Bir Veda Yazısı

Bir Veda Yazısı

Etiketler Veda,veda yazısı,vedaya dair sözler, vedalardan en zoru veda etmek zorunda olduğunu bilmekmiş gönül dağı
Kiz-Kiza Bir Veda Yazısı
Kategori kose-yazarlari
Hit 45
Yazar NoKTa

Bir Veda Yazısı Hakkında Detaylar

Bir veda şarkısı. Her şarkıyı severiz de bir buruk olur yüreğimiz bu veda şarkılarında. Gözlerimiz dolarak dinleriz belkide. Kaç bardak çay soğumuştur elimizde. Ya da kaç cümle buz tutmuştur dilimizde. Kolay değil adı vedaydı işte.

 

Gönül Dağı isimli dizide denk geldim gerçekten ne kadar anlamlı bir sözdü. "Vedalardan daha zoru veda etmek zorunda olduğunu bilmekmiş." Gerçekten ne kadar zor olmalı. Veda edeceğini bilmek. Bildiğin halde sevmek. İnsan anlatmaya kelimeler bulamazken bütün bu ağırlığı yüreğe yüklemiş. 

Aslında yazması da oldukça zordu. Çünkü bir veda idi konu. Ne yazsam ne anlatsam bilemediğim, yazıp yazıp sildiğim. İlkbaharı severiz çünkü heryer canlanır. Sanki tabiat yeniden doğar. Ağaçlar çiçekler ve yapraklarla dolar. Aslında bir süreçti hepsi. Zamanı geldiğinde yine o kopmayacakmış düşmeyecekmiş gibi durduğu o daldan kopup düşecektir. Veda edeceğini bile bile sevmektir. Bizler de bir yaprak gibi bazen veda edeceğimizi bile bile severiz. Sonra bir burukluk düşer. Veda edeceğini bile bile yola çıkmaktı. Yine de bu vedalara rağmen sevmekti. Ya sonrası? Sonrası hasret sonrası hüzün sonrası burukluk. Boynu bükük sevdalar yarım kalmış kelimeler. 

Süslü kelimeler düşmedi bugün kalemimizden. Biraz buruktu, çünkü konu vedaydı. Kimsenin sevemediği, kabul etmek istemediği veda. Daha ne söylenir ne anlatılır bilmiyorum ama vedasız bir hayatın olmadığını biliyoruz. Ne yine de sizlere vedasız bir hayat dilerim.

SevgiLer.

YORUM YAP


NeDeSeM

Güzel..! Veda etmişsin yüreğine saglik.. Vedasız ne var ki ,severek ,yaşayarak isteyerek istemeden de olsa illaki veda edilecek bir gün . bazen vedayi veda ederek gidersin , bazende ansız ın. vedalar hep var hepde olacak. Aynen şu gibi.. Öeleceğini bilen tek yaradılmış insan olmamıza ragmen, hiç ölmeyecekmis gibi sarılırız dünya ya . Ona ragmen de olsa veda ederiz ... Bir Gün....Saygılar NoKTa

Moda Trend KonuLar

 • Günaydın Perşembe MesajLarı Günaydın Perşembe MesajLarı Yine yeni bir güne gözlerimizi açmış bulunuyoruz. Her yeni gün bize neler getirir neler götürür yaşayıp göreceğiz. Dünümüzden daha güzel bir gün mutluluk huzur ve umut dolu olsun. Kısa ve resimli mesajları sizler için hazırladık Twitter, Instagram, Facebook, WhatsApp, bip Pinterest olmak üzere bütün sosyal paylaşım sitelerine uygundur. Hem sizin hem sevdikleriniz için. Güzel bir Perşembe günü olsun. Günaydın
 • TripLi Bir Yazı TripLi Bir Yazı Trip atmak. Yaşı fark etmez yeter ki trip atmak isteyelim Küçük büyük ayrımı yok yeter ki bayan olalım. Her an trip atmaya hazırız. Onun için beyler bizlere karşı dikkatli olmakta fayda var ne zaman nere de bir triple karşılaşırsınız hi. belli olmaz
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı Üç ayların girmesi ile birlikte özel gün ve geceleri dua ve ibadetlerle kutlamaktayız. Bunlardan birisi de Miraç Kandilidir. Miraç kandilinde de dua ve ibadetle kutluyoruz. Bu gecede nasıl ibadetler yapılır ve nasıl kutlanır. Tavsiye edilen ibadetler nelerdir. Sizlere kısaca bu konuda bir paylaşım yapmak istedik. Şimdiden Miraç kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun inşallah.
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 trend saç modelleri, 2021 trend Saç Örgü modelleri,2021 trend Saç renkleri
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • BurçLar ve ZıtLıkLarı BurçLar ve ZıtLıkLarı Burçlar ve zıtlıkları. Her burç bir biri ile anlaşamıyor onun için de zırlıklar oluşuyor. Bizlerde sizlerle bu zorlukları paylaşalım istedik.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti