Unutulan Değerlerimiz

Unutulan Değerlerimiz

Etiketler Unutulan değerler,mahalle,mahalle bakkalı,AVM,internet alışverişi,
Kiz-Kiza Unutulan Değerlerimiz
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 69 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Unutulan Değerlerimiz Hakkında Detaylar

Unutulan değerlerimiz. Ne güzeldi eskiden çıkıp iki sokak ilerdeki bakkaldan ekmek zeytin peynir almak. Şimdi ise verdikleri bir mücadele bir savaş. Neyin savaşı? Ayakta kalabilmenin savaşı.

 

Eskiler bilir demiyeciğim. Halâ mahallemizde bulunan bakkallar. Evet eskiden daha farklı idi. Böyle büyük büyük alışveriş merkezleri yoktu. Yada öyle nerede ise her sokakta karşımıza çıkan marketler. Bir masal gibi değil mi? Bütün bunlarla savaşları yetmezmiş gibi şimdi birde teknoloji ile savaşıyorlar. İnternet alışverişi. Son zamanlarda hiç birimiz yabancı değiliz bu duruma. Hemen hemen herkesin bir şekilde alışverişi olmuştur. Fakat bu durum da bile mahalle bakkalları kapılarını açmaya mahalle sakinlerine hizmet vermeye devam etmekteler. 

Biraz anılara doğru gidiyor insan ister istemez. Birşeyler almak için içine girdiğimizde gözümü alamazdık. Herşey var derdik. Sabun, çay, defter, kalem, çikolata, sakız ve rengarenk misketler. Bazen aldığımız bir ekmek üzerinden kalan paraya sakız yada çikolata şeker verirlerdi. Çocukluk bu ya sırf onun için bile bakkala gitmeyi severdik.

Ya şimdi? Değişen neydi? Mahalle aynı mahalle bakkallar da var ama eskisi gibi gideni olmuyor. Ya o AVM lere ya sokak marketlerine ya da internet alışverişlerinde. Artık herşeyin daha fazla bulunduğu ve kolay olanını tercih eder olduk. 

Bugün böyle bir nostalji yaşayalım istedim. Ve küçük bakkalın büyük avmelere açmış olduğu savaşı hatırlatmak. Her zaman olmasa da Bir ekmek alarak arada sırada da olsa bu bakkalarımızı unutmayalım isterim.

SevgiLerLe.

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • karşılaştığım yeni bir acı haber karşılaştığım yeni bir acı haber   Son dakika Antalya haberleri ve güncel Antalya haberleri burada. antalya son dakika haberleri
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Sevgi düşüncesi Sevgi düşüncesi Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
 • KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular 2017 yılının ağustos ayında ziyaretçileri ile buluşan kiz-kiza.net adresimiz hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bilgileri okumak için hoşgeldiniz...
 • Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri  Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.
 • Amigurumi Örgü Modelleri Amigurumi Örgü Modelleri Son zamanlarda özellikle ev hanımları ve örgü işlerini seven bayanlar tarafından zevkle yapılan bir örgü çeşidi olana amigurumi örgüsü hem gelir kapısı hemde hediyelik olarak yapılan güzel bir uğraştır. Sizlere bir kaç model ile bizler de katkıda bulunalım istedik. Evde boş geçen zamanları değerlendirmek adına hemde gelir kapısı olması adına güzel bir uğraş olmaktadır.
 • Trend Giyim Moda 2021 Trend Giyim Moda 2021 Stilinizi belirleme de başrol oynayacak tasarımları keşfe çıkmaya hazır mısınız?
 • Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez dediğimiz zaman nasıl da geçip gidiyor sevdiklerimizi de alıp giderek. Bazen sanki durmuş gibi hissederiz zamanı. Aslında bir su gibi akıp gider ne görürüz ne de hissederiz. Ta ki canımıza dokununca ya kadar. Birde bakıyoruz ki zaman nasılsa geçmiş biz ise öylece arkasından bakmışız. Bazen gözü yaşlı, bazen gülen gözlerle. Zaman.... Geçip giden zaman.
 • Adet Sancı bandı Ne işe yarar Adet Sancı bandı Ne işe yarar Kızlar Bu soğuk kış günlerinde sancı çekenler ve üşüyenlere özel günler için ısıtıcı bant hakkında bilgi veriyorum.
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.