Unutulan Değerlerimiz

Unutulan Değerlerimiz

Etiketler Unutulan değerler,mahalle,mahalle bakkalı,AVM,internet alışverişi,
Kiz-Kiza Unutulan Değerlerimiz
Kategori kose-yazarlari
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Unutulan Değerlerimiz Hakkında Detaylar

Unutulan değerlerimiz. Ne güzeldi eskiden çıkıp iki sokak ilerdeki bakkaldan ekmek zeytin peynir almak. Şimdi ise verdikleri bir mücadele bir savaş. Neyin savaşı? Ayakta kalabilmenin savaşı.

 

Eskiler bilir demiyeciğim. Halâ mahallemizde bulunan bakkallar. Evet eskiden daha farklı idi. Böyle büyük büyük alışveriş merkezleri yoktu. Yada öyle nerede ise her sokakta karşımıza çıkan marketler. Bir masal gibi değil mi? Bütün bunlarla savaşları yetmezmiş gibi şimdi birde teknoloji ile savaşıyorlar. İnternet alışverişi. Son zamanlarda hiç birimiz yabancı değiliz bu duruma. Hemen hemen herkesin bir şekilde alışverişi olmuştur. Fakat bu durum da bile mahalle bakkalları kapılarını açmaya mahalle sakinlerine hizmet vermeye devam etmekteler. 

Biraz anılara doğru gidiyor insan ister istemez. Birşeyler almak için içine girdiğimizde gözümü alamazdık. Herşey var derdik. Sabun, çay, defter, kalem, çikolata, sakız ve rengarenk misketler. Bazen aldığımız bir ekmek üzerinden kalan paraya sakız yada çikolata şeker verirlerdi. Çocukluk bu ya sırf onun için bile bakkala gitmeyi severdik.

Ya şimdi? Değişen neydi? Mahalle aynı mahalle bakkallar da var ama eskisi gibi gideni olmuyor. Ya o AVM lere ya sokak marketlerine ya da internet alışverişlerinde. Artık herşeyin daha fazla bulunduğu ve kolay olanını tercih eder olduk. 

Bugün böyle bir nostalji yaşayalım istedim. Ve küçük bakkalın büyük avmelere açmış olduğu savaşı hatırlatmak. Her zaman olmasa da Bir ekmek alarak arada sırada da olsa bu bakkalarımızı unutmayalım isterim.

SevgiLerLe.

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.