Unutulan Değerlerimiz

Unutulan Değerlerimiz

Etiketler Unutulan değerler,mahalle,mahalle bakkalı,AVM,internet alışverişi,
Kiz-Kiza Unutulan Değerlerimiz
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 139 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Unutulan Değerlerimiz Hakkında Detaylar

Unutulan değerlerimiz. Ne güzeldi eskiden çıkıp iki sokak ilerdeki bakkaldan ekmek zeytin peynir almak. Şimdi ise verdikleri bir mücadele bir savaş. Neyin savaşı? Ayakta kalabilmenin savaşı.

 

Eskiler bilir demiyeciğim. Halâ mahallemizde bulunan bakkallar. Evet eskiden daha farklı idi. Böyle büyük büyük alışveriş merkezleri yoktu. Yada öyle nerede ise her sokakta karşımıza çıkan marketler. Bir masal gibi değil mi? Bütün bunlarla savaşları yetmezmiş gibi şimdi birde teknoloji ile savaşıyorlar. İnternet alışverişi. Son zamanlarda hiç birimiz yabancı değiliz bu duruma. Hemen hemen herkesin bir şekilde alışverişi olmuştur. Fakat bu durum da bile mahalle bakkalları kapılarını açmaya mahalle sakinlerine hizmet vermeye devam etmekteler. 

Biraz anılara doğru gidiyor insan ister istemez. Birşeyler almak için içine girdiğimizde gözümü alamazdık. Herşey var derdik. Sabun, çay, defter, kalem, çikolata, sakız ve rengarenk misketler. Bazen aldığımız bir ekmek üzerinden kalan paraya sakız yada çikolata şeker verirlerdi. Çocukluk bu ya sırf onun için bile bakkala gitmeyi severdik.

Ya şimdi? Değişen neydi? Mahalle aynı mahalle bakkallar da var ama eskisi gibi gideni olmuyor. Ya o AVM lere ya sokak marketlerine ya da internet alışverişlerinde. Artık herşeyin daha fazla bulunduğu ve kolay olanını tercih eder olduk. 

Bugün böyle bir nostalji yaşayalım istedim. Ve küçük bakkalın büyük avmelere açmış olduğu savaşı hatırlatmak. Her zaman olmasa da Bir ekmek alarak arada sırada da olsa bu bakkalarımızı unutmayalım isterim.

SevgiLerLe.

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz