Kimseyi Kendinden Çok Sevme

Kimseyi Kendinden Çok Sevme

Etiketler sevgi sözleri,sevgili için sitem sözleri,hüzünlü sözler,sevdiğine yanarsın,
Kiz-Kiza Kimseyi Kendinden Çok Sevme
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 159 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kimseyi Kendinden Çok Sevme Hakkında Detaylar

Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.

 

Aslında ne kadar güzel bir duygudur sevmek sevilmek. Tabiki karşılıklı ise.  Birde herşeyinle sevmek bütün benliğinle hiç birşeyi düşünmeden. Sadece sevdiğin kişiye odaklanarak. Sanki dünya sadece onun etrafında dönüyor gibi.

Bu tür bir sevgini aşkın sonunda ayrılık hani dillere yakışmayan yüreğe acı ve yara veren bir kelime işte ayrılık olduğu zaman... Dünya dönmüyor yıkılıyor. SAnki bir enkazın altında kalmış gibi bir daha asla toparlanamayacaz gibi. Sanki Sevdazede Aşkzede gibi. Geriye kalan bir yangıın yeri harabe yıkık dökük virane içinde gibi oluruz. Oluruz da aslında hayat devam eder biz fark etmiyor gibi olsakta.Sevgi de bile öncelik kendimizde olması en güzeli olsa gerek. Bağlılık Onsuz bir hayat yokmuş gibi düşünmek gözlere yüreğe perde gibi düşer. Hiç birşeyi görmez duymaz olursun. Hayata kör sağır davranırsın.  Belki de onun için herşey dozunda güzel. Aşırısı zarar. Sevginin aşkın bile fazlası israf gibidir. 

Herşeyden önce kendinizi israf etmeyin, Sevginizi aşkınızı israf etmeyin. Unutmayalım ki bı dünyaya ikinci bir defa da gelme şansımız yok. Pişmalık ve keşkelerimizi bu dünyaya bir daha gelirsem yapmam diye söylemek beyhude olur. İş işten geçer acılar olur sana kalan. Evet dostlar bugün sevgi konusunu ele aldık siz okuyan arkadaşlar dostlar konu tavsiyeniz olursa yotumlarla bize destek olabilir düşüncelerinizi bildirebilirsiniz.

SevgiLer

 

sevgi yazıları,ayrılık konusu,hasret ve sevgi sözleri,aşk sözleri

YORUM YAP


ZehiR

Ne kadar güzel bir noktaya değinmişsin insan herşeye yetişir kendine geç kalır kendinin farkına varmalı ve kendini sevmeli nasılsa herkes herkesi çok seviyor..

NoKTa

Aynen öyle canım insan kendine geç kaldıktan sonra başkasına erken gitse ne faydası olacak ki ?

NeDeSeM

Özgün yazı dediğimiz bu olsa gerek ..yüreğine sağlık NoKTa .. evet sevgi siz ne insan ne hayat devam edebilirdi .yaradılırken Rabbim insanoğluna bahşetmiş ..Vermiş....Allah c.c habibim dediği bir peygamber den, Peygamberimiz son nefesinde ümmetim ümmetim dediği de bir sevgi.. ve insan in insana olan tek karşılık sız sevginin bir annenin evladına olan sevgi.si. Gerisi hep karsılıklıdır sev benı seveyyim seni gibi bu durumda kendinden başkasını öne getirme , önce kendini SEV.. üzme, harcama, yıpratma, kendini karsılıkla olan menfaatlarda..adı aşk sevgi ne deniyorsa artık..

NoKTa

Aynen NeDeSeM insan önce kendisi lazımdır. Gerisi mi? Teferruattır. Sen yoksan birşey yok..

Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.