Allah tan Ümit KesiLmez

Allah tan Ümit KesiLmez

Etiketler şemsi tebrizi sözleri,nasip, güzel sözler,Allahtan umut kesilmez,resimli şemsi tebirizi sözü
Kiz-Kiza Allah tan Ümit KesiLmez
Kategori guzel-sozler
Hit 54
Yazar NoKTa

Allah tan Ümit KesiLmez Hakkında Detaylar

Dil ile kalbin savaşı .. Dilimizin söylediğini kalbimiz, kalbimizin söylediğini dilimiz kabul etmiyor. Çok zordur ikisininde aynı ritmi aynı sözü tutturması. Ama birşey daha vardır ki Nasip.. Şayet Nasibinde yok ise Dilin de KaLbin de ne derse desin. Olmaz.

 

Nasib.. Herhangi bir işe yada güne başlarken hep kullanırız. Ya Nasib diye. Peki nedir? Bu nasib ne anlama geliyor 

Nasib ne demek? Pay, hisse, birinin elde ettiği şey. Nasbeden, bir şeyi bir şeye diken. Allah'ın kısmet ettiği şey. diye açıklanıyor. Evet Allah'ın kısmet ettiği şeydir. Peki beklemek mi gerekir nasibi yoksa uğraşmak mı savaşmak mı? Hiç bir nasib ayağı ile gelmiyor hele ki bu zamanda. Bazende tam tersi oluyor herşeyi kabüllenir ve Nasib değilmiş deriz. Ne güzel söylemiş şemsiz-i Tebriz-i '' Dil; Nasip değilmiş diye söyler KaLp ; Allah'tan ümit kesilmez diye atar.'' Her ne kadar nasip değilmiş desekte asla ümidimizi de kesmeyiz, Yaşamanın kaynağı gibidir ümit etmek, Yarına güzel bakmak bugünü yaşamak. Ne kadar olumsuzluk yaşasakta yaşamaktan vazgeçmemek, herşeyin daha iyi olacağını düşünmek umut etmek bakış açımızı da dünyamızın rengini de değiştirir. ümidi kalmamış kişiler kendini sevdikleri de dahil olmak üzere herkeste soyutlayarak yaşamaya uzak bakar ve zevk almazlar. Oysa ki ne olursa olsun hayat yaşamaya değer.

Ne için çalışır ne için yaşarız evet hayatta kalmak için çalışırız diyor gibisiniz. Fakat hayatta kalmakta ümit iledir. Yarına dair ümit,sevgiye dair ümit,evliliğe dair ümit diyerek çoğaltabiliriz. Nasipte yoktur diyerek ümidinizin kesilmediği güzel günleriniz olsun. Nasibiniz de ümidiniz de her var olsun..

SevgiLer..

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Günaydın Perşembe MesajLarı Günaydın Perşembe MesajLarı Yine yeni bir güne gözlerimizi açmış bulunuyoruz. Her yeni gün bize neler getirir neler götürür yaşayıp göreceğiz. Dünümüzden daha güzel bir gün mutluluk huzur ve umut dolu olsun. Kısa ve resimli mesajları sizler için hazırladık Twitter, Instagram, Facebook, WhatsApp, bip Pinterest olmak üzere bütün sosyal paylaşım sitelerine uygundur. Hem sizin hem sevdikleriniz için. Güzel bir Perşembe günü olsun. Günaydın
 • TripLi Bir Yazı TripLi Bir Yazı Trip atmak. Yaşı fark etmez yeter ki trip atmak isteyelim Küçük büyük ayrımı yok yeter ki bayan olalım. Her an trip atmaya hazırız. Onun için beyler bizlere karşı dikkatli olmakta fayda var ne zaman nere de bir triple karşılaşırsınız hi. belli olmaz
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı Üç ayların girmesi ile birlikte özel gün ve geceleri dua ve ibadetlerle kutlamaktayız. Bunlardan birisi de Miraç Kandilidir. Miraç kandilinde de dua ve ibadetle kutluyoruz. Bu gecede nasıl ibadetler yapılır ve nasıl kutlanır. Tavsiye edilen ibadetler nelerdir. Sizlere kısaca bu konuda bir paylaşım yapmak istedik. Şimdiden Miraç kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun inşallah.
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 trend saç modelleri, 2021 trend Saç Örgü modelleri,2021 trend Saç renkleri
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • BurçLar ve ZıtLıkLarı BurçLar ve ZıtLıkLarı Burçlar ve zıtlıkları. Her burç bir biri ile anlaşamıyor onun için de zırlıklar oluşuyor. Bizlerde sizlerle bu zorlukları paylaşalım istedik.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti