Youtube

Youtube

Etiketler Youtube,hakkinda,makaleler
Kiz-Kiza Youtube
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 405 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Youtube Hakkında Detaylar

Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları

 

Zaman zaman bende Youtube gibi zengin bir bilgi paylaşımı yapılan online ortamın nimetlerinden faydalanıyorum elbette ve çok yararlı olduğunu düşündüğüm bilgilere ulaşma fırsatına sahip olmak beni mutlu ediyor.

Yakın zaman önce fark ettiğim ve çok üzüldüğüm bir konuya şahit oldum ve farkındalık yaratmak adına sizlerle paylaşmak istedim. Konusunda uzman olmayan, sırf popüler olduğu için takip edilen milyonlarca youtuberin kontrolsüz olarak kendi düşüncelerini empoze ettikleri ve bundan etkilenen gençlik ve insanlık!

Alıntıda geçen "Gerçekliğin bilgisini kazanmada hangi yollar insanlığa açıktır? sorusuna insanların beyanlarına göre dört kıstas olduğu ve bunların birincisinin duyu algısı; ikincisinin akıl; üçüncüsünün gelenekler; dördüncüsünün ise ilham olduğundan bahsedilmiş ve bu dört yolla kazanılan insan bilgisinin doğru bilgiyi edinmede olanaksız olduğu değil sonlu ve kusurlu olduğu belirtilmiştir." Ve tekrar ifade edilerek burada bize tavsiye edilen konu hakkında yapılan yorumların insan olarak kendimizi içinde bulduğumuz benzersiz koşulu derinlemesine düşünmemizdir. Bir yandan bize gerçekliğin bilgisini kazanma kapasitesi verildiğini ve öte yandan da böyle bir yolu edinmede kendi başımıza izleyebileceğimiz yolların hiçbirinin tamamen güvenilir olmadığı belirtilmiştir.

Bu çağda maddi yaşama olan bağımlılığımızın bizi nasıl felakete sürüklediğini fark ederek kontrolü alamaz isek; tüm sosyal medya araçlarının bizi kontrol etmesine ve en kıymetli zamanımızı da alarak aklımızı karıştırarak, nefsimizin hoşuna giden, kendimize ve çevreye hiçbir katkı sağlamayan bilgilerle donanmamıza ve sonucunda da kendi felaketimizi hazırlamamıza yol açacağını düşünüyorum.

Peki ne yapabiliriz?

Farkında olmanın en önemli adım olduğunu düşünüyorum. Kendimi sevmekten kasdedilenin ne olduğunu iyi anlamamız gerektiğini de. Frekansımız yükseldikçe iyi hissetme halimizin daha da yükseldiği bilincinde olmamız gerektiği ve gerçek ihtiyacımızın bu durum olduğunu da!

Ne kadar değerli yaratıldığının farkında olan bireyin bu değere sahip çıkma sorumluluğunu da alabileceğini düşünüyorum. Tıpkı kendisine emanet edilen bir bebek misali...

Bedenimize ve zihnimize giren herşeyin kontrolü bize verildiğine göre şikayet ettiklerimize Kader demek suçlamanın en kolay yolu sanırım. Leziz bir yemeği elde etmek için içine koyduğumuz malzemeler ve pişmesi için beklenen süre gibi...

Bize verilen kısıtlı sürenin kıymetini bilmek, doğru bilgilere ulaşmak için gereken çabayı sarf edebilmek, kendimiz için olduğu kadar diğerleri içinde seçici olabilmek ve cennetimizi burada yaratabilmek ümidiyle...Yasam koçu ..Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.