2018-01-22 18:34:00

Saç Bakım Maskeleri ve Saç Bakim Önerileri

Saçlarım Kırılgan Ne Yapsam BakımSız Görünüyor Diyenler Buraya , saç bakım ve onarım maskeleri,saç bakımın da dikkat edilecek unsurlar yazımızda.

Her kadın ipek gibi pırıl pırıl parlayan saçlara kavuşmak ister.Evde yapabileceğiniz özel ve az maliyetli bakım maskeleri ile imkansız değil.
Rutin bakımlarınızda kullanmanızı tavsiye ederim.Kış ve Yaz mevsimlerde saçlar hava imkanlarından dolayı değişime uğrayacaktır.Her mevsim beslemek korumak saçları güçlendirmek ve daha güzel ipeksi saçlara kavuşmanız hayal değil.
Her Saç Sorunlarına değineceğiz ve çözümleri sizlerle paylaşacağız.Öncelikle saç yapını ve derini tanımalısın.Bunun için eczanelerden saç testi uygulaması yaparak saçlarını tanı sonra bakımlarına başla.

Işıl Işıl saçlar ve kepeğe karşı Aspirin Makesine ne dersin?
Evet Aspirin Maskesi biraz şaşırtacak sizi.Fakat Aspirinin içinde bulunan kimyasal maddeler,kepeğe neden olan mantarları yok ederek derinin daha iyi nefes almasını sağlıyor.

Aspirin, ilaç olarak sağladığı tüm faydalara ek olarak ayrıca içeriğindeki çeşitli maddeler sayesinde kozmetik amaçlarla da kullanılabilir.

Aspirin Maskesinin Yapımı ve kullanımı;
3 tablet aspirin
3 yemek kaşığı şampuan
Aspirinleri ezerek un haline getirin.

Normalde kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın.

Duştayken saçlarınızı ıslatın ve tüm saçınızı kaplayana kadar karışımı uygulayın.

Beş dakika yıkamadan bekleyin ve ardından saçınızı durulayın.

Eğer dilerseniz bunun ardından kendi saç nemlendiricinizi kullanabilirsiniz il denemeden gözle gürülür farkı hissedeceksiniz.

Yumurta Maskesi;
Yumurta içerisindeki zengin vitaminler sayesinde saçınızı besler ve kısa sürede gereken parlaklığı saçınıza kazandırır.
Hazırlanışı Ve Uygulanışı;
Yumurta
Badem Yağı
Yoğurt
Saç bonesi
Saçlarınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre 1 veya 2 yumurtayı çatalla köpürene kadar çırpın.
2 yeme kaşığı badem yağı  ve yarım çay bardağı yoğurt ekleyin.Saç derisine ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.Bone takıp 30 dk bekletin.Saçın ısı görmesi önemlidir saç bonesi takılırsa ısı sayesinde saça daha çabuk nüfus edecektir.
Soğuk Suyla yıkayın ve şampuanınızı sürüp durulayın.

Doğal Saç Nemlendirici;
Yoğurt 
Bal 
Elma Sirkesi(natural)
3 yemek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı balı bir kapta karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Saç Kırılıklarını Engellemek İçin;
Avokado yağı 
badem yağı 
zeytinyağı
Zeytinyağı nasıl saçlar için etkiliyse avokado yağı ve badem yağı o kadar önemlidir.Her bir yağın mucizevi özelliklerini herkes bilir.
Ayrıca Badem yağını dökülen kirpik ve kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz.Maskemizin hazırlanışı ise göz kararı miktarınca hazırlayıp tek kullanımlık,saçlarınıza masaj yaparak uygulayan duşa girmeden 1 kaç saat öncesinden sürük bekletin yıkayıp durulayın.

 

Çok Beğenilenler

SPONSOR