Ey Yüreğimdeki Hüzün

Ey Yüreğimdeki Hüzün

Etiketler hüzünlü sözler,dini sözler.resimli anlamlı sözler, ey yüreğimdeki hüzün,gözyaşına sübhanAllah,acıya elhamdülillah
Kiz-Kiza Ey Yüreğimdeki Hüzün
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 119 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Ey Yüreğimdeki Hüzün Hakkında Detaylar

Sevgiler mutluluklar ne kadar belirgin ise acı hüzün de o kadar sessizdir gizlidir. Dile gelmez sadece çeken bilir acısını. Belki yüzünde gülücükleri vardır geçmiş sayardır ya kalbi işte onun çektiği hüzün Allah a havaledir.

 

Herşeyi anlatacak kelimeler buluruz da acıyı hüzünü anlatacak bir tek kelime bulamayız. Öyle işte der geçeriz. Bu ağır işi kalbimiz gözlerimize yükleriz. Sessiz sessiz yanması ağlaması onlara düşer.

Yine de şükür etmek her acının sonunda '' Ya daha beteri olsaydı'' diye düşünüp Elhamdülillah diye iççekeriz. Kimsesizdir bu hüzünler mekanı gündüz değil gecedir. Kendinizle baş başa kaldığınız o an. Bütün seslerin susup yüreğinizin konuştuğu an. Diller lâl olup gözlerde nem ile yüreğin dua ettiği andır.

İşte o an ya Allah'a havale ederiz ya Emanet ederiz. Bu sessiz kelimeleri içimizde kalan hüzünleri yaşatanları.Sonra alışırız o hüzün ile yaşamayı sonuçta hayat devam ediyor. Öyle böyle geçiyor. Ve bir çok şeyi unutmak için kendimizle savaşıyoruz. Galibi mi? Size kalmış ya siz kazanırsınız ya kaybedersiniz... Bir söz aklıma geliyor bir anda  “İyi ki geçiyorsun zaman. Ya acının en derinime işlediği bir anda donsaydın!” Mevlana  Herşeye rağmen şükür ediyoruz.

Veren Allah'ım çeken benim buda belki benim imtihanım. Hüznüme de şükürler olsun...

SevgiLer

güzel sözler,manidar anlamlı sözler,resimli anlamlı sözler,hüzün sözleri,resimli hüzün sözleri,

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • ResimLi Cuma KutLama MesajLarı ResimLi Cuma KutLama MesajLarı En yeni resimli cuma mesajlarını sitemižde bulabilir ve sevdiğiniz herkese gönderip cumalarını kutlayabilirsiniz. Sizler için en yeni cuma mesajları hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. Sizlerde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.