Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti

Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti

Etiketler ilhan berk sözleri,ilhan berk,Allah a emanet ol,ayrılık sözleri,kırgınlık yazıları sözler,ilhan berk allah a emanet ol
Kiz-Kiza Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 98 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Hakkında Detaylar

Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.

 

Sitemliyim sanki bu günlerde. Başkalarına değil yine kendime elbette. Gelen bahar olsa da sanki sonbahar var yüreğimde. Belki de gitme vakti geldi ondandır bu hisler. Zamansız acılar vakitsiz ayrılıklar.

Ne kadar kolay geliyor değil mi söylemesi ''Allah'a emanet ol'' demek. Ama nasıl ve neye göre emanet edilmek. Bir veda mı ? Yoksa kaybetmemek için emanet bırakmak mı? Bir söz bir cümle fakat ne kadar anlam gizliyor içine. Hiç birşey olmamış gibi sanki herşey gayet yolundaymış gibi emanet edilmek. Zaten başka kimimiz var ki emanet edileceğimiz?. Yüreğimizin yükü,gözlerimize gelip de düşemeyen damlalar. Dilimize gelipte çıkmayan kelimeler. Kalbimizde kor olan acılar. Hangisine nerden başlanır değil mi? Biz bile kendimizi Allah'a emanet ediyoruz. Başka bir sığınağımız yok bunu biliyoruz. Belki biraz dikenli yada acı dolu ama olsun. Hayat bu başka ne bekleriz ki? Dün geçip gitmiş, bugünü yaşarken ve yarınımız meçhul iken bırakalım gidenler gibi bizde kendimiz Allah'a emanet edelim. En güzel emanet sahibine.

Bir vedayı daha gülerek karşıladık. Gidenlerin yerine. Yine sükut giydirdik yüreğimize, kifayetsiz kaldı kelimeler. Geriye kalan elde bir mazi belki gözde bir kaç damla yaş dile ise Hoşçakal..

Herşeyin sonu olduğu gibi yazımında sonunda sizlere bir veda kelimesi olarak değil tekrar görüşmek üzere diyorum ki! '' Allah'a Emanet Olun'' gününüz ömrünüz güzel olsun.

Sevgiler

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • ResimLi Cuma KutLama MesajLarı ResimLi Cuma KutLama MesajLarı En yeni resimli cuma mesajlarını sitemižde bulabilir ve sevdiğiniz herkese gönderip cumalarını kutlayabilirsiniz. Sizler için en yeni cuma mesajları hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz. Sizlerde sevdiklerinize gönderebilirsiniz.