İyi NiyetLi Olmak

İyi NiyetLi Olmak

Etiketler İyi niyet,sevgi,güven,güzel sözler,iyi niyet sözleri,
Kiz-Kiza İyi NiyetLi Olmak
Kategori kose-yazarlari
Bu Yazi 133 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

İyi NiyetLi Olmak Hakkında Detaylar

İyi niyetten vurulmak diye de birşey var. Sen inanırsın beklentisiz çıkarsız sadece iyi niyetinden. Ama işte herşey herkes senin o iyi niyetinden vurabilir.

 

Evet dostlar bugünde iyi niyeti kaleme almak istedim. Öyle bir anlam yüklemeden bir paylaşım olsun diye. Herkese sorsan mutlaka herkes iyi niyetlidir. Madem herkes iyi niyetli bu kötülük yada insanı saf birşey anlamaz yerine koymak kimlere ait. Siz seslenmiyorsunuz diye acaba hiç bir şeyi anlamıyor nasıl olsa diye mi düşünüyorlar.

İşte insanı tam da bu düşünce yaralıyor belkide ama yine de o niyetinden vazgeçmemekte. İstediği kadar aptal,salak,birşeyden anlama yerine koysalarda aslında herkes herşeyin gayet farkında. Sadece o kişiyi yada kişilere karşı onlar gibi davranırlar. Yani kendileri karşısındaki kişiyi kandırdıklarını zannederken özünde kendilerini kandırıyorlar. Sonuçta kaybolan bir güven, giden bir değer var fakat oda içten içe, yürekten taa derinlere gider. Siz nasıl olsa iyi niyetli birşeyden anlamaz derken kendimizden kişiliğinizden olmak var sonuçta. Bu sonucu bilerek ilerlemekte yada vazgeçmekte kişinin elinde. Hiç kimse iyi niyetli davrandı kabul etti diye asla salak konumunda olmazlar. Unutmayın kolay iyileşmez iyi niyetinden vurulanlar. 

 

Evet dostlar kalemi bir kenara bırakıp kısada olsa biraz düşünelim. Acaba bize böyle davranılsa ne yaparız diye. Biraz empati kurmalı insan. Onun içinde mümkünse kimseyi iyi niyetinden vurmayalım ki gün olup devran dönünce bizler de iyi niyetimizden vurulmayalım.

SevgiLer...

YORUM YAP


NdsM

Bizleri Yaradandan ,Niyet ini niyet edenden başka kim bilebilir iyi niyetle yaptım dersin kötü olur..Yapılan işler niyetlere göre değerlenir. Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır.( Hz. Muhammed s.a.v) kim ne derse desin sen iyi NİYET inden ayrılma.İyi niyetle yaptım diye de kendini Kandırma..)). ALLAH şah damarımızdan daha yakın bizlere. Niyetin neyse..! kabul olsun.. Aminn

Moda Trend KonuLar

 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Sevgi düşüncesi Sevgi düşüncesi Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
 • KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular 2017 yılının ağustos ayında ziyaretçileri ile buluşan kiz-kiza.net adresimiz hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bilgileri okumak için hoşgeldiniz...
 • karşılaştığım yeni bir acı haber karşılaştığım yeni bir acı haber   Son dakika Antalya haberleri ve güncel Antalya haberleri burada. antalya son dakika haberleri
 • Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri  Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.
 • Amigurumi Örgü Modelleri Amigurumi Örgü Modelleri Son zamanlarda özellikle ev hanımları ve örgü işlerini seven bayanlar tarafından zevkle yapılan bir örgü çeşidi olana amigurumi örgüsü hem gelir kapısı hemde hediyelik olarak yapılan güzel bir uğraştır. Sizlere bir kaç model ile bizler de katkıda bulunalım istedik. Evde boş geçen zamanları değerlendirmek adına hemde gelir kapısı olması adına güzel bir uğraş olmaktadır.
 • Trend Giyim Moda 2021 Trend Giyim Moda 2021 Stilinizi belirleme de başrol oynayacak tasarımları keşfe çıkmaya hazır mısınız?
 • Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez dediğimiz zaman nasıl da geçip gidiyor sevdiklerimizi de alıp giderek. Bazen sanki durmuş gibi hissederiz zamanı. Aslında bir su gibi akıp gider ne görürüz ne de hissederiz. Ta ki canımıza dokununca ya kadar. Birde bakıyoruz ki zaman nasılsa geçmiş biz ise öylece arkasından bakmışız. Bazen gözü yaşlı, bazen gülen gözlerle. Zaman.... Geçip giden zaman.
 • Adet Sancı bandı Ne işe yarar Adet Sancı bandı Ne işe yarar Kızlar Bu soğuk kış günlerinde sancı çekenler ve üşüyenlere özel günler için ısıtıcı bant hakkında bilgi veriyorum.
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.