Söyle Ey Kullar

Söyle Ey Kullar

Etiketler mazlumun vasiyetleri,hakkinda muhteşem bir yazi
Kiz-Kiza Söyle Ey Kullar
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 233 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Söyle Ey Kullar Hakkında Detaylar

Söyle Ey Kullar! Bu mazlumun vasiyetlerini dinleyiniz! Her anı ve her şeyin başı, Allah ı tanımaktır. O herşeyin devamlılığını sağlayan ve her şeyi eğitendir.

 

O'nun tanınmasıyla oluşan ilk şey, kullarda meydana gelen sevgi ve birliktir. Çünkü birlik, dünya ufuklarını aydınlatan bir ışık gibidir. Birlikten amaç, bir araya gelmektir. Bir araya gelmenin amacı ise, karşılıklı yardımlaşmaktır. Görünürde birlik; kaynaşma, doğru yola klavuzlama, karşılıklı hoş görü ve iyilikseverliktir. Levihlerin birinde, bu konularla ilgili olarak "Ne mutlu o kimseye ki; geceleri yatağa girdiğinde, gönlü düşmanlık ve kirden arınmış olsun. " ve " Kişi sadece vatanını sevmekle değil, dünyayı sevmekle övünmelidir." gibi yüce sözleri dile getirmiştik. "

Her gece okumamız farz kılınan Kutsal Sözlerde ruhumuzun ihtiyacı olan ve belki de farkında olmadığımız için acı çeken tarafımızı aydınlatan ışıklar saçılıyor.

Farklı dönemlerde gelişen insanlığın ihtiyacına yönelik bizleri rehbersiz bırakmayacağına söz veren Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce bizlerinde O nun rehberlerine uyacağımıza dair verdiğimiz sözlere tek taraflı uyulmaması sebebi ile karanlıkta el yordamı ile hayatta kalmaya çalışırken çektiğimiz ızdırabın sebebinin yine bizden kaynaklandığını umarım fark edebiliriz.

Dün sabah işe giderken dinlediğim radyoda Kutsal Sözlere deyinen bir kanalda dünyaya gelen insanların kalplerinin hasta olduğu ve iyileşmek için Tanrı Sözlerine ihtiyacı olduğunu belirten İncil den bir kesit kulağıma ilişti. Bu konuda daha önce bilgim yoktu. Sanıyordum ki sonradan hastalanıyoruz. Biraz düşündüm. Evet aslında gerçek bilgiye sahip olmadığımız sürece tıpkı el değmemiş ormanlarda zararlı bitkilerinde var olduğu ve eğer bir bahçıvan eşliğinde bakım verilirse verimli olmaları için zararlı olanların yok edilip yararlı olanların açığa çıkması sağlanabiliyordu.

Bugün Gerçek Bilgiye sahip ailelerde yetişen gençlerin her yönden verimli olduklarını; hem kendilerine hem de dünyaya katkı sağladıklarını ve bu nedenle mutlu ve huzurlu olduklarını görebiliyoruz.

Alıntıda O' nun tanınmasıyla oluşan ilk şeyin, kullarda meydana gelen sevgi ve birlik olduğundan bahsediliyor. Bugün hepimizin peşinden koştuğu, tüm konforsuz duygularımızın temeline inildiğinde gerçek ihtiyacımızın sevgi olduğunu anlayabiliyoruz. Sevginin oluşması için gerçek ihtiyacımızın ise O'nu tanımak olduğunun altı çiziliyor. O'nu tanıyabilmemiz için elçilerini tanımak ve rehberliklerinden (ışıklarından) faydalanmak ve belki de bugün psikolojide kullanılan NLP tekniklerinde de anlatıldığı gibi davranışlarını uygulamak en büyük gereklilik!

Zararlı otların da var olduğu bilinci ile cennet bahçesini yaratmanın kendi çabamız oranında mümkün olduğunu, ihtiyacımız olan sevginin karşılanmasının bu çaba oranında mümkün olabileceğini ve her insanın (ruhun) aradığı huzuru yaratmanın rehberler(eğitmenler) aracılığı ile mümkün olabileceğini fark edebilmek ve dünyaya gelmeden önce verdiğimiz sözü hatırlayarak bize sunulan lütuflardan faydalanabilmek ümidiyle...Gurcan Giray 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz