Belki fark edemiyoruz

Belki fark edemiyoruz

Etiketler kolayca manipüle, edilen durumunda, buluyoruz kendimizi
Kiz-Kiza Belki fark edemiyoruz
Kategori yasam-kocu
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Belki fark edemiyoruz Hakkında Detaylar

Belki fark edemiyoruz ama en yakınımızdakiler bile ... Sevmek ve hoşgörülü olmaya adil olmayı eklemediğimizde kolayca manipüle edilen durumunda buluyoruz kendimizi.

 

Herkese adil olmaya çabalarken kendimize karşı adil olmayı, şefkat duymayı, gereken özeni göstermeyi, sınırlarımızı korumamız gerektiğini unutuyoruz. Biz kendimize ve diğerlerine adil olamadıkça hem kendimizin hem de karşımızdakinin gelişimine engel oluyoruz.

Peki neden?

Yine kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle...

Sevgi arayışı... fark edemediğimiz sevilme, kabul görme, onaylanma gibi duygusal ihtiyaçlarımız sanki engel olan!

Adil olmak, bireye kendisinin gelişimi için hak ettiğini vermek anlamını taşıyorsa gereken ceza ve ödülü verebilmek bir erdem ve başarı sanırım.

Bunu başarmak biraz zor değil mi hele de yeterince bilinçli değilsek!

Adalet; Tanrı nın en önemli vasıflarından biri ve aslında O nun Adaletine güvenebilmekte en büyük güven sanırım bizler için. Gözlemlediğim ve yaşadığım olaylarda bunu fark ediyorum. Gerçek bir adaletin olduğu... er ya da geç hakettiğimize kavuştuğumuzu... ve bizden istediği O na benzememiz ise bu erdemi kaçırdığımızda çok farklı alanlarda sıkıntılar geliyor yaşamımıza sebebini fark edebilirsek.

Neden adil olamıyoruz?

Adil olursam yani gerektiği gibi davranırsam sevilmem, onaylanmam, kabul edilmem.... gibi yanlış bildiğimiz pek çok kültürel miraslarımız var bizim.

Müslüman bir ülkenin evlatları olarak sevgi yerine korku kültürü ile büyütülmek temel sorun bu sanırım. Bizi sevgisinden yarattığını ve her an huzuru hissedebilmemiz için rehberler gönderdiğini, düşüncelerimizi bile gizleyemediğimiz bizden büuük gücün her zaman adil olduğunu, bizden istediğinin de bu olduğunu unutuyor, O na ve dolayısıyla kendimize güvenemiyor ve kendimiz olamıyoruz.

Ve en büyük sonuçta manipüle edilmeye müsait ve duyguları sömürülen yaşayan ölülere dönüşmemiz...

Ben düşünüyorum en büyük ceza gerçek sevginin farkında olmamak, huzuru hissedememek ve gerçeği görememek...

Sorunların kaynağında gerçek bilgiden uzaklaşmak olduğunu fark edebilmek, gerçeği araştırabilmek, gerçek adalete güvenebilmek, kendimizi ve diğerlerini sevebilmek ve hiçbir koşulda diğerlerinin duyguları kontrol etmesine ve sömürmesine izin vermemek ümidiyle..

Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.