İyi NiyetLi Olmak

İyi NiyetLi Olmak

Etiketler İyi niyet,sevgi,güven,güzel sözler,iyi niyet sözleri,
Kiz-Kiza İyi NiyetLi Olmak
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 714 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

İyi NiyetLi Olmak Hakkında Detaylar

İyi niyetten vurulmak diye de birşey var. Sen inanırsın beklentisiz çıkarsız sadece iyi niyetinden. Ama işte herşey herkes senin o iyi niyetinden vurabilir.

 

Evet dostlar bugünde iyi niyeti kaleme almak istedim. Öyle bir anlam yüklemeden bir paylaşım olsun diye. Herkese sorsan mutlaka herkes iyi niyetlidir. Madem herkes iyi niyetli bu kötülük yada insanı saf birşey anlamaz yerine koymak kimlere ait. Siz seslenmiyorsunuz diye acaba hiç bir şeyi anlamıyor nasıl olsa diye mi düşünüyorlar.

İşte insanı tam da bu düşünce yaralıyor belkide ama yine de o niyetinden vazgeçmemekte. İstediği kadar aptal,salak,birşeyden anlama yerine koysalarda aslında herkes herşeyin gayet farkında. Sadece o kişiyi yada kişilere karşı onlar gibi davranırlar. Yani kendileri karşısındaki kişiyi kandırdıklarını zannederken özünde kendilerini kandırıyorlar. Sonuçta kaybolan bir güven, giden bir değer var fakat oda içten içe, yürekten taa derinlere gider. Siz nasıl olsa iyi niyetli birşeyden anlamaz derken kendimizden kişiliğinizden olmak var sonuçta. Bu sonucu bilerek ilerlemekte yada vazgeçmekte kişinin elinde. Hiç kimse iyi niyetli davrandı kabul etti diye asla salak konumunda olmazlar. Unutmayın kolay iyileşmez iyi niyetinden vurulanlar. 

 

Evet dostlar kalemi bir kenara bırakıp kısada olsa biraz düşünelim. Acaba bize böyle davranılsa ne yaparız diye. Biraz empati kurmalı insan. Onun içinde mümkünse kimseyi iyi niyetinden vurmayalım ki gün olup devran dönünce bizler de iyi niyetimizden vurulmayalım.

SevgiLer...

YORUM YAP


NdsM

Bizleri Yaradandan ,Niyet ini niyet edenden başka kim bilebilir iyi niyetle yaptım dersin kötü olur..Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır.( Hz. Muhammed s.a.v) kim ne derse desin sen iyi NİYET inden ayrılma.İyi niyetle yaptım diye de kendini Kandırma..)). ALLAH şah damarımızdan daha yakın bizlere. Niyetin neyse..! kabul olsun.. Aminn

Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.