Sevgi düşüncesi

Sevgi düşüncesi

Etiketler Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
Kiz-Kiza Sevgi düşüncesi
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 67 kez görüntülenmiştir
Yazar NoKTa

Sevgi düşüncesi Hakkında Detaylar

Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir

 

Bu sabah bir emaneti almam gerekmesi sebebi ile evden çıkıp harika havayı koklayarak ve gülümseyerek aracımla yola çıktım. Yolun sağından emaneti alacağım kişi henüz gelmemişti ve U dönüşün yasak olduğunu fark etmedim. Yol yasak sebebi ile boştu. Dönüş yapmak için sola yanaştım ve yasak işaretini fark ettim. O sırada süratle arkamdan gelen kişi sanki canımı alacakmış gibi kornaya bastı. Beni korkuttuğu gibi etrafada gürültü kirliliği saçmıştı. İlerledim ve kırmızı ışıkta yanına yaklaştım. Camı açarak kendisinden hem özür dilemek hem de farkındalık yaratmak istedim. Sürücü koltuğunun yanında oturan kişi ben camı açar açmaz bağırmaya başladı. Kazaya sebebiyet vereceğimi söyledi. Sizin gibiler sebebi ile kazalar oluyor diyerek üstten konuşmaya ve haklılığını ispatlamaya çalışıyordu. Hatalı olduğumu ve özür dilediğimi ancak kornaya basmak yerine frene basabileceğini, bu durumun beni doğru harekete sevk etmekten daha çok hata yapmama sebep olabileceğini, güzel birgün olduğunu ve sakinleşmesi gerektiğini hatırlatarak iyi günler diledim. Şöför ise sadece yanlış davranışının ne olduğunu merak etmişti...

Eve geldiğimde olayı kızımla paylaştım. Oda kornaya bu şekilde basılması sebebi ile 10 yaşında iken başına gelen trafik kazasını hatırladığını söyledi. Otobüsten inmiş ve karşıdan karşıya geçmek için beklediği sırada arkadan gelen otobüsün kornaya uzun süre basması sebebi ile otobüsün kendisine çarptığını düşünerek korku ile yola fırlamış ve arkadan gelen araç kendisine çarparak bacağının iki yerden kırılmasına sebebiyet vermişti .

Bu olaylar beni düşündürdü ve haklılığımızı nasılda çığırtkanlıkla dile getirdiğimizi ve sebeplerinin ne olduğunu ve nasıl daha farklı davranabilirizi merak etmeme sebep oldu.

Benzer bir olaya yürüyüş yaptığım esnada rastlamıştım. Kırmızı ışığın sonuna yetişen bir araç sola dönüş yapmış ve süratle diğer taraftan gelen araç kendisine çarpmıştı. Süratle gelen kişi öfkesine yenik düşerek aracından çıkardığı bezbol sopasını eline alarak diğer araca ve araçtan çıkmaya çalışanlara gözü kararmışçasına vurmaya başlamıştı. Bu arada kendisini durdurmaya çalışan ailesine de zarar veriyor ve kendisini kontrol edemiyordu.

Hata yapmanın insana özgü olduğu bir yaşamda hiç kimsenin başına kaza gelmesi pahasına dikkatsiz davrandığını ve karşı tarafa zarar vermek istediğini düşünmüyorum. Yola aniden fırlayan bir çocuk ya da bir hayvan da olabileceğini her daim hatırlamamız gerektiği bilinci ile hareket edebilmenin kendimizi de ömür boyu vicdan azabından koruyacağını hatırlamak gerektiğine inanıyorum.

Bu olaylar karışında sergilediğimiz davranışlarımıza karekter demek yaratılışımıza yapılmış bir saygı eksikliği ve kendimizle ilgili sorumluluklardan kaçmak gibi sanki. Bizler harika ve mükemmel yaratılıyoruz. Eşsiz ve benzersiz özelliklerle tıpkı bir sanat eseri gibi. Ve bu özellikleri kullanmadığımız ve açığa çıkartamadığımız sürece de başımıza gelen olaylar şiddetini artırarak tekrarlamaya devam ediyor ve o sanat eserinin üzerini karalamaya ve ilk olarak kendi kendimize zarar veriyoruz. Ta ki uyanana ve değişiklik için çaba gösterene kadar!

