Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Etiketler Kırgınlık,kızgınlık,cam gibi keskin olmak,sessizlik,
Kiz-Kiza Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 115 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan.. Hakkında Detaylar

Kırıldıkça insan keskinleşir mi? Bazen kişileri anlatmak için hırçın, geçimsiz yada ona benzer sözleri çok duyarız yada söyleriz. Peki neden öyledir? Ya da neden o kadar kırıcı olmuştur? Düşünmeyiz. Sadece önyargı ile yaklaşılır ve o öyledir bu böyledir diye kendimizce birşeyler söyleriz.

 

 

Kırgınlık mı uzun sürer kızgınlık mı? Sizce hangisi? Yada sizi en çok ne yaralar? Bu sorular aslında bu şekilde uzar gider. Peki kırılan bir insan sessizleşir mi yoksa cam parçaları gibi keskinleşir mi? Aslında bu da kişiye göre değişir. Bazı kişiler kırgınlığı kendi içinde yaşayıp kendini yıpratırken. Bazıları da tam tersi çevresini kırar. Özellikle kırgın olduğu kişiyi. Çünkü insan en çok değer verdiği kişiye kırılır. O anda bu söz aklımıza geliyor. Kırıldıkça keskinleşiyor insan. Ne kadar doğru bilemiyorum. Onun için daha farklı işlere bakıp o anı unutmak en iyisidir. Değilse sarmal bir bulmaca gibi o andan asla kurtulamayız. Gece uykumuz kaçar kendimizi kötü hissederiz. Taa ki unutunca ya kadar. Aslında unutmak değil de alışmaktır belki de. Daha ne kadar devam edecek. Sonuçta hayat devam ediyor. Hiç birşey aynı kalmıyor. Benimsemek atlatmak yada bastırmak adını sen koyarsın. Fakat hiç geçmeyen bir şeyi kendin ile birlikte taşırsın. Kendine yüreğine yük edersin. 

Olan olmuştur aslında. Ne kadar kırılsan da incinsen de durum değişmez. Yaşanmış bir anı değiştiremezsin. Kendini değiştirirsin. Konuşarak, anlatarak anlaşarak. Bir şekilde kendine, işine, hayatına bakarsın. 

Öğrenirsin kimseyi hayatının. Odak noktası yapmamayı. Çünkü bu hayatta en değerli kişi, kişinin kendisidir. Belki o zaman kırılmayı değil önemsememeyi öğrenirsin. Kırıldıkça keskinleşmek yerine kırıldıkça güçlenmeyi öğrenmeliyiz. Kırılmayacağınız güçlü güzel bir hayatınız olması dileğiyle.

SevgiLer...

YORUM YAP


Quiet

Emeine saglık okumaya değer bir yazı yazmışsınız. Hepimizin zaman zaman kalbi kırılır. Kalbimiz kırıldıkça yeni yeni yerler keşfederiz kendimizde. Kırık olmadan nasıl ışık sızar içeri, nasıl aydınlanır karanlık yerler.Kırıldıkça değiştik. Kırıldıkça büyüdük. Kırıldıkça toparlandık. Ama bilirsin bir şey kırıldı mı ne kadar toplarsan topla eskisi gibi olmaz. İyi insanlar kırıldıkça içine kapanır, dışarıdan bakanlar ukala zanneder.

Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.