İyi NiyetLi Olmak

İyi NiyetLi Olmak

Etiketler İyi niyet,sevgi,güven,güzel sözler,iyi niyet sözleri,
Kiz-Kiza İyi NiyetLi Olmak
Kategori kose-yazarlari
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

İyi NiyetLi Olmak Hakkında Detaylar

İyi niyetten vurulmak diye de birşey var. Sen inanırsın beklentisiz çıkarsız sadece iyi niyetinden. Ama işte herşey herkes senin o iyi niyetinden vurabilir.

 

Evet dostlar bugünde iyi niyeti kaleme almak istedim. Öyle bir anlam yüklemeden bir paylaşım olsun diye. Herkese sorsan mutlaka herkes iyi niyetlidir. Madem herkes iyi niyetli bu kötülük yada insanı saf birşey anlamaz yerine koymak kimlere ait. Siz seslenmiyorsunuz diye acaba hiç bir şeyi anlamıyor nasıl olsa diye mi düşünüyorlar.

İşte insanı tam da bu düşünce yaralıyor belkide ama yine de o niyetinden vazgeçmemekte. İstediği kadar aptal,salak,birşeyden anlama yerine koysalarda aslında herkes herşeyin gayet farkında. Sadece o kişiyi yada kişilere karşı onlar gibi davranırlar. Yani kendileri karşısındaki kişiyi kandırdıklarını zannederken özünde kendilerini kandırıyorlar. Sonuçta kaybolan bir güven, giden bir değer var fakat oda içten içe, yürekten taa derinlere gider. Siz nasıl olsa iyi niyetli birşeyden anlamaz derken kendimizden kişiliğinizden olmak var sonuçta. Bu sonucu bilerek ilerlemekte yada vazgeçmekte kişinin elinde. Hiç kimse iyi niyetli davrandı kabul etti diye asla salak konumunda olmazlar. Unutmayın kolay iyileşmez iyi niyetinden vurulanlar. 

 

Evet dostlar kalemi bir kenara bırakıp kısada olsa biraz düşünelim. Acaba bize böyle davranılsa ne yaparız diye. Biraz empati kurmalı insan. Onun içinde mümkünse kimseyi iyi niyetinden vurmayalım ki gün olup devran dönünce bizler de iyi niyetimizden vurulmayalım.

SevgiLer...

YORUM YAP


NdsM

Bizleri Yaradandan ,Niyet ini niyet edenden başka kim bilebilir iyi niyetle yaptım dersin kötü olur..Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır.( Hz. Muhammed s.a.v) kim ne derse desin sen iyi NİYET inden ayrılma.İyi niyetle yaptım diye de kendini Kandırma..)). ALLAH şah damarımızdan daha yakın bizlere. Niyetin neyse..! kabul olsun.. Aminn

Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.