Allah tan Ümit KesiLmez

Allah tan Ümit KesiLmez

Etiketler şemsi tebrizi sözleri,nasip, güzel sözler,Allahtan umut kesilmez,resimli şemsi tebirizi sözü
Kiz-Kiza Allah tan Ümit KesiLmez
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 756 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah tan Ümit KesiLmez Hakkında Detaylar

Dil ile kalbin savaşı .. Dilimizin söylediğini kalbimiz, kalbimizin söylediğini dilimiz kabul etmiyor. Çok zordur ikisininde aynı ritmi aynı sözü tutturması. Ama birşey daha vardır ki Nasip.. Şayet Nasibinde yok ise Dilin de KaLbin de ne derse desin. Olmaz.

 

Nasib.. Herhangi bir işe yada güne başlarken hep kullanırız. Ya Nasib diye. Peki nedir? Bu nasib ne anlama geliyor 

Nasib ne demek? Pay, hisse, birinin elde ettiği şey. Nasbeden, bir şeyi bir şeye diken. Allah'ın kısmet ettiği şey. diye açıklanıyor. Evet Allah'ın kısmet ettiği şeydir. Peki beklemek mi gerekir nasibi yoksa uğraşmak mı savaşmak mı? Hiç bir nasib ayağı ile gelmiyor hele ki bu zamanda. Bazende tam tersi oluyor herşeyi kabüllenir ve Nasib değilmiş deriz. Ne güzel söylemiş şemsiz-i Tebriz-i '' Dil; Nasip değilmiş diye söyler KaLp ; Allah'tan ümit kesilmez diye atar.'' Her ne kadar nasip değilmiş desekte asla ümidimizi de kesmeyiz, Yaşamanın kaynağı gibidir ümit etmek, Yarına güzel bakmak bugünü yaşamak. Ne kadar olumsuzluk yaşasakta yaşamaktan vazgeçmemek, herşeyin daha iyi olacağını düşünmek umut etmek bakış açımızı da dünyamızın rengini de değiştirir. ümidi kalmamış kişiler kendini sevdikleri de dahil olmak üzere herkeste soyutlayarak yaşamaya uzak bakar ve zevk almazlar. Oysa ki ne olursa olsun hayat yaşamaya değer.

Ne için çalışır ne için yaşarız evet hayatta kalmak için çalışırız diyor gibisiniz. Fakat hayatta kalmakta ümit iledir. Yarına dair ümit,sevgiye dair ümit,evliliğe dair ümit diyerek çoğaltabiliriz. Nasipte yoktur diyerek ümidinizin kesilmediği güzel günleriniz olsun. Nasibiniz de ümidiniz de her var olsun..

SevgiLer..

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.