Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Etiketler Kırgınlık,kızgınlık,cam gibi keskin olmak,sessizlik,
Kiz-Kiza Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..
Kategori guzel-sozler
Hit 48
Yazar NoKTa

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan.. Hakkında Detaylar

Kırıldıkça insan keskinleşir mi? Bazen kişileri anlatmak için hırçın, geçimsiz yada ona benzer sözleri çok duyarız yada söyleriz. Peki neden öyledir? Ya da neden o kadar kırıcı olmuştur? Düşünmeyiz. Sadece önyargı ile yaklaşılır ve o öyledir bu böyledir diye kendimizce birşeyler söyleriz.

 

 

Kırgınlık mı uzun sürer kızgınlık mı? Sizce hangisi? Yada sizi en çok ne yaralar? Bu sorular aslında bu şekilde uzar gider. Peki kırılan bir insan sessizleşir mi yoksa cam parçaları gibi keskinleşir mi? Aslında bu da kişiye göre değişir. Bazı kişiler kırgınlığı kendi içinde yaşayıp kendini yıpratırken. Bazıları da tam tersi çevresini kırar. Özellikle kırgın olduğu kişiyi. Çünkü insan en çok değer verdiği kişiye kırılır. O anda bu söz aklımıza geliyor. Kırıldıkça keskinleşiyor insan. Ne kadar doğru bilemiyorum. Onun için daha farklı işlere bakıp o anı unutmak en iyisidir. Değilse sarmal bir bulmaca gibi o andan asla kurtulamayız. Gece uykumuz kaçar kendimizi kötü hissederiz. Taa ki unutunca ya kadar. Aslında unutmak değil de alışmaktır belki de. Daha ne kadar devam edecek. Sonuçta hayat devam ediyor. Hiç birşey aynı kalmıyor. Benimsemek atlatmak yada bastırmak adını sen koyarsın. Fakat hiç geçmeyen bir şeyi kendin ile birlikte taşırsın. Kendine yüreğine yük edersin. 

Olan olmuştur aslında. Ne kadar kırılsan da incinsen de durum değişmez. Yaşanmış bir anı değiştiremezsin. Kendini değiştirirsin. Konuşarak, anlatarak anlaşarak. Bir şekilde kendine, işine, hayatına bakarsın. 

Öğrenirsin kimseyi hayatının. Odak noktası yapmamayı. Çünkü bu hayatta en değerli kişi, kişinin kendisidir. Belki o zaman kırılmayı değil önemsememeyi öğrenirsin. Kırıldıkça keskinleşmek yerine kırıldıkça güçlenmeyi öğrenmeliyiz. Kırılmayacağınız güçlü güzel bir hayatınız olması dileğiyle.

SevgiLer...

YORUM YAP


Quiet

Emeine saglık okumaya değer bir yazı yazmışsınız. Hepimizin zaman zaman kalbi kırılır. Kalbimiz kırıldıkça yeni yeni yerler keşfederiz kendimizde. Kırık olmadan nasıl ışık sızar içeri, nasıl aydınlanır karanlık yerler.Kırıldıkça değiştik. Kırıldıkça büyüdük. Kırıldıkça toparlandık. Ama bilirsin bir şey kırıldı mı ne kadar toplarsan topla eskisi gibi olmaz. İyi insanlar kırıldıkça içine kapanır, dışarıdan bakanlar ukala zanneder.

Moda Trend KonuLar

 • Günaydın Perşembe MesajLarı Günaydın Perşembe MesajLarı Yine yeni bir güne gözlerimizi açmış bulunuyoruz. Her yeni gün bize neler getirir neler götürür yaşayıp göreceğiz. Dünümüzden daha güzel bir gün mutluluk huzur ve umut dolu olsun. Kısa ve resimli mesajları sizler için hazırladık Twitter, Instagram, Facebook, WhatsApp, bip Pinterest olmak üzere bütün sosyal paylaşım sitelerine uygundur. Hem sizin hem sevdikleriniz için. Güzel bir Perşembe günü olsun. Günaydın
 • TripLi Bir Yazı TripLi Bir Yazı Trip atmak. Yaşı fark etmez yeter ki trip atmak isteyelim Küçük büyük ayrımı yok yeter ki bayan olalım. Her an trip atmaya hazırız. Onun için beyler bizlere karşı dikkatli olmakta fayda var ne zaman nere de bir triple karşılaşırsınız hi. belli olmaz
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı En Yeni Miraç KandiLi ResimLi MesajLarı Üç ayların girmesi ile birlikte özel gün ve geceleri dua ve ibadetlerle kutlamaktayız. Bunlardan birisi de Miraç Kandilidir. Miraç kandilinde de dua ve ibadetle kutluyoruz. Bu gecede nasıl ibadetler yapılır ve nasıl kutlanır. Tavsiye edilen ibadetler nelerdir. Sizlere kısaca bu konuda bir paylaşım yapmak istedik. Şimdiden Miraç kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun inşallah.
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 Trend Saç Örgüleri Modelleri 2021 trend saç modelleri, 2021 trend Saç Örgü modelleri,2021 trend Saç renkleri
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • BurçLar ve ZıtLıkLarı BurçLar ve ZıtLıkLarı Burçlar ve zıtlıkları. Her burç bir biri ile anlaşamıyor onun için de zırlıklar oluşuyor. Bizlerde sizlerle bu zorlukları paylaşalım istedik.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti