Allah tan Ümit KesiLmez

Allah tan Ümit KesiLmez

Etiketler şemsi tebrizi sözleri,nasip, güzel sözler,Allahtan umut kesilmez,resimli şemsi tebirizi sözü
Kiz-Kiza Allah tan Ümit KesiLmez
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 301 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah tan Ümit KesiLmez Hakkında Detaylar

Dil ile kalbin savaşı .. Dilimizin söylediğini kalbimiz, kalbimizin söylediğini dilimiz kabul etmiyor. Çok zordur ikisininde aynı ritmi aynı sözü tutturması. Ama birşey daha vardır ki Nasip.. Şayet Nasibinde yok ise Dilin de KaLbin de ne derse desin. Olmaz.

 

Nasib.. Herhangi bir işe yada güne başlarken hep kullanırız. Ya Nasib diye. Peki nedir? Bu nasib ne anlama geliyor 

Nasib ne demek? Pay, hisse, birinin elde ettiği şey. Nasbeden, bir şeyi bir şeye diken. Allah'ın kısmet ettiği şey. diye açıklanıyor. Evet Allah'ın kısmet ettiği şeydir. Peki beklemek mi gerekir nasibi yoksa uğraşmak mı savaşmak mı? Hiç bir nasib ayağı ile gelmiyor hele ki bu zamanda. Bazende tam tersi oluyor herşeyi kabüllenir ve Nasib değilmiş deriz. Ne güzel söylemiş şemsiz-i Tebriz-i '' Dil; Nasip değilmiş diye söyler KaLp ; Allah'tan ümit kesilmez diye atar.'' Her ne kadar nasip değilmiş desekte asla ümidimizi de kesmeyiz, Yaşamanın kaynağı gibidir ümit etmek, Yarına güzel bakmak bugünü yaşamak. Ne kadar olumsuzluk yaşasakta yaşamaktan vazgeçmemek, herşeyin daha iyi olacağını düşünmek umut etmek bakış açımızı da dünyamızın rengini de değiştirir. ümidi kalmamış kişiler kendini sevdikleri de dahil olmak üzere herkeste soyutlayarak yaşamaya uzak bakar ve zevk almazlar. Oysa ki ne olursa olsun hayat yaşamaya değer.

Ne için çalışır ne için yaşarız evet hayatta kalmak için çalışırız diyor gibisiniz. Fakat hayatta kalmakta ümit iledir. Yarına dair ümit,sevgiye dair ümit,evliliğe dair ümit diyerek çoğaltabiliriz. Nasipte yoktur diyerek ümidinizin kesilmediği güzel günleriniz olsun. Nasibiniz de ümidiniz de her var olsun..

SevgiLer..

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz