Söyle Ey Kullar

Söyle Ey Kullar

Etiketler mazlumun vasiyetleri,hakkinda muhteşem bir yazi
Kiz-Kiza Söyle Ey Kullar
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 133 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Söyle Ey Kullar Hakkında Detaylar

Söyle Ey Kullar! Bu mazlumun vasiyetlerini dinleyiniz! Her anı ve her şeyin başı, Allah ı tanımaktır. O herşeyin devamlılığını sağlayan ve her şeyi eğitendir.

 

O'nun tanınmasıyla oluşan ilk şey, kullarda meydana gelen sevgi ve birliktir. Çünkü birlik, dünya ufuklarını aydınlatan bir ışık gibidir. Birlikten amaç, bir araya gelmektir. Bir araya gelmenin amacı ise, karşılıklı yardımlaşmaktır. Görünürde birlik; kaynaşma, doğru yola klavuzlama, karşılıklı hoş görü ve iyilikseverliktir. Levihlerin birinde, bu konularla ilgili olarak "Ne mutlu o kimseye ki; geceleri yatağa girdiğinde, gönlü düşmanlık ve kirden arınmış olsun. " ve " Kişi sadece vatanını sevmekle değil, dünyayı sevmekle övünmelidir." gibi yüce sözleri dile getirmiştik. "

Her gece okumamız farz kılınan Kutsal Sözlerde ruhumuzun ihtiyacı olan ve belki de farkında olmadığımız için acı çeken tarafımızı aydınlatan ışıklar saçılıyor.

Farklı dönemlerde gelişen insanlığın ihtiyacına yönelik bizleri rehbersiz bırakmayacağına söz veren Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce bizlerinde O nun rehberlerine uyacağımıza dair verdiğimiz sözlere tek taraflı uyulmaması sebebi ile karanlıkta el yordamı ile hayatta kalmaya çalışırken çektiğimiz ızdırabın sebebinin yine bizden kaynaklandığını umarım fark edebiliriz.

Dün sabah işe giderken dinlediğim radyoda Kutsal Sözlere deyinen bir kanalda dünyaya gelen insanların kalplerinin hasta olduğu ve iyileşmek için Tanrı Sözlerine ihtiyacı olduğunu belirten İncil den bir kesit kulağıma ilişti. Bu konuda daha önce bilgim yoktu. Sanıyordum ki sonradan hastalanıyoruz. Biraz düşündüm. Evet aslında gerçek bilgiye sahip olmadığımız sürece tıpkı el değmemiş ormanlarda zararlı bitkilerinde var olduğu ve eğer bir bahçıvan eşliğinde bakım verilirse verimli olmaları için zararlı olanların yok edilip yararlı olanların açığa çıkması sağlanabiliyordu.

Bugün Gerçek Bilgiye sahip ailelerde yetişen gençlerin her yönden verimli olduklarını; hem kendilerine hem de dünyaya katkı sağladıklarını ve bu nedenle mutlu ve huzurlu olduklarını görebiliyoruz.

Alıntıda O' nun tanınmasıyla oluşan ilk şeyin, kullarda meydana gelen sevgi ve birlik olduğundan bahsediliyor. Bugün hepimizin peşinden koştuğu, tüm konforsuz duygularımızın temeline inildiğinde gerçek ihtiyacımızın sevgi olduğunu anlayabiliyoruz. Sevginin oluşması için gerçek ihtiyacımızın ise O'nu tanımak olduğunun altı çiziliyor. O'nu tanıyabilmemiz için elçilerini tanımak ve rehberliklerinden (ışıklarından) faydalanmak ve belki de bugün psikolojide kullanılan NLP tekniklerinde de anlatıldığı gibi davranışlarını uygulamak en büyük gereklilik!

Zararlı otların da var olduğu bilinci ile cennet bahçesini yaratmanın kendi çabamız oranında mümkün olduğunu, ihtiyacımız olan sevginin karşılanmasının bu çaba oranında mümkün olabileceğini ve her insanın (ruhun) aradığı huzuru yaratmanın rehberler(eğitmenler) aracılığı ile mümkün olabileceğini fark edebilmek ve dünyaya gelmeden önce verdiğimiz sözü hatırlayarak bize sunulan lütuflardan faydalanabilmek ümidiyle...Gurcan Giray 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Sevgi düşüncesi Sevgi düşüncesi Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
 • KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular 2017 yılının ağustos ayında ziyaretçileri ile buluşan kiz-kiza.net adresimiz hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bilgileri okumak için hoşgeldiniz...
 • karşılaştığım yeni bir acı haber karşılaştığım yeni bir acı haber   Son dakika Antalya haberleri ve güncel Antalya haberleri burada. antalya son dakika haberleri
 • Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri  Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.
 • Amigurumi Örgü Modelleri Amigurumi Örgü Modelleri Son zamanlarda özellikle ev hanımları ve örgü işlerini seven bayanlar tarafından zevkle yapılan bir örgü çeşidi olana amigurumi örgüsü hem gelir kapısı hemde hediyelik olarak yapılan güzel bir uğraştır. Sizlere bir kaç model ile bizler de katkıda bulunalım istedik. Evde boş geçen zamanları değerlendirmek adına hemde gelir kapısı olması adına güzel bir uğraş olmaktadır.
 • Trend Giyim Moda 2021 Trend Giyim Moda 2021 Stilinizi belirleme de başrol oynayacak tasarımları keşfe çıkmaya hazır mısınız?
 • Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez dediğimiz zaman nasıl da geçip gidiyor sevdiklerimizi de alıp giderek. Bazen sanki durmuş gibi hissederiz zamanı. Aslında bir su gibi akıp gider ne görürüz ne de hissederiz. Ta ki canımıza dokununca ya kadar. Birde bakıyoruz ki zaman nasılsa geçmiş biz ise öylece arkasından bakmışız. Bazen gözü yaşlı, bazen gülen gözlerle. Zaman.... Geçip giden zaman.
 • Adet Sancı bandı Ne işe yarar Adet Sancı bandı Ne işe yarar Kızlar Bu soğuk kış günlerinde sancı çekenler ve üşüyenlere özel günler için ısıtıcı bant hakkında bilgi veriyorum.
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.