Unutulan Değerlerimiz

Unutulan Değerlerimiz

Etiketler Unutulan değerler,mahalle,mahalle bakkalı,AVM,internet alışverişi,
Kiz-Kiza Unutulan Değerlerimiz
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 498 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Unutulan Değerlerimiz Hakkında Detaylar

Unutulan değerlerimiz. Ne güzeldi eskiden çıkıp iki sokak ilerdeki bakkaldan ekmek zeytin peynir almak. Şimdi ise verdikleri bir mücadele bir savaş. Neyin savaşı? Ayakta kalabilmenin savaşı.

 

Eskiler bilir demiyeciğim. Halâ mahallemizde bulunan bakkallar. Evet eskiden daha farklı idi. Böyle büyük büyük alışveriş merkezleri yoktu. Yada öyle nerede ise her sokakta karşımıza çıkan marketler. Bir masal gibi değil mi? Bütün bunlarla savaşları yetmezmiş gibi şimdi birde teknoloji ile savaşıyorlar. İnternet alışverişi. Son zamanlarda hiç birimiz yabancı değiliz bu duruma. Hemen hemen herkesin bir şekilde alışverişi olmuştur. Fakat bu durum da bile mahalle bakkalları kapılarını açmaya mahalle sakinlerine hizmet vermeye devam etmekteler. 

Biraz anılara doğru gidiyor insan ister istemez. Birşeyler almak için içine girdiğimizde gözümü alamazdık. Herşey var derdik. Sabun, çay, defter, kalem, çikolata, sakız ve rengarenk misketler. Bazen aldığımız bir ekmek üzerinden kalan paraya sakız yada çikolata şeker verirlerdi. Çocukluk bu ya sırf onun için bile bakkala gitmeyi severdik.

Ya şimdi? Değişen neydi? Mahalle aynı mahalle bakkallar da var ama eskisi gibi gideni olmuyor. Ya o AVM lere ya sokak marketlerine ya da internet alışverişlerinde. Artık herşeyin daha fazla bulunduğu ve kolay olanını tercih eder olduk. 

Bugün böyle bir nostalji yaşayalım istedim. Ve küçük bakkalın büyük avmelere açmış olduğu savaşı hatırlatmak. Her zaman olmasa da Bir ekmek alarak arada sırada da olsa bu bakkalarımızı unutmayalım isterim.

SevgiLerLe.

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım