Sevgi düşüncesi

Sevgi düşüncesi

Etiketler Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
Kiz-Kiza Sevgi düşüncesi
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 344 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Sevgi düşüncesi Hakkında Detaylar

Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir

 

Bu sabah bir emaneti almam gerekmesi sebebi ile evden çıkıp harika havayı koklayarak ve gülümseyerek aracımla yola çıktım. Yolun sağından emaneti alacağım kişi henüz gelmemişti ve U dönüşün yasak olduğunu fark etmedim. Yol yasak sebebi ile boştu. Dönüş yapmak için sola yanaştım ve yasak işaretini fark ettim. O sırada süratle arkamdan gelen kişi sanki canımı alacakmış gibi kornaya bastı. Beni korkuttuğu gibi etrafada gürültü kirliliği saçmıştı. İlerledim ve kırmızı ışıkta yanına yaklaştım. Camı açarak kendisinden hem özür dilemek hem de farkındalık yaratmak istedim. Sürücü koltuğunun yanında oturan kişi ben camı açar açmaz bağırmaya başladı. Kazaya sebebiyet vereceğimi söyledi. Sizin gibiler sebebi ile kazalar oluyor diyerek üstten konuşmaya ve haklılığını ispatlamaya çalışıyordu. Hatalı olduğumu ve özür dilediğimi ancak kornaya basmak yerine frene basabileceğini, bu durumun beni doğru harekete sevk etmekten daha çok hata yapmama sebep olabileceğini, güzel birgün olduğunu ve sakinleşmesi gerektiğini hatırlatarak iyi günler diledim. Şöför ise sadece yanlış davranışının ne olduğunu merak etmişti...

Eve geldiğimde olayı kızımla paylaştım. Oda kornaya bu şekilde basılması sebebi ile 10 yaşında iken başına gelen trafik kazasını hatırladığını söyledi. Otobüsten inmiş ve karşıdan karşıya geçmek için beklediği sırada arkadan gelen otobüsün kornaya uzun süre basması sebebi ile otobüsün kendisine çarptığını düşünerek korku ile yola fırlamış ve arkadan gelen araç kendisine çarparak bacağının iki yerden kırılmasına sebebiyet vermişti .

Bu olaylar beni düşündürdü ve haklılığımızı nasılda çığırtkanlıkla dile getirdiğimizi ve sebeplerinin ne olduğunu ve nasıl daha farklı davranabilirizi merak etmeme sebep oldu.

Benzer bir olaya yürüyüş yaptığım esnada rastlamıştım. Kırmızı ışığın sonuna yetişen bir araç sola dönüş yapmış ve süratle diğer taraftan gelen araç kendisine çarpmıştı. Süratle gelen kişi öfkesine yenik düşerek aracından çıkardığı bezbol sopasını eline alarak diğer araca ve araçtan çıkmaya çalışanlara gözü kararmışçasına vurmaya başlamıştı. Bu arada kendisini durdurmaya çalışan ailesine de zarar veriyor ve kendisini kontrol edemiyordu.

Hata yapmanın insana özgü olduğu bir yaşamda hiç kimsenin başına kaza gelmesi pahasına dikkatsiz davrandığını ve karşı tarafa zarar vermek istediğini düşünmüyorum. Yola aniden fırlayan bir çocuk ya da bir hayvan da olabileceğini her daim hatırlamamız gerektiği bilinci ile hareket edebilmenin kendimizi de ömür boyu vicdan azabından koruyacağını hatırlamak gerektiğine inanıyorum.

Bu olaylar karışında sergilediğimiz davranışlarımıza karekter demek yaratılışımıza yapılmış bir saygı eksikliği ve kendimizle ilgili sorumluluklardan kaçmak gibi sanki. Bizler harika ve mükemmel yaratılıyoruz. Eşsiz ve benzersiz özelliklerle tıpkı bir sanat eseri gibi. Ve bu özellikleri kullanmadığımız ve açığa çıkartamadığımız sürece de başımıza gelen olaylar şiddetini artırarak tekrarlamaya devam ediyor ve o sanat eserinin üzerini karalamaya ve ilk olarak kendi kendimize zarar veriyoruz. Ta ki uyanana ve değişiklik için çaba gösterene kadar!

Sabah bana sesini yükselten kişiye kızgın değilim aslında sadece kendisi için çok üzgünüm. Farkında olmadan sergilediği tavırda ne kendisine ne de etrafındakilere hata yapma şansını tanımaması ne acı. Eminim kendisine de merhamet ve hoşgörü gösteremiyor hatalar karşısında ve hata yapmaktan korktuğu için pek çok şeyden mahrum bırakıyor kendisini.

Dr J. Townsend, Dr H. Cloud 'un Sınırlar adlı kitabında; pasif davranan pek çok kişinin kötü niyetli kimseler olmamasının üzücü olduğu, ancak kötünün aktif bir kuvvet olduğu ve pasif davranmak ile kötülüklere karşı durulamayacağından, böyle davranarak kötülükle işbirliği içine girmiş olunacağından bahsediyor. Pasif olmanın hiçbir zaman fayda getirmeyeceği, doğanın emeğimizin karşılığını vereceğini, ancak kendi başımıza yapmamız gerekenleri asla bizim yerimize yapmayacağını ve bizim yerimize yapmanın bizim sınırlarımızın ihlal edilmesi anlamına geldiğini hatırlatıyor. Ve ekliyor insanların arayan, aktif, yaşamın kapısını çalan ve kendi haklarını savunan olması gerektiğini.

Bende buradan yola çıkarak içimdeki yaradılış amacımın hepimizin BİR olduğunu fark ettirmek ve Birlik için bilgileri paylaşma sorumluluğu ile farkındalık yaratmak ve kalplerde etki ederek yaşamımızı güzelleştirecek Tanrı sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Ey Rabbin dostları! Bu kutsal Devir'de, uyuşmazlık ve ihtilaf (anlaşmazlık) hiçbir koşulda kabul edilemez. Her saldırgan, kendisini Allah'ın inayetinten mahrum eder."

Fark edebilmek ve uygulayabilmek ümidiyle..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.