Kahve İçin GüzeL SözLer

Kahve İçin GüzeL SözLer

Etiketler Kahve ve dostluk,kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve sözleri,kahve ve sözler,kahve ve hatırı,güzel kahve sözleri
Kiz-Kiza Kahve İçin GüzeL SözLer
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 200 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kahve İçin GüzeL SözLer Hakkında Detaylar

Nasıl da kırk yıl hatırı yüklüyoruz bir fincan kahveye. Yüklenilen hatır aslında kahve değil kahvemizi paylaştığımız kişilerdi. Ama işte hatır nedense kahvenin üzerinde kalmış. Dostlar arasında vazgeçilmez bir bağ. Güzel anılar.

 

 

Bir fincan kahve. Yalnız içilirken hasret sevdiklerimiz ile içilirken muhabbettir. Ne kadar farklı iki an. İki farklı yaşam. Bizleri uzaklara anılara taşıyan bir duygu. İki dost bir araya geldiğinde "Hadi şöyle bol köpüklü bir kahve yapalım da içelim" diye söylerlerdi. Bu zamanda da aynı hatırlar aynı kahveler devam etmekte önemli olan eşlik edecek dostu bulabilmek. Elbette dostluklar bitmiş değil. Zaman geçse bile ne dostluklar eskiyor ne de kahvenin hatrı. 

Kendini en yorgun hissettiğin zaman bir yorgunluk kahvesi içmek istersin. Her yudumunda günün yorgunluğunu unutursun. Türkiye’de de bir kültürün parçası haline gelmiş bir içecektir. Buna bağlı olarak adına şarkılar söylenip kahve ile ilgili sözler dile getirilmiştir. Kahvenin yaşama ve kültür dünyamıza olan etkilerini yansıtan sözler söylenmiş bizler de o sözlerden sizlere derleme yaptık.

Elinizde kahve ile sizler için hazırladığımız bu sözleri okumaya ne dersiniz? Hadi o zaman sizleri bol köpüklü bir Türk kahvesi ve sözler ile başbaşa bırakıyorum.

 

 

KAHVE İLE İLGİLİ SÖZLER

Kahve hatıraların kapısını açar tutkular her yudumda titretir yüreği hafızada ki sohbetin detayları sorgulanır her detayda keşkeler yankılanır.

 

Kahve dostun muhabbetine, sevgilinin gözlerine, ve arkadaşın sohbetine içilir.

 

Sade kahve yalnızlığı, sessizliği sever, orta kahve kendi halindeliği sever, şekerli kahve aksiyon ve hareketi sever.

 

Bazı kahveler uzaklara bakılarak içilir. Kahve kokusu, hasret kokar bazen. Yudumunda bolca özlem. Telvesinde bolca gözyaşı vardır.

 

Bana göre dünyanın en güzeI icatIarından bir tanesi taze kahve kokusudur. (Hugh Jackman)

 

Bir pencere kenarı, yalnızlık, kahve kokusu ve en sevdiğin kitap. İşte huzur, mutluluk...

 

Kahve kokusunu seviyorum çünkü; insana canlılık veren, derin anlamlı ve güzel bir koku.

 

Beni cinnetten çıkaran bir şey varsa o, kahve hazır deniIdiğinde kahvenin hazır oImamasıdır. (J. D. SaIinger)

 

Ben çay demlenmeyen, Türk Kahvesi yerine neskafe içilen eve ev demem...

 

Ne hissedersen onu yaşarsın bir fincan kahvenin içinde. Kâh anıları yaşatır bazen, kâh dostluğu.

 

Gönlü hoş olanda kalır kahvenin hatırı kırk yıl. Gönlü hoş olmayan ne kahve tanır ne de hatır.

 

Sevgiliyle karşılıklı içilen kahvenin keyfi hiçbir şeyde yok. "Kırk yılın hatrına bir ömür seninim." der gibi.

 

Yüreğinden bir fincan kahve koy ki yüreğime, içer içmez kırk değiI bir ömür sende kaIayım. (Ümit Ziya AItı)

 

Hayat bir kahve fincan gibidir bazen acı bazen tatlı olur. Önemli olan kahvenin tadı değil onu kiminle içtiğinizdir.

 

Kahve çok acıdır aslında ama dost ile içilen kahvenin muhabbet vardır tadında.

 

Beni kimsenin tanımadığı bir yer arıyordum, bir kahve içip düşünmek için. (Cesare Pavese)

 

KISA KAHVE SÖZLERİ

Kahve kendiliğinden bir dildir.

 

Çayın kalabalıkla arası iyidir kahve yalnızlık ister.

 

Şekersiz bir fincan Türk kahvesinin verdiği huzura aşığım.

 

“Hayatımı kahve kaşıklarıyla ölçüyorum.” (T. S. Eliot)

 

Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve başkadır. Isıtır insanın içini.

Kahve hatır işidir. Kıymet bilenle içilir.

 

Kahveli kötü bir gün, kahvesiz iyi bir güne yeğdir.

 

Kahve şart çünkü öfke kontrolü zor.

 

Yeteri kadar kahve ile yetişkin gibi davranabilirim.

 

Kahve her zaman iyi bir fikirdir.

 

Kahveden alınan o ilk yudum ruhuna dokunur ya...

 

Kahve hayatın benzinidir.

 

Kahve modern dünyanın en popüler içeceğidir. (Thomas Jefferson)

 

İnsanlık kahve ile çalışır.

 

Biraz yalnız kalmak ve içini dinlemek istiyorsan otur bir kahve iç.

 

“Kötü bir kahve bile hiç kahve olmamasından iyidir.” (David Lynch)

 

Tek başına kahve fincanı, aşırı derece hüzün içeriyor.

 

Sizler için böyle hatırı çok olan kahve için sözLer ve bu sözleri sevdikleriniz ile paylaşıp onlara da kahve hatrı kadar güzel bir mesajla da hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Hatrı ve anLamı çok olan nice dostluklar ve bol köpüklü kahveler diLeriz.

SevgiLer

 

Kahve sözleri,kahvenin hatırı,kahve ve dostluk, kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve ve özlem

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.