Kahve İçin GüzeL SözLer

Kahve İçin GüzeL SözLer

Etiketler Kahve ve dostluk,kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve sözleri,kahve ve sözler,kahve ve hatırı,güzel kahve sözleri
Kiz-Kiza Kahve İçin GüzeL SözLer
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 645 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kahve İçin GüzeL SözLer Hakkında Detaylar

Nasıl da kırk yıl hatırı yüklüyoruz bir fincan kahveye. Yüklenilen hatır aslında kahve değil kahvemizi paylaştığımız kişilerdi. Ama işte hatır nedense kahvenin üzerinde kalmış. Dostlar arasında vazgeçilmez bir bağ. Güzel anılar.

 

 

Bir fincan kahve. Yalnız içilirken hasret sevdiklerimiz ile içilirken muhabbettir. Ne kadar farklı iki an. İki farklı yaşam. Bizleri uzaklara anılara taşıyan bir duygu. İki dost bir araya geldiğinde "Hadi şöyle bol köpüklü bir kahve yapalım da içelim" diye söylerlerdi. Bu zamanda da aynı hatırlar aynı kahveler devam etmekte önemli olan eşlik edecek dostu bulabilmek. Elbette dostluklar bitmiş değil. Zaman geçse bile ne dostluklar eskiyor ne de kahvenin hatrı. 

Kendini en yorgun hissettiğin zaman bir yorgunluk kahvesi içmek istersin. Her yudumunda günün yorgunluğunu unutursun. Türkiye’de de bir kültürün parçası haline gelmiş bir içecektir. Buna bağlı olarak adına şarkılar söylenip kahve ile ilgili sözler dile getirilmiştir. Kahvenin yaşama ve kültür dünyamıza olan etkilerini yansıtan sözler söylenmiş bizler de o sözlerden sizlere derleme yaptık.

Elinizde kahve ile sizler için hazırladığımız bu sözleri okumaya ne dersiniz? Hadi o zaman sizleri bol köpüklü bir Türk kahvesi ve sözler ile başbaşa bırakıyorum.

 

 

KAHVE İLE İLGİLİ SÖZLER

Kahve hatıraların kapısını açar tutkular her yudumda titretir yüreği hafızada ki sohbetin detayları sorgulanır her detayda keşkeler yankılanır.

 

Kahve dostun muhabbetine, sevgilinin gözlerine, ve arkadaşın sohbetine içilir.

 

Sade kahve yalnızlığı, sessizliği sever, orta kahve kendi halindeliği sever, şekerli kahve aksiyon ve hareketi sever.

 

Bazı kahveler uzaklara bakılarak içilir. Kahve kokusu, hasret kokar bazen. Yudumunda bolca özlem. Telvesinde bolca gözyaşı vardır.

 

Bana göre dünyanın en güzeI icatIarından bir tanesi taze kahve kokusudur. (Hugh Jackman)

 

Bir pencere kenarı, yalnızlık, kahve kokusu ve en sevdiğin kitap. İşte huzur, mutluluk...

 

Kahve kokusunu seviyorum çünkü; insana canlılık veren, derin anlamlı ve güzel bir koku.

 

Beni cinnetten çıkaran bir şey varsa o, kahve hazır deniIdiğinde kahvenin hazır oImamasıdır. (J. D. SaIinger)

 

Ben çay demlenmeyen, Türk Kahvesi yerine neskafe içilen eve ev demem...

 

Ne hissedersen onu yaşarsın bir fincan kahvenin içinde. Kâh anıları yaşatır bazen, kâh dostluğu.

 

Gönlü hoş olanda kalır kahvenin hatırı kırk yıl. Gönlü hoş olmayan ne kahve tanır ne de hatır.

 

Sevgiliyle karşılıklı içilen kahvenin keyfi hiçbir şeyde yok. "Kırk yılın hatrına bir ömür seninim." der gibi.

 

Yüreğinden bir fincan kahve koy ki yüreğime, içer içmez kırk değiI bir ömür sende kaIayım. (Ümit Ziya AItı)

 

Hayat bir kahve fincan gibidir bazen acı bazen tatlı olur. Önemli olan kahvenin tadı değil onu kiminle içtiğinizdir.

 

Kahve çok acıdır aslında ama dost ile içilen kahvenin muhabbet vardır tadında.

 

Beni kimsenin tanımadığı bir yer arıyordum, bir kahve içip düşünmek için. (Cesare Pavese)

 

KISA KAHVE SÖZLERİ

Kahve kendiliğinden bir dildir.

 

Çayın kalabalıkla arası iyidir kahve yalnızlık ister.

 

Şekersiz bir fincan Türk kahvesinin verdiği huzura aşığım.

 

“Hayatımı kahve kaşıklarıyla ölçüyorum.” (T. S. Eliot)

 

Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve başkadır. Isıtır insanın içini.

Kahve hatır işidir. Kıymet bilenle içilir.

 

Kahveli kötü bir gün, kahvesiz iyi bir güne yeğdir.

 

Kahve şart çünkü öfke kontrolü zor.

 

Yeteri kadar kahve ile yetişkin gibi davranabilirim.

 

Kahve her zaman iyi bir fikirdir.

 

Kahveden alınan o ilk yudum ruhuna dokunur ya...

 

Kahve hayatın benzinidir.

 

Kahve modern dünyanın en popüler içeceğidir. (Thomas Jefferson)

 

İnsanlık kahve ile çalışır.

 

Biraz yalnız kalmak ve içini dinlemek istiyorsan otur bir kahve iç.

 

“Kötü bir kahve bile hiç kahve olmamasından iyidir.” (David Lynch)

 

Tek başına kahve fincanı, aşırı derece hüzün içeriyor.

 

Sizler için böyle hatırı çok olan kahve için sözLer ve bu sözleri sevdikleriniz ile paylaşıp onlara da kahve hatrı kadar güzel bir mesajla da hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Hatrı ve anLamı çok olan nice dostluklar ve bol köpüklü kahveler diLeriz.

SevgiLer

 

Kahve sözleri,kahvenin hatırı,kahve ve dostluk, kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve ve özlem

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.