Kahve İçin GüzeL SözLer

Kahve İçin GüzeL SözLer

Etiketler Kahve ve dostluk,kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve sözleri,kahve ve sözler,kahve ve hatırı,güzel kahve sözleri
Kiz-Kiza Kahve İçin GüzeL SözLer
Kategori guzel-sozler
Hit 77
Yazar NoKTa

Kahve İçin GüzeL SözLer Hakkında Detaylar

Nasıl da kırk yıl hatırı yüklüyoruz bir fincan kahveye. Yüklenilen hatır aslında kahve değil kahvemizi paylaştığımız kişilerdi. Ama işte hatır nedense kahvenin üzerinde kalmış. Dostlar arasında vazgeçilmez bir bağ. Güzel anılar.

 

 

Bir fincan kahve. Yalnız içilirken hasret sevdiklerimiz ile içilirken muhabbettir. Ne kadar farklı iki an. İki farklı yaşam. Bizleri uzaklara anılara taşıyan bir duygu. İki dost bir araya geldiğinde "Hadi şöyle bol köpüklü bir kahve yapalım da içelim" diye söylerlerdi. Bu zamanda da aynı hatırlar aynı kahveler devam etmekte önemli olan eşlik edecek dostu bulabilmek. Elbette dostluklar bitmiş değil. Zaman geçse bile ne dostluklar eskiyor ne de kahvenin hatrı. 

Kendini en yorgun hissettiğin zaman bir yorgunluk kahvesi içmek istersin. Her yudumunda günün yorgunluğunu unutursun. Türkiye’de de bir kültürün parçası haline gelmiş bir içecektir. Buna bağlı olarak adına şarkılar söylenip kahve ile ilgili sözler dile getirilmiştir. Kahvenin yaşama ve kültür dünyamıza olan etkilerini yansıtan sözler söylenmiş bizler de o sözlerden sizlere derleme yaptık.

Elinizde kahve ile sizler için hazırladığımız bu sözleri okumaya ne dersiniz? Hadi o zaman sizleri bol köpüklü bir Türk kahvesi ve sözler ile başbaşa bırakıyorum.

 

 

KAHVE İLE İLGİLİ SÖZLER

Kahve hatıraların kapısını açar tutkular her yudumda titretir yüreği hafızada ki sohbetin detayları sorgulanır her detayda keşkeler yankılanır.

 

Kahve dostun muhabbetine, sevgilinin gözlerine, ve arkadaşın sohbetine içilir.

 

Sade kahve yalnızlığı, sessizliği sever, orta kahve kendi halindeliği sever, şekerli kahve aksiyon ve hareketi sever.

 

Bazı kahveler uzaklara bakılarak içilir. Kahve kokusu, hasret kokar bazen. Yudumunda bolca özlem. Telvesinde bolca gözyaşı vardır.

 

Bana göre dünyanın en güzeI icatIarından bir tanesi taze kahve kokusudur. (Hugh Jackman)

 

Bir pencere kenarı, yalnızlık, kahve kokusu ve en sevdiğin kitap. İşte huzur, mutluluk...

 

Kahve kokusunu seviyorum çünkü; insana canlılık veren, derin anlamlı ve güzel bir koku.

 

Beni cinnetten çıkaran bir şey varsa o, kahve hazır deniIdiğinde kahvenin hazır oImamasıdır. (J. D. SaIinger)

 

Ben çay demlenmeyen, Türk Kahvesi yerine neskafe içilen eve ev demem...

 

Ne hissedersen onu yaşarsın bir fincan kahvenin içinde. Kâh anıları yaşatır bazen, kâh dostluğu.

 

Gönlü hoş olanda kalır kahvenin hatırı kırk yıl. Gönlü hoş olmayan ne kahve tanır ne de hatır.

 

Sevgiliyle karşılıklı içilen kahvenin keyfi hiçbir şeyde yok. "Kırk yılın hatrına bir ömür seninim." der gibi.

 

Yüreğinden bir fincan kahve koy ki yüreğime, içer içmez kırk değiI bir ömür sende kaIayım. (Ümit Ziya AItı)

 

Hayat bir kahve fincan gibidir bazen acı bazen tatlı olur. Önemli olan kahvenin tadı değil onu kiminle içtiğinizdir.

