Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..

Etiketler Kırgınlık,kızgınlık,cam gibi keskin olmak,sessizlik,
Kiz-Kiza Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan..
Kategori guzel-sozler
Bu Yazi 340 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Kırıldıkça Keskinleşir mi İnsan.. Hakkında Detaylar

Kırıldıkça insan keskinleşir mi? Bazen kişileri anlatmak için hırçın, geçimsiz yada ona benzer sözleri çok duyarız yada söyleriz. Peki neden öyledir? Ya da neden o kadar kırıcı olmuştur? Düşünmeyiz. Sadece önyargı ile yaklaşılır ve o öyledir bu böyledir diye kendimizce birşeyler söyleriz.

 

 

Kırgınlık mı uzun sürer kızgınlık mı? Sizce hangisi? Yada sizi en çok ne yaralar? Bu sorular aslında bu şekilde uzar gider. Peki kırılan bir insan sessizleşir mi yoksa cam parçaları gibi keskinleşir mi? Aslında bu da kişiye göre değişir. Bazı kişiler kırgınlığı kendi içinde yaşayıp kendini yıpratırken. Bazıları da tam tersi çevresini kırar. Özellikle kırgın olduğu kişiyi. Çünkü insan en çok değer verdiği kişiye kırılır. O anda bu söz aklımıza geliyor. Kırıldıkça keskinleşiyor insan. Ne kadar doğru bilemiyorum. Onun için daha farklı işlere bakıp o anı unutmak en iyisidir. Değilse sarmal bir bulmaca gibi o andan asla kurtulamayız. Gece uykumuz kaçar kendimizi kötü hissederiz. Taa ki unutunca ya kadar. Aslında unutmak değil de alışmaktır belki de. Daha ne kadar devam edecek. Sonuçta hayat devam ediyor. Hiç birşey aynı kalmıyor. Benimsemek atlatmak yada bastırmak adını sen koyarsın. Fakat hiç geçmeyen bir şeyi kendin ile birlikte taşırsın. Kendine yüreğine yük edersin. 

Olan olmuştur aslında. Ne kadar kırılsan da incinsen de durum değişmez. Yaşanmış bir anı değiştiremezsin. Kendini değiştirirsin. Konuşarak, anlatarak anlaşarak. Bir şekilde kendine, işine, hayatına bakarsın. 

Öğrenirsin kimseyi hayatının. Odak noktası yapmamayı. Çünkü bu hayatta en değerli kişi, kişinin kendisidir. Belki o zaman kırılmayı değil önemsememeyi öğrenirsin. Kırıldıkça keskinleşmek yerine kırıldıkça güçlenmeyi öğrenmeliyiz. Kırılmayacağınız güçlü güzel bir hayatınız olması dileğiyle.

SevgiLer...

YORUM YAP


Quiet

Emeine saglık okumaya değer bir yazı yazmışsınız. Hepimizin zaman zaman kalbi kırılır. Kalbimiz kırıldıkça yeni yeni yerler keşfederiz kendimizde. Kırık olmadan nasıl ışık sızar içeri, nasıl aydınlanır karanlık yerler.Kırıldıkça değiştik. Kırıldıkça büyüdük. Kırıldıkça toparlandık. Ama bilirsin bir şey kırıldı mı ne kadar toplarsan topla eskisi gibi olmaz. İyi insanlar kırıldıkça içine kapanır, dışarıdan bakanlar ukala zanneder.

Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.