Allah a HavaLe Etmek

Allah a HavaLe Etmek

Etiketler ayrılık sözleri,sitem sözleri,gözyaşı,acı sözler,ayrılık da adamına göre,
Kiz-Kiza Allah a HavaLe Etmek
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 217 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah a HavaLe Etmek Hakkında Detaylar

Kimsenin gözünde yaş olmayın. Her aşk bir gün ayrılığı yaşar derler derler de hiç bir aşkta ayrılığı hak etmez. Onun için hiç bir kalbin ahı olmamak gerekiyor.

 

Sevgi aşk kadar ayrılıklarda oluyor hayatımızda. Evet aşk gibi değildir. Dünya yıkılır sanki altında kalmış gibi olursunuz. Ama Durmuyor o dünyanız. Ayrılmak kolay olmasa da bazıları Allah'a havale edilirken bazıları da Allah'a emanet edilir. Önemli olan Allah'a havale değil emanet edilen olmakta. Kırılan bir kalbin ahı ağır olur. 

 

Allah'a havaLe ediLEn değiL Allah'a Emanet ediLen olmak ümidi ile sizler için Allah'a havale etmek ile alakalı sözler sunduk.

SevgiLer

 

Sizden biriniz dua ederken: "Allah'ım istersen beni bağışla, bana merhamet et" demesin. Dileğini kesin bir ifade ile istesin, çünkü Allah'ı zorlayan hiçbir kuvvet yoktur. - Hadis-i Şerif 

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum... - Nuri Niyazoğlu 

Mağrur olma (kibirlenme, büyüklenme) padişahım, senden büyük allah var! 

Nun ve Vav hakkı için; Rabbim, acımı sana havale ediyorum. - Nuri Niyazoğlu 

Olmazları olduran, kapalı kapıları açan Rabbim! Sana zor değil biliyorum. Kalbimde olanları sana havale ediyorum... 

Sustum. Düşündüm. Durgunlaştım. En çok 'Hüzün'dü adım. Ama; Elhamdülillah hiç yalnız kalmadım. Yöneldim, sesimi İşiten'e ve bir ayet düştü dilime: "Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim!" - Yusuf Suresi, 86. Ayet 

Kendimi sana emanet ediyorum Rabbim. Emanetlerin en güzel koruyucusu senken, bana yapılanları sana yapılmış say. 

En büyük bedduam; Allah'a havale etmek olur. Şüphesiz ki, Allah'ın adaleti en güzelidir, elhamdülillah. 

Allah'a havale ettiğim insanlar var. Bu dünyada verilmeyecekse cezaları, kıyamet kopsun bir an önce. 

Umutsuzluk yok! Gün gelir; gül de açar, bülbül de öter, Allah Kerîm... 

Diriliyorum Rabbim! Sana yaslandığım, sana güvendiğim, seninle başlayıp, seninle devam ettiğim, tüm işlerimi sana havale ettiğim an! "Ne güzel dostsun" dediğimde diriliyorum.

 

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.