 

Kahve çok acıdır aslında ama dost ile içilen kahvenin muhabbet vardır tadında.

 

Beni kimsenin tanımadığı bir yer arıyordum, bir kahve içip düşünmek için. (Cesare Pavese)

 

KISA KAHVE SÖZLERİ

Kahve kendiliğinden bir dildir.

 

Çayın kalabalıkla arası iyidir kahve yalnızlık ister.

 

Şekersiz bir fincan Türk kahvesinin verdiği huzura aşığım.

 

“Hayatımı kahve kaşıklarıyla ölçüyorum.” (T. S. Eliot)

 

Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve başkadır. Isıtır insanın içini.

Kahve hatır işidir. Kıymet bilenle içilir.

 

Kahveli kötü bir gün, kahvesiz iyi bir güne yeğdir.

 

Kahve şart çünkü öfke kontrolü zor.

 

Yeteri kadar kahve ile yetişkin gibi davranabilirim.

 

Kahve her zaman iyi bir fikirdir.

 

Kahveden alınan o ilk yudum ruhuna dokunur ya...

 

Kahve hayatın benzinidir.

 

Kahve modern dünyanın en popüler içeceğidir. (Thomas Jefferson)

 

İnsanlık kahve ile çalışır.

 

Biraz yalnız kalmak ve içini dinlemek istiyorsan otur bir kahve iç.

 

“Kötü bir kahve bile hiç kahve olmamasından iyidir.” (David Lynch)

 

Tek başına kahve fincanı, aşırı derece hüzün içeriyor.

 

Sizler için böyle hatırı çok olan kahve için sözLer ve bu sözleri sevdikleriniz ile paylaşıp onlara da kahve hatrı kadar güzel bir mesajla da hatırladığınızı gösterebilirsiniz. Hatrı ve anLamı çok olan nice dostluklar ve bol köpüklü kahveler diLeriz.

SevgiLer

 

Kahve sözleri,kahvenin hatırı,kahve ve dostluk, kahvenin kırk yıllık hatırı,kahve ve özlem

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Günaydın Perşembe MesajLarı Günaydın Perşembe MesajLarı Yine yeni bir güne gözlerimizi açmış bulunuyoruz. Her yeni gün bize neler getirir neler götürür yaşayıp göreceğiz. Dünümüzden daha güzel bir gün mutluluk huzur ve umut dolu olsun. Kısa ve resimli mesajları sizler için hazırladık Twitter, Instagram, Facebook, WhatsApp, bip Pinterest olmak üzere bütün sosyal paylaşım sitelerine uygundur. Hem sizin hem sevdikleriniz için. Güzel bir Perşembe günü olsun. Günaydın
 • TripLi Bir Yazı TripLi Bir Yazı Trip atmak. Yaşı fark etmez yeter ki trip atmak isteyelim Küçük büyük ayrımı yok yeter ki bayan olalım. Her an trip atmaya hazırız. Onun için beyler bizlere karşı dikkatli olmakta fayda var ne zaman nere de bir triple karşılaşırsınız hi. belli olmaz
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı Üç ayların girmesi ile birlikte özel gün ve geceleri dua ve ibadetlerle kutlamaktayız. Bunlardan birisi de Miraç Kandilidir. Miraç kandilinde de dua ve ibadetle kutluyoruz. Bu gecede nasıl ibadetler yapılır ve nasıl kutlanır. Tavsiye edilen ibadetler nelerdir. Sizlere kısaca bu konuda bir paylaşım yapmak istedik. Şimdiden Miraç kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun inşallah.
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 trend saç modelleri, 2021 trend Saç Örgü modelleri,2021 trend Saç renkleri
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • BurçLar ve ZıtLıkLarı BurçLar ve ZıtLıkLarı Burçlar ve zıtlıkları. Her burç bir biri ile anlaşamıyor onun için de zırlıklar oluşuyor. Bizlerde sizlerle bu zorlukları paylaşalım istedik.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti