Seni dünyaya getirenler

Seni dünyaya getirenler

Etiketler Seni dünyaya getirenler,sevmek hakkinda güzel sözler
Kiz-Kiza Seni dünyaya getirenler
Kategori yasam-kocu
Bu Yazi 113 kez görüntülenmiştir
Yazar Kiz-Kiza.Net

Seni dünyaya getirenler Hakkında Detaylar

Seni dünyaya getirenler sevmediyse eğer, tüm dünya seni sevsede sevgisiz hissedersin

 

Bir dizide paylaşılmış ne kadar önemli ve bir o kadar da bilmemiz gereken bir durum öyle değil mi?

Tanışamadığımız kendimizle yaptığımız bu yaşam yolculuğunda, tanıtılan bizle yola devam ederken, karşımıza çıkan olaylara ve kişilere inandıkça kendimizle ilgili gerçeklere ulaştırmak gayesi ile inleyen ruhumuzun sesini susturmak için uyuşturucu etkisi yapan ilaçlar, alkol ve diğer maddeler, alışveriş, like ve sexle doldurduğumuz manasız bir yaşam!

Ve sözde yaşamı kolaylaştırmak için tıp hekimlerince uygun görülmüş kullanımı zorunlu olanlar hariç kişinin terapi süreci olmadan verilen ve günümüzde neredeyse ihtiyaç haline gelen antideprasan ilaçları bilinçsizce kullanan uyuşturulmuş insanlar!

Bu da yetmiyormuş gibi yalnızca Arapça okutularak manasından uzaklaştırılmış sanki ölümden sonraki yaşam için deniz manzaralı parsel ayırtma çabası taşıyan yürüyen ölüler gibiyiz.

Fiziksel ve ruhsal olarak ortaya çıkan rahatsızlıklarımızın işaretlerini işitemiyor, göremiyor ve malesef anlayamıyoruz!

Yapay zekayı üreten bizler malesef ürettiğimizden daha alt bilinç seviyesi ile birde onlara ulaşmak için çalışan bedenleriz adeta!

Sonuç olarak bilimsel anlamda hızla gelişim sağlarken sanki manayı unutuyor ve "ben kimim? neden buradayım? ne üretiyorum? ne düşünüyorum? nereye gidiyorum? ve ruhum neden acı çekiyor" gibi bazı soruları sormaktan ve yanıtları duymaktan kaçmanın kolay olduğunu düşünüyor ve bilinçsizce hem bize verilen en kıymetli zamanımızı hem de bize sunulan değerleri fark etmeden tüketiyoruz.

Gerçek sevgiye ve güvene ulaşmak için arayışta olan ruhumuzun sesine kulak verebilmek, bizi bu dünyaya getirenlere şükran duyabilmek, içinde bulunduğumuz sıkışmışlığı fark edebilmek, olumlu kendilik algımızla hem bedensel, hem ruhsal açıdan bir bütünlük ve uyum içerisinde olabilmek ve kader kurbanı anlayışından sıyrılarak bize verilen ömürde kendimize ve insanlığa faydalı tablomuzun sanatçısı olabilmek ümidiyle...

Gurcan Giray

YORUM YAP


Moda Trend KonuLar

 • Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a Emanet Ol Dedi ve Gitti Allah-a emanet ol derler giderken. Bir emanet ediş yada ediliş. Bazende bir veda kelimesi. Ayrılık cümlesi. Ne kadar çok anlamı oluyor. Artık size hangisi uyuyorsa alır kalbinize giyersiniz.
 • Revani TatLı Tarifi Revani TatLı Tarifi Ramazan geldi hoş geldi. Üç aylara girdik. Recep Şaban derken Ramazan ayına da girmiş bulunuyoruz. Bereketi huzuru mutluluğu ile hoşgeldin Ya Şehri Ramazan diyoruz.
 • Kekik ve faydaları Kekik ve faydaları Kekik, kekik çayı faydaları, sağlığımız için kekik kullanımı
 • Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz Oruç nedir Niçin oruç tutuyoruz "Orucun Arap dilindeki karşılığı “savm” kelimesi olup, bu kelime “bir şeyden uzak durmak, kişinin kendini tutması ve engellemesi” manalarına gelmektedir
 • NEŞE ve KEDER NEŞE ve KEDER   Bu dünyada iki duygudan etkilendiğimiz belirtilmiş; NEŞE ve KEDER... ve şöyle devam ediyor alıntıda
 • öLümden Sonrası BiLe Var öLümden Sonrası BiLe Var Kimse kimsede kalıcı olamıyor. Hiç birşey ayırmasa bile ya zaman ya ecel ayırıyor. Belki de onun için kimse için değil kendimiz için yaşamalıyız. Önce kendimizin kıymetini bilmeliyiz.
 • Su şişesi ile oyuncak kutusu Su şişesi ile oyuncak kutusu  Elimizde olan ve çok basit bir su şişesi ile ister oyuncak kutusu ister mandal kutusu yada istediğiniz bir şekilde kullanabileceğiniz bir kutucuk yapmak istedim. Hem pratik hem de çok bir maliyeti olmayan kolay bir eşya yapalım. Evde kalan özellikler bayanların evde olan eşyaları değerlendirmek için hobi amaçlı ev eşyaları yapıyoruz. Hem boş vakitlerimiz değerlendirmek hemde aile bütçesine azda olsa katkıda bulunmak için elleri kolları savayıp işe başlayalım
 • SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı SevgiLiLer Günü Hediye ve MesajLarı Her yıl olduğu gibi bu yılda sevgililer günü yaklaşırken ne alsam acaba. Hesaplı hediyeler nelerdir. Farklı hediyeler mesajlar olsun diye aramalar olmaktadır. Bizlerde sizler için birkaç hediyelik eşyalar ve resimli yazılı mesajlar hzırladık. Dileriz ki sizlere bira da olsun fikir sunmuşuzdur. Sevgililer günü hediyesi,sevgiliniz için hazır mesajlar,sevgililer günü için resimli mesajlar, sevgililer günü mesajları, sevgiliye özel hediyeler olarak sizlere seçenekler sunduk.
 • kizlarla sohbet kizlarla sohbet Kızlarla sohbet, kız sohbet odası, kız chat, kızlarla seviyeli sohbet,canınızmı sıkıldı ilk adımı gerçek sohbet sitesi olan kiz-kiza.net sitesine bağli Kızlarla Sohbet Odalarında atabilir, chat odalarımız üzerinden klavyeden kalıcı dostluklara ulaşabilir, kızlarla doyasıya chat yapabilirsiniz.Binlerce beyefendi ve hanımefendi sohbet kanallarımızda ücretsiz sohbet ederken herhangi bir ücret veya uye istenmeden ücretsiz doyasiya sohbet
 • Ya Sonra Ya Sonra bazen kolay bazen zor bir sorudur Ya sonra.. sanki yaşadıkların hayatın acıların kısa özeti gibi. Söylenemeyen bütün cümlelerin tek kelimeye sığması gibi.