Allah a HavaLe Etmek

Allah a HavaLe Etmek

Etiketler ayrılık sözleri,sitem sözleri,gözyaşı,acı sözler,ayrılık da adamına göre,
Kiz-Kiza Allah a HavaLe Etmek
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 729 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah a HavaLe Etmek Hakkında Detaylar

Kimsenin gözünde yaş olmayın. Her aşk bir gün ayrılığı yaşar derler derler de hiç bir aşkta ayrılığı hak etmez. Onun için hiç bir kalbin ahı olmamak gerekiyor.

 

Sevgi aşk kadar ayrılıklarda oluyor hayatımızda. Evet aşk gibi değildir. Dünya yıkılır sanki altında kalmış gibi olursunuz. Ama Durmuyor o dünyanız. Ayrılmak kolay olmasa da bazıları Allah'a havale edilirken bazıları da Allah'a emanet edilir. Önemli olan Allah'a havale değil emanet edilen olmakta. Kırılan bir kalbin ahı ağır olur. 

 

Allah'a havaLe ediLEn değiL Allah'a Emanet ediLen olmak ümidi ile sizler için Allah'a havale etmek ile alakalı sözler sunduk.

SevgiLer

 

Sizden biriniz dua ederken: "Allah'ım istersen beni bağışla, bana merhamet et" demesin. Dileğini kesin bir ifade ile istesin, çünkü Allah'ı zorlayan hiçbir kuvvet yoktur. - Hadis-i Şerif 

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum... - Nuri Niyazoğlu 

Mağrur olma (kibirlenme, büyüklenme) padişahım, senden büyük allah var! 

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum. - Nuri Niyazoğlu 

Olmazları olduran, kapalı kapıları açan Rabbim! Sana zor değil biliyorum. Kalbimde olanları sana havale ediyorum... 

Sustum. Düşündüm. Durgunlaştım. En çok 'Hüzün'dü adım. Ama; Elhamdülillah hiç yalnız kalmadım. Yöneldim, sesimi İşiten'e ve bir ayet düştü dilime: "Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim!" - Yusuf Suresi, 86. Ayet 

Kendimi sana emanet ediyorum Rabbim. Emanetlerin en güzel koruyucusu senken, bana yapılanları sana yapılmış say. 

En büyük bedduam; Allah'a havale etmek olur. Şüphesiz ki, Allah'ın adaleti en güzelidir, elhamdülillah. 

Allah'a havale ettiğim insanlar var. Bu dünyada verilmeyecekse cezaları, kıyamet kopsun bir an önce. 

Umutsuzluk yok! Gün gelir; gül de açar, bülbül de öter, Allah Kerîm... 

Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, sana güvendiğim, seninle başlayıp, seninle devam ettiğim, tüm işlerimi sana havale ettiğim an! "Ne güzel dostsun" dediğimde diriliyorum.

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.