Sabah bana sesini yükselten kişiye kızgın değilim aslında sadece kendisi için çok üzgünüm. Farkında olmadan sergilediği tavırda ne kendisine ne de etrafındakilere hata yapma şansını tanımaması ne acı. Eminim kendisine de merhamet ve hoşgörü gösteremiyor hatalar karşısında ve hata yapmaktan korktuğu için pek çok şeyden mahrum bırakıyor kendisini.

Dr J. Townsend, Dr H. Cloud 'un Sınırlar adlı kitabında; pasif davranan pek çok kişinin kötü niyetli kimseler olmamasının üzücü olduğu, ancak kötünün aktif bir kuvvet olduğu ve pasif davranmak ile kötülüklere karşı durulamayacağından, böyle davranarak kötülükle işbirliği içine girmiş olunacağından bahsediyor. Pasif olmanın hiçbir zaman fayda getirmeyeceği, doğanın emeğimizin karşılığını vereceğini, ancak kendi başımıza yapmamız gerekenleri asla bizim yerimize yapmayacağını ve bizim yerimize yapmanın bizim sınırlarımızın ihlal edilmesi anlamına geldiğini hatırlatıyor. Ve ekliyor insanların arayan, aktif, yaşamın kapısını çalan ve kendi haklarını savunan olması gerektiğini.

Bende buradan yola çıkarak içimdeki yaradılış amacımın hepimizin BİR olduğunu fark ettirmek ve Birlik için bilgileri paylaşma sorumluluğu ile farkındalık yaratmak ve kalplerde etki ederek yaşamımızı güzelleştirecek Tanrı sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Ey Rabbin dostları! Bu kutsal Devir'de, uyuşmazlık ve ihtilaf (anlaşmazlık) hiçbir koşulda kabul edilemez. Her saldırgan, kendisini Allah'ın inayetinten mahrum eder."

Fark edebilmek ve uygulayabilmek ümidiyle..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Balık Burcu Balık Burcu Duygusal anlamda bazı öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Ufak tefek yanlış anlaşılmalar sizin açınızdan farklı bir hal alabilir.
 • Cuma KutLama Mesajı ve Dini SözLer Cuma KutLama Mesajı ve Dini SözLer Daha dün hayırlı güzel bir hafta olsun derken bugün Hayırlı Cumalar diyoruz. İş zaman dediğimiz de su misali akıp gidiyor. Artık bizde ne getiriyor ne götürüyor arada oturup bir hayat muhasebesi yapmak lazım sanki. Bugün sizlere yine yeni cuma mesajları ve dini sözler hazırladık.
 • Bizi ÜzenLere Ne Yapacağız Bizi ÜzenLere Ne Yapacağız Bizler en çok karşımızdaki kişiyi yada o kişinin sözlerini kafaya takıp üzülürüz. Üzülürüz de bizim üzüldüğümüzden kim ne kadar haberi oluyor ki. Onun için dosta sevgi düşmana dert olsun diyor bizi üzenlere gülüp geçiyoruz.
 • Trend Şal Bağlama Modelleri Trend Şal Bağlama Modelleri En trend şal bağlama modellerini öğrenmek için doğru adrestesiniz
 • 2021 İlkbahar-Yaz Trendleri 2021 İlkbahar-Yaz Trendleri   2021 İlkbahar-Yaz Şıklığına İmza Atmaya Hazırmısınız Modaya Damgasını Vuracak Elbiseleri Sizlere sunuyoruz
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Sırları Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Sırları  Makyaj yapmak istiyorum fakat doğru ürünü neler tercih edeceğimi bilmiyorum diyenler buraya,mavi göz makyajı,instagram makyajlari,youtube makyaj yapimi örnekleri
 • Yarına BıraKma Yarın SözLeri Yarına BıraKma Yarın SözLeri Yarın.. Garantisi olmayan bir gün meçhuldür. Yaşayacak mıyız, neler olacak,neler getirecek neler götürecek bir bilinmezlik.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.