Belki fark edemiyoruz

Belki fark edemiyoruz

Etiketler kolayca manipüle, edilen durumunda, buluyoruz kendimizi
Kiz-Kiza Belki fark edemiyoruz
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 239 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Belki fark edemiyoruz Hakkında Detaylar

Belki fark edemiyoruz ama en yakınımızdakiler bile ... Sevmek ve hoşgörülü olmaya adil olmayı eklemediğimizde kolayca manipüle edilen durumunda buluyoruz kendimizi.

 

Herkese adil olmaya çabalarken kendimize karşı adil olmayı, şefkat duymayı, gereken özeni göstermeyi, sınırlarımızı korumamız gerektiğini unutuyoruz. Biz kendimize ve diğerlerine adil olamadıkça hem kendimizin hem de karşımızdakinin gelişimine engel oluyoruz.

Peki neden?

Yine kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle...

Sevgi arayışı... fark edemediğimiz sevilme, kabul görme, onaylanma gibi duygusal ihtiyaçlarımız sanki engel olan!

Adil olmak, bireye kendisinin gelişimi için hak ettiğini vermek anlamını taşıyorsa gereken ceza ve ödülü verebilmek bir erdem ve başarı sanırım.

Bunu başarmak biraz zor değil mi hele de yeterince bilinçli değilsek!

Adalet; Tanrı nın en önemli vasıflarından biri ve aslında O nun Adaletine güvenebilmekte en büyük güven sanırım bizler için. Gözlemlediğim ve yaşadığım olaylarda bunu fark ediyorum. Gerçek bir adaletin olduğu... er ya da geç hakettiğimize kavuştuğumuzu... ve bizden istediği O na benzememiz ise bu erdemi kaçırdığımızda çok farklı alanlarda sıkıntılar geliyor yaşamımıza sebebini fark edebilirsek.

Neden adil olamıyoruz?

Adil olursam yani gerektiği gibi davranırsam sevilmem, onaylanmam, kabul edilmem.... gibi yanlış bildiğimiz pek çok kültürel miraslarımız var bizim.

Müslüman bir ülkenin evlatları olarak sevgi yerine korku kültürü ile büyütülmek temel sorun bu sanırım. Bizi sevgisinden yarattığını ve her an huzuru hissedebilmemiz için rehberler gönderdiğini, düşüncelerimizi bile gizleyemediğimiz bizden büuük gücün her zaman adil olduğunu, bizden istediğinin de bu olduğunu unutuyor, O na ve dolayısıyla kendimize güvenemiyor ve kendimiz olamıyoruz.

Ve en büyük sonuçta manipüle edilmeye müsait ve duyguları sömürülen yaşayan ölülere dönüşmemiz...

Ben düşünüyorum en büyük ceza gerçek sevginin farkında olmamak, huzuru hissedememek ve gerçeği görememek...

Sorunların kaynağında gerçek bilgiden uzaklaşmak olduğunu fark edebilmek, gerçeği araştırabilmek, gerçek adalete güvenebilmek, kendimizi ve diğerlerini sevebilmek ve hiçbir koşulda diğerlerinin duyguları kontrol etmesine ve sömürmesine izin vermemek ümidiyle..

Gürcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • HayırLı CumaLar MesajLarı HayırLı CumaLar MesajLarı Yine bir cuma gününe merhaba derken sizlere yeni cuma mesajları hazırladık. Zor dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde resimli yada yazılı kısa mesajlarla birbirimizin yanında olduğunu hissettirmek lazım.
 • yaz ayları renkleri yaz ayları renkleri 2022 Bahar ve Yaz aylarında giyimde hangi renkler tercih edilecek 2022 yaz moda renkleri 2022 yaz renkleri Pantone 2022 2023 trend renkler 2022 Yaz Modası 2022 KUMAŞ Trendleri 2021 2022 Yaz Modası 2022 Pantone renkleri,Bu yılın sıcak havalarda en çok tercih edilen renkleri yeşil, bej ve açık renklerin yanında; beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmez olacak gibi görünüyor
 • Unutulmayan En Şık Kadınlar Unutulmayan En Şık Kadınlar Geride bırakmaya hazırladığımız 2021 yılının unutulmaz en şık 4 kadınını seçtik.
 • 2021 Tığ İşi Şal Modelleri 2021 Tığ İşi Şal Modelleri Hem şık hem de kolay yapılan ve her birini sizler için özel olarak seçerek bir araya getirdiğim örgü şal modellerisanıyorum hemen hepinizin büyük beğenisini toplayacak.
 • Perşembe Gününe Merhaba Perşembe Gününe Merhaba Yine bir perşembe gününden günaydın diyoruz sesimizin yazımızın ulaştığı her yere herkese, Güzel gönlünüzce geçecek bir güne daha merhaba diyerek başlamak lazım ki günümüz güzel geçsin.
 • Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Abiye ŞaL ve Bone ModeLLeri Her alanda olduğu gibi tesettür giyimde modayı takip eden bayanlarımız oldukça fazladır. Özellikle düğün, nişan, kutlama,nikah gibi özel günlerde kullandığımız şal ve bonelerle göze çarpar. Öyle ki şıklığınıza şıklık katar. Eşarp bone ve şallar aslında tesettür olması kadar kıyafetinizi de tamamlayan birer aksesuar gibi kıyafetiniz ile birlikte sizi tamamlar. Bazen spor bazen klasik olarak kullanmayı tercih ederiz.
 • Tencere kapağı ile koltuk temizleme Tencere kapağı ile koltuk temizleme Ev temizliğinde pratik bilgiler kullanıp işlerimizi daha çabuk bitirmeyi kim istemez ki, sizler için araştırıp bu konular da yardımcı olmaya çalışacağız, bir tencere kapağını temizlik mucizesi olarak kullanacağız,pırıl pırıl koltuklar için temizlik tüyoları,koltuklar hiç bu kadar kolay temizlenmemişti
 • Cuma Gününe SeLam oLsun Cuma Gününe SeLam oLsun En güzel ve en yeni cuma mesajları bulacağınız tek adres ister kısa mesaj ister yazılı mesaj sevdiklerinizin cumasını kutlamak için en güzel mesajlar sizler için hazır.
 • HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi HoşgeLdin Yeni Hafta HoşgeLdin Pazartesi Günaydın hoşgeLdin yeni gün ve pazartesi yine yeni bir güne güneş doğarken yine sıradan bir gün ya da yine bir pazartesi sendromu dememek için buyrun hem yazımızı okuyunuz hem de sitemize gelerek sıradanlığı bozunuz. Hep birlikte daha güzel günlere. Hoşgeldiniz..
 • Günaydın Pazartesi Günaydın Pazartesi Günaydın dostlar yeni bir güne uyanmak yeni bir güne sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde gözlerimizi açmak ne kadar güzel. Böyle zor günler yaşarken sevdiklerimiz yanımızda olarak hayatımıza devam etmek kadar güzel bir şey olmasa gerek. Elimizde kahvemiz çayımız yanımızda karşımızda sevdiğimiz kişiler sohbet etmenin tadına doyum olmaz. Sevdiklerinize güzel mesajlarla güzel günlerine güzellik katmak isterseniz elbette bizler sizlerin tek adresiyiz.