Sevgi düşüncesi

Sevgi düşüncesi

Etiketler Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
Kiz-Kiza Sevgi düşüncesi
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 127 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Sevgi düşüncesi Hakkında Detaylar

Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir

 

Bu sabah bir emaneti almam gerekmesi sebebi ile evden çıkıp harika havayı koklayarak ve gülümseyerek aracımla yola çıktım. Yolun sağından emaneti alacağım kişi henüz gelmemişti ve U dönüşün yasak olduğunu fark etmedim. Yol yasak sebebi ile boştu. Dönüş yapmak için sola yanaştım ve yasak işaretini fark ettim. O sırada süratle arkamdan gelen kişi sanki canımı alacakmış gibi kornaya bastı. Beni korkuttuğu gibi etrafada gürültü kirliliği saçmıştı. İlerledim ve kırmızı ışıkta yanına yaklaştım. Camı açarak kendisinden hem özür dilemek hem de farkındalık yaratmak istedim. Sürücü koltuğunun yanında oturan kişi ben camı açar açmaz bağırmaya başladı. Kazaya sebebiyet vereceğimi söyledi. Sizin gibiler sebebi ile kazalar oluyor diyerek üstten konuşmaya ve haklılığını ispatlamaya çalışıyordu. Hatalı olduğumu ve özür dilediğimi ancak kornaya basmak yerine frene basabileceğini, bu durumun beni doğru harekete sevk etmekten daha çok hata yapmama sebep olabileceğini, güzel birgün olduğunu ve sakinleşmesi gerektiğini hatırlatarak iyi günler diledim. Şöför ise sadece yanlış davranışının ne olduğunu merak etmişti...

Eve geldiğimde olayı kızımla paylaştım. Oda kornaya bu şekilde basılması sebebi ile 10 yaşında iken başına gelen trafik kazasını hatırladığını söyledi. Otobüsten inmiş ve karşıdan karşıya geçmek için beklediği sırada arkadan gelen otobüsün kornaya uzun süre basması sebebi ile otobüsün kendisine çarptığını düşünerek korku ile yola fırlamış ve arkadan gelen araç kendisine çarparak bacağının iki yerden kırılmasına sebebiyet vermişti .

Bu olaylar beni düşündürdü ve haklılığımızı nasılda çığırtkanlıkla dile getirdiğimizi ve sebeplerinin ne olduğunu ve nasıl daha farklı davranabilirizi merak etmeme sebep oldu.

Benzer bir olaya yürüyüş yaptığım esnada rastlamıştım. Kırmızı ışığın sonuna yetişen bir araç sola dönüş yapmış ve süratle diğer taraftan gelen araç kendisine çarpmıştı. Süratle gelen kişi öfkesine yenik düşerek aracından çıkardığı bezbol sopasını eline alarak diğer araca ve araçtan çıkmaya çalışanlara gözü kararmışçasına vurmaya başlamıştı. Bu arada kendisini durdurmaya çalışan ailesine de zarar veriyor ve kendisini kontrol edemiyordu.

Hata yapmanın insana özgü olduğu bir yaşamda hiç kimsenin başına kaza gelmesi pahasına dikkatsiz davrandığını ve karşı tarafa zarar vermek istediğini düşünmüyorum. Yola aniden fırlayan bir çocuk ya da bir hayvan da olabileceğini her daim hatırlamamız gerektiği bilinci ile hareket edebilmenin kendimizi de ömür boyu vicdan azabından koruyacağını hatırlamak gerektiğine inanıyorum.

Bu olaylar karışında sergilediğimiz davranışlarımıza karekter demek yaratılışımıza yapılmış bir saygı eksikliği ve kendimizle ilgili sorumluluklardan kaçmak gibi sanki. Bizler harika ve mükemmel yaratılıyoruz. Eşsiz ve benzersiz özelliklerle tıpkı bir sanat eseri gibi. Ve bu özellikleri kullanmadığımız ve açığa çıkartamadığımız sürece de başımıza gelen olaylar şiddetini artırarak tekrarlamaya devam ediyor ve o sanat eserinin üzerini karalamaya ve ilk olarak kendi kendimize zarar veriyoruz. Ta ki uyanana ve değişiklik için çaba gösterene kadar!

Sabah bana sesini yükselten kişiye kızgın değilim aslında sadece kendisi için çok üzgünüm. Farkında olmadan sergilediği tavırda ne kendisine ne de etrafındakilere hata yapma şansını tanımaması ne acı. Eminim kendisine de merhamet ve hoşgörü gösteremiyor hatalar karşısında ve hata yapmaktan korktuğu için pek çok şeyden mahrum bırakıyor kendisini.

Dr J. Townsend, Dr H. Cloud 'un Sınırlar adlı kitabında; pasif davranan pek çok kişinin kötü niyetli kimseler olmamasının üzücü olduğu, ancak kötünün aktif bir kuvvet olduğu ve pasif davranmak ile kötülüklere karşı durulamayacağından, böyle davranarak kötülükle işbirliği içine girmiş olunacağından bahsediyor. Pasif olmanın hiçbir zaman fayda getirmeyeceği, doğanın emeğimizin karşılığını vereceğini, ancak kendi başımıza yapmamız gerekenleri asla bizim yerimize yapmayacağını ve bizim yerimize yapmanın bizim sınırlarımızın ihlal edilmesi anlamına geldiğini hatırlatıyor. Ve ekliyor insanların arayan, aktif, yaşamın kapısını çalan ve kendi haklarını savunan olması gerektiğini.

Bende buradan yola çıkarak içimdeki yaradılış amacımın hepimizin BİR olduğunu fark ettirmek ve Birlik için bilgileri paylaşma sorumluluğu ile farkındalık yaratmak ve kalplerde etki ederek yaşamımızı güzelleştirecek Tanrı sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Ey Rabbin dostları! Bu kutsal Devir'de, uyuşmazlık ve ihtilaf (anlaşmazlık) hiçbir koşulda kabul edilemez. Her saldırgan, kendisini Allah'ın inayetinten mahrum eder."

Fark edebilmek ve uygulayabilmek ümidiyle..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • ResimLi Cuma KutLama MesajLarı ResimLi Cuma KutLama MesajLarı En yeni resimli cuma mesajlarını sitemižde bulabilir ve sevdiğiniz herkese gönderip cumalarını kutlayabilirsiniz. Sizler için en yeni cuma mesajları hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. Sizlerde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.