Seni dünyaya getirenler

Seni dünyaya getirenler

Etiketler Seni dünyaya getirenler,sevmek hakkinda güzel sözler
Kiz-Kiza Seni dünyaya getirenler
Kategori yasam-kocu
Hit 0
YazarLar NoKTa,Gürcan Giray

Seni dünyaya getirenler Hakkında Detaylar

Seni dünyaya getirenler sevmediyse eğer, tüm dünya seni sevsede sevgisiz hissedersin

 

Bir dizide paylaşılmış ne kadar önemli ve bir o kadar da bilmemiz gereken bir durum öyle değil mi?

Tanışamadığımız kendimizle yaptığımız bu yaşam yolculuğunda, tanıtılan bizle yola devam ederken, karşımıza çıkan olaylara ve kişilere inandıkça kendimizle ilgili gerçeklere ulaştırmak gayesi ile inleyen ruhumuzun sesini susturmak için uyuşturucu etkisi yapan ilaçlar, alkol ve diğer maddeler, alışveriş, like ve sexle doldurduğumuz manasız bir yaşam!

Ve sözde yaşamı kolaylaştırmak için tıp hekimlerince uygun görülmüş kullanımı zorunlu olanlar hariç kişinin terapi süreci olmadan verilen ve günümüzde neredeyse ihtiyaç haline gelen antideprasan ilaçları bilinçsizce kullanan uyuşturulmuş insanlar!

Bu da yetmiyormuş gibi yalnızca Arapça okutularak manasından uzaklaştırılmış sanki ölümden sonraki yaşam için deniz manzaralı parsel ayırtma çabası taşıyan yürüyen ölüler gibiyiz.

Fiziksel ve ruhsal olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarımızın işaretlerini işitemiyor, göremiyor ve malesef anlayamıyoruz!

Yapay zekayı üreten bizler malesef ürettiğimizden daha alt bilinç seviyesi ile birde onlara ulaşmak için çalışan bedenleriz adeta!

Sonuç olarak bilimsel anlamda hızla gelişim sağlarken sanki manayı unutuyor ve "ben kimim? neden buradayım? ne üretiyorum? ne düşünüyorum? nereye gidiyorum? ve ruhum neden acı çekiyor" gibi bazı soruları sormaktan ve yanıtları duymaktan kaçmanın kolay olduğunu düşünüyor ve bilinçsizce hem bize verilen en kıymetli zamanımızı hem de bize sunulan değerleri fark etmeden tüketiyoruz.

Gerçek sevgiye ve güvene ulaşmak için arayışta olan ruhumuzun sesine kulak verebilmek, bizi bu dünyaya getirenlere şükran duyabilmek, içinde bulunduğumuz sıkışmışlığı fark edebilmek, olumlu kendilik algımızla hem bedensel, hem ruhsal açıdan bir bütünlük ve uyum içerisinde olabilmek ve kader kurbanı anlayışından sıyrılarak bize verilen ömürde kendimize ve insanlığa faydalı tablomuzun sanatçısı olabilmek ümidiyle...

Gurcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Akrep Burcu Akrep Burcu  Terazide birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben,in ölmesi söz konusudur.
 • Terazi Burcu Terazi Burcu Koç burcunun karşıtı olarak Terazi, eşlik, ortaklık ve yüceltmeyi temsil eder. Yani Koç,un horoskop içinde yarattığı ben, kendine güven ve ego temalarını kompanse edip, dengelenmesini sağlayan burçtur.
 • Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Altın ve Gümüş Takıları evde parlatma yolları Takılar.. Özellikle altın gümüş takılar bayanların vazgeçilmez bir aksesuarlarıdır. Bu takılar ne kadar parlak ise o kadar şık duruyorlar. Fakat zamanlar kullanılan bu takılar eski parlaklığını kaybediyor. Bizlerde bu takıların eski haline gelmesi için paralar döküyoruz. Aslında çözüm basit eski kararmış takımlarımız yine ilk günkü gibi parlak ve şık duracaklar
 • Gizlenmiş bir sevgi Gizlenmiş bir sevgi Bazen kendimizi unutulmuş işe yaramaz biri gibi hissederiz. Aslında durum hiçte öyle değildir. Çünkü sen öyle düşünsen de seninle mutlu olan mutlaka birileri vardır. Nedensiz sebepsiz sadece sen olduğun için. Hiç kimse gereksiz bir kul değildir. Bizler anlaşamadık ya da uyum sağlayamasakta mutlaka anlaşan ve iyi geldiği birileri mutlaka vardır.
 • Yengeç Burcu Yengeç Burcu Yengeç burcunun orijini Babil kültürüne dayanır. Ancak Mısır,da Yengeç takımyıldızı kimi zaman iki kaplumbağa ile temsil edilirken, kimi zaman da
 • Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüs çiçeği ve bakımı Kaktüsler.. evet kaktüsler küçük büyük çeşit çeşit kaktüsler. Bazen bahçemizde bazen ise küçücük saksıda masamızda penceremizde. Bakımı zahmetsiz ve zamanla da bağımlılık yapan bir çiçek türü. Zor ama sabırla beklendiği zaman çiçek açtığını görürüz. Ayrıca bu çiçeklerin odada bakıldığında bazı radyasyona karşı sağlığımızı koruduğunu söylemleri de bulunmaktadır.
 • Cumartesi günaydın mesajı Cumartesi günaydın mesajı Günaydın.. 2021 yılının ilk hafta sonundan günaydın sizlere. Sevdikleriniz için ister Instagram ister Twitter ister Facebook da sevdiklerinize günaydın demek onlara tebessüm ettirecek resimli mesajlar için bizi takip edebilir yeni yeni mesajlarınızı sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz.
 • Dokuz can olsa da beziyor demek ki Dokuz can olsa da beziyor demek ki Yorgun ve yoğun günler içinde olsak da yüzümüzü güldüren resim yazıları görmek bizlere iyi geliyor. Bizler de sizlerin yüzünü biraz da olsa gülümsetmek için en iyi dostlarımız olan kedilerin resimleri videolarını hazırlıyoruz. Şimdi olduğu gibi. Evlerimizde bizlere yoldaş olan yalnızlığımı gideren dostlarımız sayesinde günümüz daha güzel geçiyor. Buyurun sizlere dokuz canı bezen bir dostumuz
 • Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Dolgun kaşlar ve kirpikler için doğal bakım Kaşlar, kirpikler... Bildiğimiz gibi kaşlar ve kirpikleriniz yüzümüzü en önemli görünümleridir. Kaşlarınız kirpikleriniz ne kadar gür ve bakımlı ise bakışlarınızda o kadar etkilidir. Onun içindir ki kaş ve kirpik bakımları da o kadar önemlidir. Özellikle bayanların daha çok özen ve itina gösterdikleri kaş ve kirpiker için bizde bir kaç bilgi sunacaz
 • Çam kozalağından ev süsleri Çam kozalağından ev süsleri Evet hanımlar yine sizlerle birlikte evde hobi işlerimizde devam ediyoruz. Doğadan topladığımız çam kozalakları ile evimize süsler yapacağız. Belki bir duvar süsü, belki bir kapı süsü. Hem vakit geçirmek için hem ev ekonomisine katkı sağlamak için sizlere maliyeti az malzemelerle evimize değişik aksesuarlar yapmak bunları değerlendirmek ise sizlere kalmış birşey.