GüLümseme ve MutLuLuk

GüLümseme ve MutLuLuk

Etiketler gülümseme,mutluluk,gizli acılar, gülümseme ile saklanmış acılar
Kiz-Kiza GüLümseme ve MutLuLuk
Kategori moda
Bu Yazi 113 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

GüLümseme ve MutLuLuk Hakkında Detaylar

Bir gülüşün yada tebessümün neler sakladığını asla bilemiyoruz. Belki gerçekten hayattan zevk alma yada hayatın verdiği acılara karşı bir maske.

 

 

Bir kahkaha duyulduğu zaman yada bir gülümseme görüldüğü zaman hemen şu düşünce beliriyor "ne kadar mutlu dünyanın derdi hiç uğramıyor galiba." Diyerek. İşin aslı gerçekten öyle mi acaba?

O anda hemen ön yargımız devreye giriyor işte hayatını yaşadıklarını bilmeden dinlemeden hemen karar veriyoruz. Gülüyor mu? Mutludur değilse nasıl bu kadar kahkaha atılır?

Aslında bazı insanların saklanma şeklidir gülümsemeler kahkahalar. Hayatın verdiği acılara karşı bir maske olabilir. Kıyametler kopsa da içinde herşeye herkese inat dik durmaktır. Kendini saklamaktır. Hiç bu şekilde düşündüğümüz oldumu acaba? Yoksa hep gördüğümüz mü gerçekti.?

İşte bütün bu soruların cevabı o kişinin hayatında gizlidir. Çığlığa sığmayan kelimeler küçük fısıltılara sığar. 

Bugünkü yazımızı görünmeyen acıları gizleyen gülümsemeye ayırmıştım. İnsanları gördüklerimiz ile değil yaşadıkları ile tanımaya çalışalım. Kim bilir belki de bir tebessümün altında fırtınalar gizlidir.

 

Hayatınızda attığınız kahkahalar birer maske olmasın. Gerçekten mutluluktan olsun.

SevgiLer

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • ResimLi Cuma KutLama MesajLarı ResimLi Cuma KutLama MesajLarı En yeni resimli cuma mesajlarını sitemižde bulabilir ve sevdiğiniz herkese gönderip cumalarını kutlayabilirsiniz. Sizler için en yeni cuma mesajları hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. Sizlerde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.