir edilme, sevilme ihtiyaçlarının ne kadar yoğun olduğunu fark ettim.

Bu yoğun ihtiyaçları içsel olarak karşılayamayanların dışarıya ne kadar bağımlı olduklarını, hergün kendisini rahatlatan denizi temiz tutmanın en çok kendi ihtiyacı olduğunu fark edememeleri, orada mağdur olana yapacağı yardımla alacağı sevginin ve yaptığı iyi davranışla kendini takdir edebileceğinin önüne nasıl kendisinin engel oluşturduğunu görememek ve bu güzel hislerden kendisini mahrum bırakmak sevgisizliğin ve artan ihtiyacın asıl nedeni değil miydi?!

Kendi kendine oluşmayan ve ancak ilahi olana hissedilebilen sevginin tanımının insan düşüncesiyle farklı algılanması, insanın temel ihtiyacı olan huzurun hazla karıştırılması, olumlu ve olumsuz duyguların bizlere yolumuzu belirlemede ve huzura kavuşmada birer öğretici rehber olduğunun farkına varılmaması ve duygularımızı yaşamaya izin vermeme sebebi ile insan olmaktan çıkmış adeta birer robota dönüşmüşüz!

Hakikatte cihad olarak geçen ve mücadele anlamı taşıyan ve her dinde mutlak yapılması istenilenin dışarıyla değil kendi nefsimizle olması gerektiği aksi takdirde yaşayan ölüler olarak huzuru hissedemeden ve aslında hiç var olmadan yok olup gideceğimizi kısa bir anın özetiyle sizlere aktarmak istedim.

En büyük idrak belki de karşımızdakinin aslında kendimiz olduğunu fark edebilmek, insanlığının bütünü oluşturan birlik ağacında eğer yaşadığımızı hissetmek istiyorsak önce kendi ihtiyaçlarımızı tespit edebilmek ve bunu herkese ve herşeye verebilmektir...

Mağdur olan;

....kucağında bebeği olduğu için uçan şapkayı yakalayamayan anne değil, kim bilir belki de imkanın varken elini uzatmayan ve kendini gülümseyen ve teşekkür eden iki çift gözden ve buradan doğan sevgiden mahrum bırakan sensindir!

...kucağına pet şişe düştüğü için sürekli kirlenen ve içindeki canlıların ve yaşamın sona erdiği sana armağan edilmiş deniz değil; tüm bu güzelliklerden mahrum kalacak olan sensindir!

...hergün şikayet edip sızlanmaya harcadığın enerjiyi iyileştirmek için harcamayan sensindir!

İnsan olmanın bir sorumluluk olduğunu hatırlayabilmek, bir sisteme dahil olduğumuzu ve bu sistemin çok büyük bir güç tarafından yönetildiğini ve tüm dünya olarak iyileşmenin taassuplardan, önyargılardan sıyrılarak gerçeği araştırma ve uygulama ile gerçekleşeceğini fark edebilmek, harekete geçebilmek ve ışık olup aydınlatabilmek ümidiyle..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz