İyi NiyetLi Olmak

İyi NiyetLi Olmak

Etiketler İyi niyet,sevgi,güven,güzel sözler,iyi niyet sözleri,
Kiz-Kiza İyi NiyetLi Olmak
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 361 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

İyi NiyetLi Olmak Hakkında Detaylar

İyi niyetten vurulmak diye de birşey var. Sen inanırsın beklentisiz çıkarsız sadece iyi niyetinden. Ama işte herşey herkes senin o iyi niyetinden vurabilir.

 

Evet dostlar bugünde iyi niyeti kaleme almak istedim. Öyle bir anlam yüklemeden bir paylaşım olsun diye. Herkese sorsan mutlaka herkes iyi niyetlidir. Madem herkes iyi niyetli bu kötülük yada insanı saf birşey anlamaz yerine koymak kimlere ait. Siz seslenmiyorsunuz diye acaba hiç bir şeyi anlamıyor nasıl olsa diye mi düşünüyorlar.

İşte insanı tam da bu düşünce yaralıyor belkide ama yine de o niyetinden vazgeçmemekte. İstediği kadar aptal,salak,birşeyden anlama yerine koysalarda aslında herkes herşeyin gayet farkında. Sadece o kişiyi yada kişilere karşı onlar gibi davranırlar. Yani kendileri karşısındaki kişiyi kandırdıklarını zannederken özünde kendilerini kandırıyorlar. Sonuçta kaybolan bir güven, giden bir değer var fakat oda içten içe, yürekten taa derinlere gider. Siz nasıl olsa iyi niyetli birşeyden anlamaz derken kendimizden kişiliğinizden olmak var sonuçta. Bu sonucu bilerek ilerlemekte yada vazgeçmekte kişinin elinde. Hiç kimse iyi niyetli davrandı kabul etti diye asla salak konumunda olmazlar. Unutmayın kolay iyileşmez iyi niyetinden vurulanlar. 

 

Evet dostlar kalemi bir kenara bırakıp kısada olsa biraz düşünelim. Acaba bize böyle davranılsa ne yaparız diye. Biraz empati kurmalı insan. Onun içinde mümkünse kimseyi iyi niyetinden vurmayalım ki gün olup devran dönünce bizler de iyi niyetimizden vurulmayalım.

SevgiLer...

YORUM YAP


NdsM

Bizleri Yaradandan ,Niyet ini niyet edenden başka kim bilebilir iyi niyetle yaptım dersin kötü olur..Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır.( Hz. Muhammed s.a.v) kim ne derse desin sen iyi NİYET inden ayrılma.İyi niyetle yaptım diye de kendini Kandırma..)). ALLAH şah damarımızdan daha yakın bizlere. Niyetin neyse..! kabul olsun.. Aminn

Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz