Belki fark edemiyoruz

Belki fark edemiyoruz

Etiketler kolayca manipüle, edilen durumunda, buluyoruz kendimizi
Kiz-Kiza Belki fark edemiyoruz
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 59 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Belki fark edemiyoruz Hakkında Detaylar

Belki fark edemiyoruz ama en yakınımızdakiler bile ... Sevmek ve hoşgörülü olmaya adil olmayı eklemediğimizde kolayca manipüle edilen durumunda buluyoruz kendimizi.

 

Herkese adil olmaya çabalarken kendimize karşı adil olmayı, şefkat duymayı, gereken özeni göstermeyi, sınırlarımızı korumamız gerektiğini unutuyoruz. Biz kendimize ve diğerlerine adil olamadıkça hem kendimizin hem de karşımızdakinin gelişimine engel oluyoruz.

Peki neden?

Yine kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle...

Sevgi arayışı... fark edemediğimiz sevilme, kabul görme, onaylanma gibi duygusal ihtiyaçlarımız sanki engel olan!

Adil olmak, bireye kendisinin gelişimi için hak ettiğini vermek anlamını taşıyorsa gereken ceza ve ödülü verebilmek bir erdem ve başarı sanırım.

Bunu başarmak biraz zor değil mi hele de yeterince bilinçli değilsek!

Adalet; Tanrı nın en önemli vasıflarından biri ve aslında O nun Adaletine güvenebilmekte en büyük güven sanırım bizler için. Gözlemlediğim ve yaşadığım olaylarda bunu fark ediyorum. Gerçek bir adaletin olduğu... er ya da geç hakettiğimize kavuştuğumuzu... ve bizden istediği O na benzememiz ise bu erdemi kaçırdığımızda çok farklı alanlarda sıkıntılar geliyor yaşamımıza sebebini fark edebilirsek.

Neden adil olamıyoruz?

Adil olursam yani gerektiği gibi davranırsam sevilmem, onaylanmam, kabul edilmem.... gibi yanlış bildiğimiz pek çok kültürel miraslarımız var bizim.

Müslüman bir ülkenin evlatları olarak sevgi yerine korku kültürü ile büyütülmek temel sorun bu sanırım. Bizi sevgisinden yarattığını ve her an huzuru hissedebilmemiz için rehberler gönderdiğini, düşüncelerimizi bile gizleyemediğimiz bizden büuük gücün her zaman adil olduğunu, bizden istediğinin de bu olduğunu unutuyor, O na ve dolayısıyla kendimize güvenemiyor ve kendimiz olamıyoruz.

Ve en büyük sonuçta manipüle edilmeye müsait ve duyguları sömürülen yaşayan ölülere dönüşmemiz...

Ben düşünüyorum en büyük ceza gerçek sevginin farkında olmamak, huzuru hissedememek ve gerçeği görememek...

Sorunların kaynağında gerçek bilgiden uzaklaşmak olduğunu fark edebilmek, gerçeği araştırabilmek, gerçek adalete güvenebilmek, kendimizi ve diğerlerini sevebilmek ve hiçbir koşulda diğerlerinin duyguları kontrol etmesine ve sömürmesine izin vermemek ümidiyle..

Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Sevgi düşüncesi Sevgi düşüncesi Savaşmak düşüncesi geldiği zaman daha güçlü bir barış düşüncesi ile buna karşı çıkın. Nefret düşüncesi, çok daha kuvvetli bir sevgi düşüncesiyle yok edilmelidir
 • KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular KizKizaNet Sitesi Hakkında Yazar Ve Benzeri Duyurular 2017 yılının ağustos ayında ziyaretçileri ile buluşan kiz-kiza.net adresimiz hakkında sizlerle paylaşmak istediğimiz bilgileri okumak için hoşgeldiniz...
 • karşılaştığım yeni bir acı haber karşılaştığım yeni bir acı haber   Son dakika Antalya haberleri ve güncel Antalya haberleri burada. antalya son dakika haberleri
 • Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri  Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.
 • Amigurumi Örgü Modelleri Amigurumi Örgü Modelleri Son zamanlarda özellikle ev hanımları ve örgü işlerini seven bayanlar tarafından zevkle yapılan bir örgü çeşidi olana amigurumi örgüsü hem gelir kapısı hemde hediyelik olarak yapılan güzel bir uğraştır. Sizlere bir kaç model ile bizler de katkıda bulunalım istedik. Evde boş geçen zamanları değerlendirmek adına hemde gelir kapısı olması adına güzel bir uğraş olmaktadır.
 • Trend Giyim Moda 2021 Trend Giyim Moda 2021 Stilinizi belirleme de başrol oynayacak tasarımları keşfe çıkmaya hazır mısınız?
 • Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez Dediğimiz Zaman.. Geçmez dediğimiz zaman nasıl da geçip gidiyor sevdiklerimizi de alıp giderek. Bazen sanki durmuş gibi hissederiz zamanı. Aslında bir su gibi akıp gider ne görürüz ne de hissederiz. Ta ki canımıza dokununca ya kadar. Birde bakıyoruz ki zaman nasılsa geçmiş biz ise öylece arkasından bakmışız. Bazen gözü yaşlı, bazen gülen gözlerle. Zaman.... Geçip giden zaman.
 • Adet Sancı bandı Ne işe yarar Adet Sancı bandı Ne işe yarar Kızlar Bu soğuk kış günlerinde sancı çekenler ve üşüyenlere özel günler için ısıtıcı bant hakkında bilgi veriyorum.
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.