Bir Veda Yazısı

Bir Veda Yazısı

Etiketler Veda,veda yazısı,vedaya dair sözler, vedalardan en zoru veda etmek zorunda olduğunu bilmekmiş gönül dağı
Kiz-Kiza Bir Veda Yazısı
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 201 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Bir Veda Yazısı Hakkında Detaylar

Bir veda şarkısı. Her şarkıyı severiz de bir buruk olur yüreğimiz bu veda şarkılarında. Gözlerimiz dolarak dinleriz belkide. Kaç bardak çay soğumuştur elimizde. Ya da kaç cümle buz tutmuştur dilimizde. Kolay değil adı vedaydı işte.

 

Gönül Dağı isimli dizide denk geldim gerçekten ne kadar anlamlı bir sözdü. "Vedalardan daha zoru veda etmek zorunda olduğunu bilmekmiş." Gerçekten ne kadar zor olmalı. Veda edeceğini bilmek. Bildiğin halde sevmek. İnsan anlatmaya kelimeler bulamazken bütün bu ağırlığı yüreğe yüklemiş. 

Aslında yazması da oldukça zordu. Çünkü bir veda idi konu. Ne yazsam ne anlatsam bilemediğim, yazıp yazıp sildiğim. İlkbaharı severiz çünkü heryer canlanır. Sanki tabiat yeniden doğar. Ağaçlar çiçekler ve yapraklarla dolar. Aslında bir süreçti hepsi. Zamanı geldiğinde yine o kopmayacakmış düşmeyecekmiş gibi durduğu o daldan kopup düşecektir. Veda edeceğini bile bile sevmektir. Bizler de bir yaprak gibi bazen veda edeceğimizi bile bile severiz. Sonra bir burukluk düşer. Veda edeceğini bile bile yola çıkmaktı. Yine de bu vedalara rağmen sevmekti. Ya sonrası? Sonrası hasret sonrası hüzün sonrası burukluk. Boynu bükük sevdalar yarım kalmış kelimeler. 

Süslü kelimeler düşmedi bugün kalemimizden. Biraz buruktu, çünkü konu vedaydı. Kimsenin sevemediği, kabul etmek istemediği veda. Daha ne söylenir ne anlatılır bilmiyorum ama vedasız bir hayatın olmadığını biliyoruz. Ne yine de sizlere vedasız bir hayat dilerim.

SevgiLer.

YORUM YAP


NeDeSeM

Güzel..! Veda etmişsin yüreğine saglik.. Vedasız ne var ki ,severek ,yaşayarak isteyerek istemeden de olsa illaki veda edilecek bir gün . bazen vedayi veda ederek gidersin , bazende ansız ın. vedalar hep var hepde olacak. Aynen şu gibi.. Öeleceğini bilen tek yaradılmış insan olmamıza ragmen, hiç ölmeyecekmis gibi sarılırız dünya ya . Ona ragmen de olsa veda ederiz ... Bir Gün....Saygılar NoKTa

Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.