Belki fark edemiyoruz

Belki fark edemiyoruz

Etiketler kolayca manipüle, edilen durumunda, buluyoruz kendimizi
Kiz-Kiza Belki fark edemiyoruz
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 110 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Belki fark edemiyoruz Hakkında Detaylar

Belki fark edemiyoruz ama en yakınımızdakiler bile ... Sevmek ve hoşgörülü olmaya adil olmayı eklemediğimizde kolayca manipüle edilen durumunda buluyoruz kendimizi.

 

Herkese adil olmaya çabalarken kendimize karşı adil olmayı, şefkat duymayı, gereken özeni göstermeyi, sınırlarımızı korumamız gerektiğini unutuyoruz. Biz kendimize ve diğerlerine adil olamadıkça hem kendimizin hem de karşımızdakinin gelişimine engel oluyoruz.

Peki neden?

Yine kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle...

Sevgi arayışı... fark edemediğimiz sevilme, kabul görme, onaylanma gibi duygusal ihtiyaçlarımız sanki engel olan!

Adil olmak, bireye kendisinin gelişimi için hak ettiğini vermek anlamını taşıyorsa gereken ceza ve ödülü verebilmek bir erdem ve başarı sanırım.

Bunu başarmak biraz zor değil mi hele de yeterince bilinçli değilsek!

Adalet; Tanrı nın en önemli vasıflarından biri ve aslında O nun Adaletine güvenebilmekte en büyük güven sanırım bizler için. Gözlemlediğim ve yaşadığım olaylarda bunu fark ediyorum. Gerçek bir adaletin olduğu... er ya da geç hakettiğimize kavuştuğumuzu... ve bizden istediği O na benzememiz ise bu erdemi kaçırdığımızda çok farklı alanlarda sıkıntılar geliyor yaşamımıza sebebini fark edebilirsek.

Neden adil olamıyoruz?

Adil olursam yani gerektiği gibi davranırsam sevilmem, onaylanmam, kabul edilmem.... gibi yanlış bildiğimiz pek çok kültürel miraslarımız var bizim.

Müslüman bir ülkenin evlatları olarak sevgi yerine korku kültürü ile büyütülmek temel sorun bu sanırım. Bizi sevgisinden yarattığını ve her an huzuru hissedebilmemiz için rehberler gönderdiğini, düşüncelerimizi bile gizleyemediğimiz bizden büuük gücün her zaman adil olduğunu, bizden istediğinin de bu olduğunu unutuyor, O na ve dolayısıyla kendimize güvenemiyor ve kendimiz olamıyoruz.

Ve en büyük sonuçta manipüle edilmeye müsait ve duyguları sömürülen yaşayan ölülere dönüşmemiz...

Ben düşünüyorum en büyük ceza gerçek sevginin farkında olmamak, huzuru hissedememek ve gerçeği görememek...

Sorunların kaynağında gerçek bilgiden uzaklaşmak olduğunu fark edebilmek, gerçeği araştırabilmek, gerçek adalete güvenebilmek, kendimizi ve diğerlerini sevebilmek ve hiçbir koşulda diğerlerinin duyguları kontrol etmesine ve sömürmesine izin vermemek ümidiyle..

Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Kalplerimizde Bayram sevinci Kalplerimizde Bayram sevinci Her inanışta yapılması istenilen davranışın temelinde bir fayda yattığını ve bunları yapmanın da ruhani anlamda öncelikle kendimize ve diğerlerine fayda sağladığı bilinciydeyiz sanırım
 • 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı 2021 En AnLamLı DuaLı ResimLi Cuma MesajLarı Heryerde bulunan resimli kısa mesajlardan farklı mesajlarla sevdiklerinizin cumasını kutlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. En yeni anlamlı dualı mesajlar ile arkadaşlarınızın cumasını kutlayabilirsiniz. İstediğiniz sosyal medya da kullanabilir onları hatırladığınızı hissedilebilirsiniz.
 • 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri 2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri   2021 Sonbahar-kış sezonu pratik Saç modelleri,2021 En trend Saç topuzları sizlerle
 • Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Cumartesi Günü Sözleri Mesajları Bugün cumartesi, sevdiklerinize hemen bır günaydin mesaji gonderin diye sizler için En Güzel 2021 Cumartesi Mesajları Yeni Doğan gün güzellikleri de beraberinde getirsin. barışı, sevgiyi, dostluğu, dostça yasamayı Mutlu hafta sonları sizlerin olsun
 • Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi ve Haftasonu KutLamak için ResimLi ve Kısa MesajLar Cumartesi günü... Bütün bir haftanın sonunda cumartesi gününde dinlenmek ailemizle, arkadaş ve dostlarla birlikte vakit geçirmek. Deyim yerindeyse iple çekmek gibi bir durum. İş günümüz yoğun bir şekilde olsun yada olmasın fark etmiyor aslında kendimizi hafta sonuna kodluyor gibiyiz. Cuma günü geldiğinde ohh be yarın cumartesi yarın tatil diyoruz.
 • Günaydın Hoşgeldin SaLı Günaydın Hoşgeldin SaLı Gününüz güzel vaktiniz huzur dolu olsun. Yine yeni bir güne merhaba dediğimiz bu salı gününde sevdikleriniz hep yanınızda olsun. Sizler için hazırladığımız günaydın salı mesajlarınızı eşinize dostunuza sevdiklerinize gönderip güne güzel başlamasını sağlayın.
 • 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri 2021 Kadife Pijama Gecelik Modelleri  2021 Kadife Pijama Gecelik Modellerine bakmaya nedersiniz,birbirinden çarpıcı renklerle göz kamaştırıcı trend gecelikler.
 • Yeni Pazar Günü MesajLarı Yeni Pazar Günü MesajLarı Kimileri çalışma durumunda olsa da ülkemizde en yaygın tatil günü pazar günüdür. Bu yüzden özellikle pazar sabahları uyuma ve çalışma günlerinin yorgunluğunu atma zamanıdır. Pazar günü ne kadar dinlenme günü olsa da eşe dosta sevgiliye yine mesajlarla ulaşıp bu gün için de insanlar pazar günü için yakınlarına mesaj gönderiyorlar.
 • Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Çarşamba Günü Günaydın Mesajları Günaydın Bu, Çarşamba gününüzün harika başlaması için yeni 2021 senesini için çarşamba Günü Günaydın Mesajları ile ilgili 2020 Çarşamba Günü Mesajları Resimli Çarşamba Mesajı indir Hareketli Çarşamba Mesajları Çarşamba akşamı Mesajları Çarşamba Mesajları gif Dini Çarşamba Mesajları Hoşgeldin çarşamba Günaydın mesajlarıni sitemizde bulabılırsınız
 • Pazartesi Günü SözLeri Pazartesi Günü SözLeri   Pazartesi günü sözlerini Sevgilinize,eşinize,dostunuza arkadaşınıza tüm sevdiklerinize bir pazartesi ve yeni hafta mesajı olarak göndermeye ne dersiniz. Sizler için yeni resimli ve kısa mesaj olarak mesajlar hazırladık. Sizlerde sevgiliniz eşiniz dostunuz sevdiklerinize gönderip güzel bir pazartesi ve güzel bir hafta dilerseniz