Belki fark edemiyoruz

Belki fark edemiyoruz

Etiketler kolayca manipüle, edilen durumunda, buluyoruz kendimizi
Kiz-Kiza Belki fark edemiyoruz
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 491 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Belki fark edemiyoruz Hakkında Detaylar

Belki fark edemiyoruz ama en yakınımızdakiler bile ... Sevmek ve hoşgörülü olmaya adil olmayı eklemediğimizde kolayca manipüle edilen durumunda buluyoruz kendimizi.

 

Herkese adil olmaya çabalarken kendimize karşı adil olmayı, şefkat duymayı, gereken özeni göstermeyi, sınırlarımızı korumamız gerektiğini unutuyoruz. Biz kendimize ve diğerlerine adil olamadıkça hem kendimizin hem de karşımızdakinin gelişimine engel oluyoruz.

Peki neden?

Yine kendi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum sizlerle...

Sevgi arayışı... fark edemediğimiz sevilme, kabul görme, onaylanma gibi duygusal ihtiyaçlarımız sanki engel olan!

Adil olmak, bireye kendisinin gelişimi için hak ettiğini vermek anlamını taşıyorsa gereken ceza ve ödülü verebilmek bir erdem ve başarı sanırım.

Bunu başarmak biraz zor değil mi hele de yeterince bilinçli değilsek!

Adalet; Tanrı nın en önemli vasıflarından biri ve aslında O nun Adaletine güvenebilmekte en büyük güven sanırım bizler için. Gözlemlediğim ve yaşadığım olaylarda bunu fark ediyorum. Gerçek bir adaletin olduğu... er ya da geç hakettiğimize kavuştuğumuzu... ve bizden istediği O na benzememiz ise bu erdemi kaçırdığımızda çok farklı alanlarda sıkıntılar geliyor yaşamımıza sebebini fark edebilirsek.

Neden adil olamıyoruz?

Adil olursam yani gerektiği gibi davranırsam sevilmem, onaylanmam, kabul edilmem.... gibi yanlış bildiğimiz pek çok kültürel miraslarımız var bizim.

Müslüman bir ülkenin evlatları olarak sevgi yerine korku kültürü ile büyütülmek temel sorun bu sanırım. Bizi sevgisinden yarattığını ve her an huzuru hissedebilmemiz için rehberler gönderdiğini, düşüncelerimizi bile gizleyemediğimiz bizden büuük gücün her zaman adil olduğunu, bizden istediğinin de bu olduğunu unutuyor, O na ve dolayısıyla kendimize güvenemiyor ve kendimiz olamıyoruz.

Ve en büyük sonuçta manipüle edilmeye müsait ve duyguları sömürülen yaşayan ölülere dönüşmemiz...

Ben düşünüyorum en büyük ceza gerçek sevginin farkında olmamak, huzuru hissedememek ve gerçeği görememek...

Sorunların kaynağında gerçek bilgiden uzaklaşmak olduğunu fark edebilmek, gerçeği araştırabilmek, gerçek adalete güvenebilmek, kendimizi ve diğerlerini sevebilmek ve hiçbir koşulda diğerlerinin duyguları kontrol etmesine ve sömürmesine izin vermemek ümidiyle..

Gürcan Giray

Moda Trend KonuLar

 • BurçLar ve EmojiLeri BurçLar ve EmojiLeri  Emojiler nerede ise hayatımızın girmediği alanı yok. Twitter Instagram Facebook WhatsApp aklımıza gelen her sosyal medyada kullanılıyor. Şimdi ise bu emojileri burçlara uyarlanmış halini size sunuyoruz.
 • Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bugün Hiç Birşey Yapmayacam Bazen öyle bir zaman olur ki hem bedenen hem ruhen kendimizi çok yorgun hissederiz. Özellikle mevsim geçişlerinde. O anda hiç birşey yapmadan öylece boş boş oturmak kendimizle başbaşa kalmak isteriz. Elimizde kahvemiz ya bir müzik ya televizyon da bir dizi ile vakit geçiririz.
 • 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları 2021 Kış Sezonunun Trend Rujları   2021 Kış Sezonu En Trend Nude Rujları Hangileri,Senin favori ruj rengin nedir,
 • Kimseyi Kendinden Çok Sevme Kimseyi Kendinden Çok Sevme Sevgi... Ne kadar geniş bir kelime. Birde Elde olmadan bağlanmak var. Sen seversin ama senin gibi sevdi mi asla bilemezsin. İşte bu belirsizlikte insanı hep yıpratıyor. Herkesi sev ama kendinden çok kimseyi sevme.
 • KoLay EyeLiner Çekmek KoLay EyeLiner Çekmek Kız kızada kolay makjay tüyoları veriyoruz. Bilindiği gibi eyeliner kullanması oldukça zordur. Eşit ve düzgün çizgiler oluşturmak çok dikkat etmek gerekir. Makyaj tekniklerin yanında sohbet içinde biz mircte.org ,dinichat.net,dinisohbetodalari.com sitelerinden dini sohbet,İslami sohbet,arkadaş sohbet odaları,türk sohbet odaları, bizbize sohbet olarak odalarımıza gelip sohbetimize katılabilirsiniz.
 • Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir Rüyada Bebek Görmek Ne AnLama GeLir İnsanların gördüğü rüyaların ne anlama geldiğini merak ederler. Belki bilinç altında yatan duygular ya da o gün yaşadıkları insanların uykuda rüyasını etkileyebilir. Bazen de hiç anlam veremediği rüyalar görürler. Bu rüyaların anlamlarını ararlar.
 • Youtube Youtube  Herşey gibi nasıl ve ne amaçla kullandığımız ve sonucunda bize kattıkları ve bizden aldıkları
 • İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim İyi Bakamadım Kendime Allah a Emanetim Geriye ne kalıyor bir kişi başkasının kaLbinden giderken. Ya da ne söyler ne diler. Bir hoşçakal bir Allaha emanet ol der ve gider..
 • Değmeyene VeriLen DeğerLer Değmeyene VeriLen DeğerLer Kaybettiğimiz mi yoksa kaybetmeye yüz tutmuş bir duygumu - Değer - ve hak etmeyene verilen sonra da sonunda hüsrana uğradığımız bir durum.
 • Deniz Toprak Beauty Deniz Toprak Beauty     Deniz Toprak Beauty İstanbul geneli +90 216 622 12 51 Kaş Alma, Randevu al. Dudak Üstü, Randevu al Bay Bayan Çocuk Güzellik için her şey. Kaş için her şey Kirpik için her şey El Ayak Bakımı Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım