Söyle Ey Kullar

Söyle Ey Kullar

Etiketler mazlumun vasiyetleri,hakkinda muhteşem bir yazi
Kiz-Kiza Söyle Ey Kullar
Kategori gurcan-giray
Bu Yazi 412 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Söyle Ey Kullar Hakkında Detaylar

Söyle Ey Kullar! Bu mazlumun vasiyetlerini dinleyiniz! Her anı ve her şeyin başı, Allah ı tanımaktır. O herşeyin devamlılığını sağlayan ve her şeyi eğitendir.

 

O'nun tanınmasıyla oluşan ilk şey, kullarda meydana gelen sevgi ve birliktir. Çünkü birlik, dünya ufuklarını aydınlatan bir ışık gibidir. Birlikten amaç, bir araya gelmektir. Bir araya gelmenin amacı ise, karşılıklı yardımlaşmaktır. Görünürde birlik; kaynaşma, doğru yola klavuzlama, karşılıklı hoş görü ve iyilikseverliktir. Levihlerin birinde, bu konularla ilgili olarak "Ne mutlu o kimseye ki; geceleri yatağa girdiğinde, gönlü düşmanlık ve kirden arınmış olsun. " ve " Kişi sadece vatanını sevmekle değil, dünyayı sevmekle övünmelidir." gibi yüce sözleri dile getirmiştik. "

Her gece okumamız farz kılınan Kutsal Sözlerde ruhumuzun ihtiyacı olan ve belki de farkında olmadığımız için acı çeken tarafımızı aydınlatan ışıklar saçılıyor.

Farklı dönemlerde gelişen insanlığın ihtiyacına yönelik bizleri rehbersiz bırakmayacağına söz veren Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce bizlerinde O nun rehberlerine uyacağımıza dair verdiğimiz sözlere tek taraflı uyulmaması sebebi ile karanlıkta el yordamı ile hayatta kalmaya çalışırken çektiğimiz ızdırabın sebebinin yine bizden kaynaklandığını umarım fark edebiliriz.

Dün sabah işe giderken dinlediğim radyoda Kutsal Sözlere deyinen bir kanalda dünyaya gelen insanların kalplerinin hasta olduğu ve iyileşmek için Tanrı Sözlerine ihtiyacı olduğunu belirten İncil den bir kesit kulağıma ilişti. Bu konuda daha önce bilgim yoktu. Sanıyordum ki sonradan hastalanıyoruz. Biraz düşündüm. Evet aslında gerçek bilgiye sahip olmadığımız sürece tıpkı el değmemiş ormanlarda zararlı bitkilerinde var olduğu ve eğer bir bahçıvan eşliğinde bakım verilirse verimli olmaları için zararlı olanların yok edilip yararlı olanların açığa çıkması sağlanabiliyordu.

Bugün Gerçek Bilgiye sahip ailelerde yetişen gençlerin her yönden verimli olduklarını; hem kendilerine hem de dünyaya katkı sağladıklarını ve bu nedenle mutlu ve huzurlu olduklarını görebiliyoruz.

Alıntıda O' nun tanınmasıyla oluşan ilk şeyin, kullarda meydana gelen sevgi ve birlik olduğundan bahsediliyor. Bugün hepimizin peşinden koştuğu, tüm konforsuz duygularımızın temeline inildiğinde gerçek ihtiyacımızın sevgi olduğunu anlayabiliyoruz. Sevginin oluşması için gerçek ihtiyacımızın ise O'nu tanımak olduğunun altı çiziliyor. O'nu tanıyabilmemiz için elçilerini tanımak ve rehberliklerinden (ışıklarından) faydalanmak ve belki de bugün psikolojide kullanılan NLP tekniklerinde de anlatıldığı gibi davranışlarını uygulamak en büyük gereklilik!

Zararlı otların da var olduğu bilinci ile cennet bahçesini yaratmanın kendi çabamız oranında mümkün olduğunu, ihtiyacımız olan sevginin karşılanmasının bu çaba oranında mümkün olabileceğini ve her insanın (ruhun) aradığı huzuru yaratmanın rehberler(eğitmenler) aracılığı ile mümkün olabileceğini fark edebilmek ve dünyaya gelmeden önce verdiğimiz sözü hatırlayarak bize sunulan lütuflardan faydalanabilmek ümidiyle...Gurcan Giray 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.