Allah tan Ümit KesiLmez

Allah tan Ümit KesiLmez

Etiketler şemsi tebrizi sözleri,nasip, güzel sözler,Allahtan umut kesilmez,resimli şemsi tebirizi sözü
Kiz-Kiza Allah tan Ümit KesiLmez
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 115 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah tan Ümit KesiLmez Hakkında Detaylar

Dil ile kalbin savaşı .. Dilimizin söylediğini kalbimiz, kalbimizin söylediğini dilimiz kabul etmiyor. Çok zordur ikisininde aynı ritmi aynı sözü tutturması. Ama birşey daha vardır ki Nasip.. Şayet Nasibinde yok ise Dilin de KaLbin de ne derse desin. Olmaz.

 

Nasib.. Herhangi bir işe yada güne başlarken hep kullanırız. Ya Nasib diye. Peki nedir? Bu nasib ne anlama geliyor 

Nasib ne demek? Pay, hisse, birinin elde ettiği şey. Nasbeden, bir şeyi bir şeye diken. Allah'ın kısmet ettiği şey. diye açıklanıyor. Evet Allah'ın kısmet ettiği şeydir. Peki beklemek mi gerekir nasibi yoksa uğraşmak mı savaşmak mı? Hiç bir nasib ayağı ile gelmiyor hele ki bu zamanda. Bazende tam tersi oluyor herşeyi kabüllenir ve Nasib değilmiş deriz. Ne güzel söylemiş şemsiz-i Tebriz-i '' Dil; Nasip değilmiş diye söyler KaLp ; Allah'tan ümit kesilmez diye atar.'' Her ne kadar nasip değilmiş desekte asla ümidimizi de kesmeyiz, Yaşamanın kaynağı gibidir ümit etmek, Yarına güzel bakmak bugünü yaşamak. Ne kadar olumsuzluk yaşasakta yaşamaktan vazgeçmemek, herşeyin daha iyi olacağını düşünmek umut etmek bakış açımızı da dünyamızın rengini de değiştirir. ümidi kalmamış kişiler kendini sevdikleri de dahil olmak üzere herkeste soyutlayarak yaşamaya uzak bakar ve zevk almazlar. Oysa ki ne olursa olsun hayat yaşamaya değer.

Ne için çalışır ne için yaşarız evet hayatta kalmak için çalışırız diyor gibisiniz. Fakat hayatta kalmakta ümit iledir. Yarına dair ümit,sevgiye dair ümit,evliliğe dair ümit diyerek çoğaltabiliriz. Nasipte yoktur diyerek ümidinizin kesilmediği güzel günleriniz olsun. Nasibiniz de ümidiniz de her var olsun..

SevgiLer..

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • karşılaştığım yeni bir acı haber karşılaştığım yeni bir acı haber   Son dakika Antalya haberleri ve güncel Antalya haberleri burada. antalya son dakika haberleri
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Sevgi düşüncesi Sevgi düşüncesi Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
 • KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular 2017 yılının ağustos ayında ziyaretçileri ile buluşan kiz-kiza.net adresimiz hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bilgileri okumak için hoşgeldiniz...
 • Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri  Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.
 • Amigurumi Örgü Modelleri Amigurumi Örgü Modelleri Son zamanlarda özellikle ev hanımları ve örgü işlerini seven bayanlar tarafından zevkle yapılan bir örgü çeşidi olana amigurumi örgüsü hem gelir kapısı hemde hediyelik olarak yapılan güzel bir uğraştır. Sizlere bir kaç model ile bizler de katkıda bulunalım istedik. Evde boş geçen zamanları değerlendirmek adına hemde gelir kapısı olması adına güzel bir uğraş olmaktadır.
 • Trend Giyim Moda 2021 Trend Giyim Moda 2021 Stilinizi belirleme de başrol oynayacak tasarımları keşfe çıkmaya hazır mısınız?
 • Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez dediğimiz zaman nasıl da geçip gidiyor sevdiklerimizi de alıp giderek. Bazen sanki durmuş gibi hissederiz zamanı. Aslında bir su gibi akıp gider ne görürüz ne de hissederiz. Ta ki canımıza dokununca ya kadar. Birde bakıyoruz ki zaman nasılsa geçmiş biz ise öylece arkasından bakmışız. Bazen gözü yaşlı, bazen gülen gözlerle. Zaman.... Geçip giden zaman.
 • Adet Sancı bandı Ne işe yarar Adet Sancı bandı Ne işe yarar Kızlar Bu soğuk kış günlerinde sancı çekenler ve üşüyenlere özel günler için ısıtıcı bant hakkında bilgi veriyorum.
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.